10 PATARIMŲ AUGINANTIEMS GRAUŽIKUS IR TRIUŠIUS

10 PATARIMŲ AUGINANTIEMS GRAUŽIKUS IR TRIUŠIUS

1. Kadangi graužikai ir triušiai yra visuomeniški gyvūnai, rekomenduojama juos laikyti po kelis. Daugiau laiko reikia skirti gyvūnams, kurie laikomi po vieną, kad žmogus taptų nauju jo šeimos nariu. Kai kurie graužikai vienatvę išgyvena lengviau. Vis dėlto, geriausias kompanionas graužikui yra visada kitas graužikas, tos pačios rūšies ir, žinoma, tos pačios lyties (priklausomai nuo rūšies), jei norite išvengti prieauglio.


2. Gyvūnas nėra žaislas (pvz.: žaislinis meškiukas). Kaip ir žmonės jie jaučia skausmą, baimę, alkį ir troškulį, taip pat mėgsta ir nekenčia. Laikomas narvelyje augintinis yra visiškai priklausomas nuo jūsų. Būkite atsakingi ir neužmirškite, kad gyvūno pirkimas yra sprendimas bent jau keliems metams.


3. Kuo daugiau erdvės turės augintinis tuo geriau. Nėra tokios sąvokos kaip „per didelis narvas“, jie dažniausiai būna per maži. Rinkdamiesi naują šeimos narį, turime atsižvelgti, kiek erdvės jam galime skirti. Papildomos pasivaikščiojimo erdvės turi būti rūpestingai paruoštos: apsaugokite laidus, nepalikite „duobių“, paslėpkite vaistus ir t.t.


4. Aplinkos temperatūra turi būti nei per žema nei per aukšta, nestatykite narvo tiesioginėje saulės šviesoje, skersvėjyje ir šalia triukšmą keliančių įrenginių. Bent jau viena narvo pusė turi būti prigausta prie sienos, tai suteikia saugumo jausmą.


5. Narve turi būti pakankamai įrangos: girdykla, šėrykla, namukas ir priklausomai nuo gyvūno rūšies, įvairios "sportinės" įrangos (pvz.: ratukas) ir žaislų. Triušiai ir kai kurie graužikai turi turėti ėdžias šienui, indą smėlio vonioms ir tualetą. Narvo dugne turi būti pakratas.


6. Įvairių rūšių graužikai, išskyrus triušius, turi skirtingus mitybos racionus. Kuris maistas gerai vieniems, nebūtinai tiks kitiems. Išskyrus grūdus, kai kuriems graužikams pastoviai turi būti šieno. Naują produktą į racioną reikia įvesti palaipsniui.


7. Vitaminai, maistingosios medžiagos, druska, kalcis ir mineraliniai akmenys, skanėstai padeda užkirsti kelią ligoms ir nutrinti jų priekinius dantis. Jei visų šių medžiagų nepakanka rekomenduojama duoti vitaminų ir mineralų papildus.

 
8. Narve taip pat turėtų būti produktų, kad nutrintų jų pastoviai augančius priekinius dantis ir nagus. Reguliariai tikrinkite, kad priekiniai dantys ir nagai nepasidarytų per ilgi. Per ilgus nagus ir dantis gali nukirpti jūsų veterinaras, neatlikite to patys namuose.


9. Jei jūsų augintinis elgiasi kitaip negu paprastai, pavyzdžiui jis nenori maitintis ar gerti, sunkiai kvėpuoja, nenori žaisti, nueikite pas veterinarą. Mažų gyvūnų atveju, ligos progresuoja labai greitai.


10. Nepamirškite palepinti savo augintinio skanėstais. Graužikai mielai renkasi skanėstus su sausainukais, medumi, apelsinais, kukurūzų spragėsiais, sezamo sėklomis, ir t.t. Skanėstas taip pat bus „pramoga“ graužikui, kuri padės linksmai praleisti laiką narve. Skanėste esantis medinis pagaliukas padeda nutrinti priekinius dantis ir nagus.