Vasaros kelionė kartu su augintiniu

Vasaros kelionė kartu su augintiniu

Vasarą dažniau pasiryžtame ilgoms kelionėms automobiliu su visa šeima ir, žinoma, augintiniais. Kad keliauti būtų kuo patogiau ir saugiau, siūlome iš anksto pasirūpinti ne tik būtiniausiais asmeniniais, bet ir augintinio daiktais. Čia pateikiame dažniausias keblias situacijas, su kuriomis susiduriame keliaudami kartu su augintiniais, ir patariame, kaip joms tinkamai pasiruošti.

STRESAS

Jei tai didesnis gyvūnas – šuo ar katė – svarbu, kad jis jaustųsi kuo saugiau. Šunis galima sodinti ant automobilio sėdynės ir prisegti juos specialiais saugos diržais-petnešomis. Visgi, jei šuo nėra pratęs keliauti automobiliu, gali būti, kad jis blaškysis, inkš, taip pat gali supykinti. Todėl specialistai rekomenduoja prieš kelionę gyvūnų nešerti ir iš pradžių keliauti trumpas distancijas, pamažu jas ilginant. Taip gyvūnai įpranta prie judėjimo, neįprastų garsų ir jaučiasi saugiau.

Keliaudami su šunimis patys taip pat pastebėjome, kad šunys ir katės greičiau nusiramina transportavimo dėžėse („boksuose“) arba narvuose. Jausdamas ribas gyvūnas mažiau blaškosi, greičiau nurimsta ir atsigula. Nusiraminti padeda ir namų kvapas, tad ant dugno galite patiesti apklotą, kilimėlį ar pan. Svarbu atminti, kad dėžė bei narvas turi būti tokio dydžio, kad gyvūnas galėtų joje atsistoti ir apsisukti.

Jei Jūsų katė baiminasi transportavimo dėžių, rinkitės iš viršaus atidaromas dėžes – taip įdėsite ir išimsite greičiau, sukelsite gyvūnui mažiau streso. Graužikams „Akvazoo“ taip pat rasite stilingų ir labai patogių transportavimo dėžučių, taip saugiai galėsite keliauti kartu tiek su žiurkėnu, tiek su triušiuku.


PYKINIMAS

Ypač dažnai pirmus kartus keliaudami automobiliu apsivemia šunys. Pykinimą dažniausiai sukelia stresas. Būtent todėl rekomenduojama jų prieš kelionę nešerti, pratinti prie keliavimo pamažu ilginant atstumus. Taip pat svarbu, kad automobilyje netrūktų gryno oro, šuo būtų prisegtas specialiais diržais-petnešomis arba uždarytas į transportavimo dėžę ar narvą.

Jei segate augintinį diržais-petnešomis, pasirūpinkite ir automobilio salono apsauga. Vienas patogiausių būdų – universali apsauga automobilio sėdynei. Ji taip pat apsaugos saloną nuo plaukų ir purvo.


DEHIDRATACIJA

Keliaudami šiltame automobilyje, ypač, jei tai kelia stresą, gyvūnai daugiau prakaituoja ir taip vėsinasi. Jei Jūsų gyvūną pykina, vemdamas jis taip pat netenka daug skysčių. Todėl visada kelionėje turėkite gertuvę ir reguliariai sustokite leisdami augintiniui pailsėti ir ramiai atsigerti. Pravartu turėti daug vietos neužimančią kelioninę gertuvę, su atlenkiamu dubenėliu, ją taip pat patogu pasiimti į žygius, ilgesnius pasivaikščiojimus. Venkite leisti gyvūnui gerti iš Jums nežinomų vandens telkinių.


PERKAITIMAS

Nustatyta, kad lauke esant +25 °C temperatūrai, saulėkaitoje paliktame automobilyje temperatūra pakyla beveik iki +38 °C vos per kelias minutes. O itin karštomis dienomis, kai lauke +32 °C, automobilio salone temperatūra per 10 minučių šokteli iki beveik +43 °C. Tad šiek tiek praviri langai ar šešėlis neišgelbės nė vieno ilgiau palikto gyvūno.

Tačiau šilumos ir saulės smūgiai pavojingi ne tik automobilyje – jie gali ištikti ir ilgesnio pasivaikščiojimo karštą dieną metu ar gyvūnui užsnūdus saulėkaitoje. Pastebėję pakitusį gyvūno elgesį (vangumą, pykinimą, traukulius), nedelsdami stenkitės jį atvėsinti. Vėsinimas taip pat svarbus ir tiems augintiniams, kurių jautri kraujotakos sistema, sergama širdies ligomis, astma. Specialiai tam sukurtas vėsinantis kilimėlis, kuris atiduoda šaltį, kai augintinis užlipa ant jo. Šio kilimėlio vidus užpildytas specialiu geliu, kuris ir vėsina. Kilimėlio nereikia specialiai šaldyti, drėkinti ar kitais būdais atšaldyti, nes jis automatiškai atšąla iki 10 laipsnių nuo esamos lauko ar patalpos temperatūros, kai gyvūnas nulipa.

PURVAS

Kaip jau minėta, saugiausia ir švariausia, kai gyvūnas keliauja transportavimo dėžėje („bokse“) ar narve, kur net nutikus didesnei nelaimei (gyvūnui pasituštinus ar apsivėmus), tereikės pašalinti paklotą ar vienkartinę palutę ir galėsite tęsti kelionę. Taip pat gelbsti ir, kai gyvūnas keliauja prisegtas specialiais diržais-petnešomis, o salonas uždengtas apsauga automobilio sėdynei.

Visada pravartu turėti ir itin gerai drėgmę sugeriantį rankšluostį „Speed dry comfort“, kuris puikiai tinka šluostyti augintinio kailį po maudynių, žaidimo lauke ar sulijus. Vasarą jį galima naudoti kaip vėsinančią priemonę: pakanka sudrėkinti vėsiu vandeniu ir uždėti ant gyvūno. Šis rankšluostis itin tinka keliaujant su augintiniu, nes neužima daug vietos ir yra laikomas specialiame dėkle.


PABĖGIMAS

Net ir geriausiai išdresiruoti šunys kartais ima ir pasprunka: galbūt užuodę kitą gyvūną, pasibaidę stipraus garso ir tiesiog nutarę patikrinti naują teritoriją. Kad tokių nuotykių būtų kuo mažiau, siūlome pasirūpinti, kad visada turėtumėte kur augintinį prisegti. Tam skirtas spiralinis sraigtas, prie kurio, įsriegto į žemę, galite prikabinti pavadėlį, sraigto ilgis – 40 cm. Jis itin pravartus ilsintis gamtoje, nes gyvūną galite prisegti ten, kur jį matysite ir bus saugu. Tik nepamirškite, kad taip prisegto gyvūno negalite palikti be būtiniausių dalykų – vandens ir priedangos nuo saulės bei lietaus.

 

„Akvazoo“ kasdien džiaugiamės, galėdami Jums padėti pasiruošti kelionei kartu su augintiniais. Regis, vis dažniau atostogos suplanuojamos atsižvelgiant į galimybę kuo daugiau laiko praleisti kartu su jais. O po kelionių sulaukiame Jūsų su nuotraukomis ir pasakojimais – tai pačios geriausios akimirkos. Visad stengiamės Jums padėti viskam pasiruošti kuo sklandžiau ir geriau, kad tų akimirkų būtų kuo daugiau!

*Šis tekstas yra AKVAZOO nuosavybė. Kopijuoti draudžiama!