Kam akvariume reikalinga oro pompa

Kam akvariume reikalinga oro pompa

Jei Jūsų akvariume gausu gyvų augalų, filtras veikia aktyviai, palaikomas vandens judėjimas ir deguonies gaminimasis fotosintezės būdu, papildoma oro pompa nėra būtina. Tačiau yra situacijų, kai ji – gyvybiškai svarbi.

Pateiksime kelias situacijas.

  • Akvariume naudojami vaistai. Daugelyje medikamentų naudojimo instrukcijų nurodyta, kad gydymo procesui reikalinga papildoma aeracija. Gali nepakakti vien tik sustiprinti filtro skleidžiamą vandens srovę ar difuzoriaus burbuliukų kiekį.
  • Naudojamos priemonės prieš dumblius. Dėl nykstančių dumblių akvariume atsiranda didelis deguonies stygius. Todėl būtina aktyvi aeracija, naudojant oro pompą.
  • Pakilęs nitritų kiekis. Tai itin aktualu prižiūrint tvenkinius. Oro pompa tokiu atveju padeda palaikyti gerųjų vandens bakterijų kiekį vandenyje.
  • Akvariume itin daug žuvų. Gausiai apgyvendintuose akvariumuose palaikyti deguonies kiekį – gyvybiškai svarbu. Tam naudojama oro pompa ir stipri vandens filtravimo sistema.
  • Akvariume nėra augalų. Tokiame akvariume deguonis pasiimamas tik iš vandens paviršiaus. Todėl rekomenduojame papildomą aeraciją.
  • Vandens paviršiaus judėjimui. Jei Jūsų filtras skleidžia silpną srovę ir vandens paviršius beveik nejuda, gali sutrikti dujų apytaka. Kartais gali susidaryti putos. Tokiu atveju taip pat rekomenduojama naudoti oro pompą.
  • Transportuojant ir saugant žuvis. Akvariumo pertvarkos metu, kai žuvys turi būti saugomos kitoje talpoje, arba transportuojant žuvis ilgiau nei 2 valandas, reikėtų pasirūpinti papildoma aeracija.
  • Oro pompa dekoracijoms. Galop prireikia ir tokioms dekoracijoms, kurios sujungtos su oro pompa, išskleidžia burbuliukus. Veikiausiai, esate matę atsidarančių lobių skrynių, narų ir kitų dekoracijų, taip džiuginančių mažus ir didelius.

Su oro pompa, pavyzdžiui, „JBL ProSilent“, pasižyminčia itin tyliu veikimu, Jūs paprastai padidinate deguonies kiekį akvariume ar tvenkinyje, apsaugodami žuvis ir augalus nuo deguonies stygiaus.

Oro pompą prijungti – taip pat nesudėtinga. Užtruksite vos kelias minutes.