Šėrimo begrūdžiu pašaru svarba

Šėrimo begrūdžiu pašaru svarba

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių grūdinis pašaras kenkia Jūsų augintinio sveikatai, tik dažniausiai mes jų nežinome, todėl prevencija yra visuomet geriau už gydymą.
Šunims ir katėms reikia daug aukštos kokybės baltymų. Mes privalome juos aprūpinti vertingomis maistinėmis medžiagomis, kurios užtikrins gerą jų sveikatą, savijautą, ilgaamžiškumą ir puikią reprodukciją. Tai yra keturi patys svarbiausi elementai, dėl kurių verta šerti augintinius mūsų begrūdžiu pašaru.

Šunys ir katės grūdus virškina labai ilgai ir sunkiai, nes jų virškinamasis traktas yra daug trumpesnis, negu žmonių. Dažniausia mes manome, kad mūsų geriausi draugai yra anatomiškai panašūs į mus, bet tai netiesa!

Pagrindiniai angliavandenių šaltiniai šunų ir kačių racione – miežiai, ryžiai, kviečiai, kukurūzai, avižos ir rugiai. Šunys ir katės savo seilėse negamina reikiamo kiekio fermentų, kurie padėtų lengviau suvirškinti angliavandenius ir krakmolą. Todėl kasa yra priversta gaminti papildomą kiekį fermentų, kurie padėtų virškinti krakmolą. Taip papildomai apkraunamas organizmas.

Jūs būtinai turite atsiminti, kad šunų ir kačių racionai nebus pilnaverčiai, jeigu jame bus per daug augalinio pašaro.

Pasirūpinkite, kad Jūsų šuns ar katės racione būtų tokie svarbūs produktai, kaip vištiena, žuvis, jautiena, ėrienos kepenys, brokoliai, špinatai, morkos, linų sėmenys, obuoliai, džiovinta liucerna, inkstai, ananasai, abrikosai, apelsinai, rudadumbliai, polinesotieji žuvų aliejai, praturtinti omega 3 ir omega 6 rūgštimis, ankštiniai pipirai, vitaminas E, cinko ir magnio oksidai.

Priežastys, kurios turėtų Jus paskatinti šerti savo šunis ir kates begrūdžiu pašaru:

Daugumos grūdinių pašarų pagrindinės maistingosios medžiagos yra liesa ląsteliena ir B grupės vitaminai. Daugelis pašarų gamintojų renkasi grūdus, nes tai paprasčiausias ir pigiasias būdas gamybai. Pavyzdžiui: 100g kvietinių miltų yra 44mcg folio rūgšties (ji svarbi raudonųjų kraujo ląstelių gamybai ir sklandžiam širdies darbui užtikrinti), o 100g ėriuko kepenų yra net 400 mcg folio rūgšties.
Didelis grūdų kiekis šunų ir kačių racione gali sukelti malabsorbciją, tai sutrikusios rezorbcijos žarnyne sindromas. Grūdai nėra suvirškinami ir pasišalina iš organizmo nepakitę. Dėl maistingųjų medžiagų trūkumo organizme atsiranda imuninės sistemos sutrikimai. Organizmas tiesiog nebegali tinkamai kovoti su ligų sukėlėjais, nes imuninė sistema yra per silpna.
Grūdai (kviečiai, miežiai, kukurūzai) savyje turi daug gliuteno, kuris gali sukelti jūsų augintiniui celiakiją (virškinamojo trakto ligą, kai organizmas netoleruoja gliuteno). Celiakija – tai autoimuninio pobūdžio liga, įgimtas maisto medžiagų rezorbacijos (pasisavinimo) bei žarnyno veiklos sutrikimas, lydimas plonosios žarnos gleivinės atrofija.
Gerai žinoma, kad šunys ir katės, kurių raciono pagrindą sudaro grūdai, yra dažnai kamuojami įvairių uždegimų, alergijų ir niežulių. Grūdai, dėl didelio krakmolo kiekio, priskiriami prie uždegimus sukeliančių produktų. Kuo daugiau grūdai rafinuoti, tuo dažniau jie sukelia įvairius uždegimus, artritą, širdies ir kraujagyslių ligas, kaulų retėjimą ar net vėžį.
Grūdai (net ir neskaldyti), dėl uždegiminių savybių, yra susiję su sąnarių skausmais ir atritu. Grūdų amino rūgščių cheminė sudėtis yra panaši į gyvūnų minkštųjų audinių, todėl organizmas jų gerai neatskiria. Atsiradus uždegimui, gyvūno imuninė sistema negali tinkamai kovoti, nes ji neatskiria uždegimo sukėlėjo ir kovoja ne tik su liga, bet ir su savais audiniais, taip juos žalodama.
Netinkamai apdoroti grūdai trikdo vitaminų ir mineralinių medžiagų absorbaciją organizme. Grūduose yra fitino rūgštis, kuri neleidžia organizmui įsisavinti mineralų.
Dantų apnašos atsiranda susimaišius krakmolui (kurio labai daug grūduose) bei sveikoje burnos ertmėje esančioms bakterijoms. Bakterijos pradeda gaminti rūgštis, kurios pažeidžia dantų emalį. Taip pat pradeda formuotis dantų akmenys.
 
Mityba yra svarbiausias Jūsų augintinio pilnaverčio gyvenimo rodiklis. Jų elgesio ypatumai, sveikata, gera savijauta ir išvaizda priklauso nuo pašaro, kuriuo jie maitinami. Mes turime jausti labai didelę atsakomybę už savo augintinius ir supratimo bei išsilavinimo dėka stengtis užtikrinti visavertį gyvenimą mūsų mylimiems gyvūnams!

Tai yra AKVAZOO nuosavybė. Kopijuoti draudžiama!