9 smagūs žaidimai lauke su šunimi

9 smagūs žaidimai lauke su šunimi

Visiems šunims būtinas fizinis aktyvumas, tik jo intensyvumas pasirenkamas, atsižvelgiant į kiekvieną šunį individualiai (svarbu šuns amžius, fizinė būklė ir kita). Žaidimai – ne tik aktyvi veikla: jos metu šuo lavina intelektą ir veikia išvien su jumis. Taigi, įprastus pasivaikščiojimus rekomenduojame praskaidrinti 9 smagiais žaidimais lauke su šunimi.

VIRVĖS TEMPIMAS

Tai itin paprasta padaryti su virvėmis, kurių gale pritvirtintas žaisliukas ar kamuoliukas (pavyzdžiui, žaislas šunims guminis kūgis su virve). Skatinamas šuns instinktas čiupti grobį, tačiau tuo pačiu mokoma ir komandos ATIDUOK, taip šuo mokosi žaislą paleisti. Šis dresūros elementas praverčia, kai šuo pačiumpa ką nors ir nenori atiduoti.

Labai svarbu šunį paskatinti – paleidus žaislą duoti juo pasimėgauti ir pan. Taip sudominsite šunį tęsti žaidimą dar aktyviau.

Atminkite: žaidimas stabdomas, vos tik šuns dantys paliečia Jūsų odą. Taip pamažu išmokysite šunį, kad Jūsų kandžioti – nevalia, nes dažnai jauni šuniukai, per daug įsisiautę, pradeda kandžiotis. Ir visada atidžiai stebėkite augintinį, neleisdami jam pervargti. Jei šuo turi sąnarių problemų, venkite stiprių fizinių apkrovų.


KOMANDA „ATNEŠK“

Viena pagrindinių komandų ATNEŠK, skirta užmegzti tvirtam Jūsų ir augintinio kontaktui. Šuo dėmesingai stebi Jūsų judesiu, laukia komandos ir tada bėga paimti nusviesto žaislo. Daugelį šunų džiugina sviedžiami kamuoliukai ir cypsintys žaislai. Mažiems šuniukams tinkamesni minkšti žaislai šunims, nes jie lengvesni nešti ir sukąsti, taip pat neužgaunami pirmieji dantukai.

Kaip ir virvės tempimo atveju, svarbu išmokyti šunį komandos ATIDUOK ir nepamiršti aktyviai girti, juk šuo reaguoja į Jūsų kūno kalbą ir balso tembrą.

 

SKRAIDANTI LĖKŠTĖ

Visų pirma svarbu atminti, kad šunims skirtos specialios skraidančios lėkštės, nežeidžiančios šunų dantų – jos pagamintos iš gumos (pavyzdžiui, skraidanti lėkštė šuniui ). Taip pat šiam žaidimui iš pradžių reikia uždaros teritorijos, saugios Jūsų augintiniui, kad žaisdamas jis nepabėgtų, pamatęs ką nors įdomesnio). Mokydami atnešti skraidančią lėkštę, tuo pačiu mokote komandos ATNEŠK ir PAS MANE. Šuo aktyviai juda ir aktyviai reaguoja į Jūsų judesius.

Pirmus kartus retas šuo supranta, ko iš jo norima. Taigi iš pradžių skraidančią lėkštę galite paridenti žeme arba nusviesti labai netoli. Kaskart davus komandą ir šuniui atnešus žaislą, reikia aktyviai jį pagirti. Atstumai ir aukštis didinami pamažu, atsižvelgiant į tai, kaip augintiniui sekasi mokytis.

SURASTI SKANĖSTĄ

Žaislai skanėstams – tai vienas lengviausių žaidimų kartu su šunimi. Tereikia paslėpti gabalėlį skanėsto žaisliuko viduje ir paraginti šunį jį pasiimti. Tokiu būdu lavinamas šuns sumanumas ir gebėjimas naudotis dantimis ir letenomis.

Šis žaidimas labai pravartus, jei rytais šuo nerimauja, kad Jūs išeiname ir paliekate jį vieną. Turėdamas veiklos pirmąsias minutes, jis mažiau kreips dėmesį į tai, kad Jūsų išėjote.

ŽAIDIMAI VANDENYJE

Šio tipo žaidimais galite užimti tiek vandenį itin mėgstančius šunis, tiek paskatinti prie jo priprasti bailesnius augintinius. Svarbiausi –  vandenyje neskęstantys žaislai.

Žinoma, iš pradžių reikia patikrinti, kaip šuo geba plaukti (tai, kad iškart plaukia visi šunys, tėra mitas). Saugant augintinį, nemeskite žaislo itin toli. Komanda ATNEŠK ar APORT ištariama ir žaislas metamas tik įsitikinus, kad šuo atidžiai Jus stebi ir jo saugumui nėra grėsmės.

Jei arti nėra tinkamo vandens telkinio, žaidimus vandenyje galima suorganizuoti ir nedideliame plastikiniame baseine, kieme.

SLĖPYNĖS

Norėdami sustiprinti šuns uoslės įgūdžius, saugioje teritorijoje paslėpkite jo mėgstamą žaislą ir duokite komandą IEŠKOK. Žinoma, užduotis gali būti palengvinama, kai žaislas turi stiprų kvapą, pavyzdžiui, kvepia vanile (kvepiantys žaislai šunims).

Šuo nuolat giriamas ir skatinamas nepasiduoti ieškoti. Pavykus surasti paslėptą žaislą, augintinį reikia aktyviai pagirti ir pažaisti su rastuoju žaislu.

FUTBOLAS

Dėl kamuolių galvas pametusiems šunims pats geriausias žaidimas – futbolas. Ar gali būti dar geriau, kai kartu žaidžia ir šeimininkai? Tereikia išrinkti žaidimams tinkamą kamuolį, ypač jei augintinis nemažas ir perkąsti kamuolius jam – vieni niekai. Jolly Egg – būtent jam skirtas žaislas, nes pagamintas iš kieto plastiko. Dėl kiaušinio formos, ridendamas šį kamuolį šuo negali iš anksto numatyti, kur jis riedės. Taigi, žaisti dar smagiau!

BURBULŲ GAUDYMAS

Gaudyti muilo burbulus – dar vienas labai mėgstamas aktyvus žaidimas. Žinoma, svarbu pasirinkti atvirą vietą, kad gaudydamas burbulus šuo neužsigautų ar kitaip nesusižeistų, taip pat vengti itin aktyvios veiklos karštu oru ir pan.

ATSIVĖSINIMAS

Itin karštu oru nereikėtų šuns aktyviai užimti, verčiau leisti jam atsivėsinti vandenyje ar pagulėti pavėsyje – kol karštis nukris. Specialiai tam skirtas vėsinantis kilimėlis ir vėsinimui skirti žaislai šunims. Tereikia į jų vidų pripilti vandens ir užšaldyti. Laikydamas jį nasruose šuo atsivėsina. Tai itin pravartu ir, jei Jūsų augintinis ne itin mėgsta lakti vandenį.

Smagių ir saugių žaidimų kartu su augintiniais!

Šis tekstas yra AKVAZOO nuosavybė. Kopijuoti draudžiama!