Augintiniai siunčia dovanų savo šeimininkams!

Augintiniai siunčia dovanų savo šeimininkams!

Spalis yra ne šiaip sau mėnuo. Tai yra pats spalvingiausias mėnuo lietuviškuose metuose. Kartu, spalio 4-ąją minima Pasaulinė gyvūnijos diena, tarptautinė gyvūnų teisių ir gerovės gynimo diena. Ir išties, ypač po pastarųjų naujienų apie nesuvokiamus kiekius kankinamų šunų veisyklose, arba labai tiesmukai – fermose, kaip niekada garsiai apie tai norisi kalbėti.

Šuo – geriausias žmogaus draugas

Ir čia, ko gero, nesutiks kačių mylėtojai, bet kaip ir iš dainos žodžių neišmesi, taip ir iš posakio. Todėl likime prie to, kad bet koks gyvūnas, užkariavęs mūsų širdį, yra geriausias jos draugas, bet toliau visgi kalbėsime apie šunis.

Tad kodėl gi tas šuo yra geriausias mūsų draugas?

Ar pastebėjote, kaip greitai jis pamiršta, kad jam supykęs liepėte nešdintis iš lovos į jam skirtą vietą, kuri toli gražu ne tokia minkštutėlė kaip jūsiškė? Tiesa ta, kad šunys neprisimena tokių mažmožių ir nesinešioja akmens užantyje visą likusį gyvenimą. Čia yra ir jų džiaugsmas, ir skausmas, kitaip sakant – šuo ir kariamas pripranta, todėl žmogaus atsakomybė yra neapsunkinti savo augintinio gyvenimo taip, kad jam tektų pratintis prie kilpos.

Šuo atpažįsta jūsų emocijas. Tikime, kad teko kada grįžti mirtinai pavargus ir be galo liūdniems namo, gal net susisukus graudžiai paverkti į pagalvę. Ir ką tuomet jūsų augintinis? Įprastai jie pritupia ar prigula šalia tam, kad jus palaikytų. Ir atvirkščiai, jei linksmai paplūdimyje ar pievoje jį kviesite pažaisti su mėgstamiausiu jo žaislu, jie tikrai nepasakys jums: „neturiu nuotaikos, skauda galvą, gal rytoj“. Tad šuo yra puikus jūsų nuotaikos atspindys.

Jis visada jums turės laiko! Ir visada norės kuo daugiau jo praleisti su jumis. Jis neturi jokių kitų planų: neina į teatrą, į darbą, nesusiranda merginos/vaikino, jam nereikia praleisti Kalėdų pas močiutę, lankyti tėvų ir t.t. Jis visada atviras jūsų pasiūlymams. Tad jūs visada turėsite, ką veikti. Ir nebūsite vienas.

Šuo padeda socializuotis ir susirasti draugų ar net savo antrąją pusę. Ir tai yra gryna tiesa, juk šimtą kartų paprasčiau tave užkalbinti, kai eini su savo išdidžiai išsiviepusiu plaukium nei visiškai vienas. Juk pro šalį žingsniuojančiam daug paprasčiau pasakyti, kad tu turi gražų šunį, nei tiesiai šviesiai tave pakviesti į pasimatymą, ar ne?

Šuo padeda palaikyti gerą sveikatą ir puikias kūno apimtis, nes jis visuomet jus išves pasivaikščioti. Ar net pabėgioti. Atsimenat, jog jie visada atviri jūsų pasiūlymams. Ir visada jus palaikys. Tiesa, jie jus išves pasivaikščioti net ir tada, kai norėsite tik susisukti ir paverkti po sunkios darbo dienos. O štai jau kai grįšite, tai ir verkti nebesinorės. Vadinasi, šuo rūpinasi ne tik jūsų fizine, bet ir emocine sveikata.

Nepaisant to, kad dabar labai madingos rytų filosofijos mus ragina valgyti vienus ir tyloje, gerai sukramtant kiekvieną burnon įdėtą kąsnį, valgyti vienam yra kiek nuobodoka. Tada jau būna ne valgymas, o skrandžio pripildymas ir tiek. O štai tie žmonės, kurie turi šunį niekada nevalgo vieni. Šuo jiems visuomet palaikys kompaniją.

Ir galiausiai, šuo yra ne tik geras draugas, bet ir geras mokytojas. Argi ne jis jus moko kvėpti gyvenimą pilnais plaučiais: jei žaisti/linksmintis, tai iki paskutinio energijos lašo; jei ilsėtis, tai išsidrėbus per visą lovą, o jei draugauti, tai iki paskutinio atodūsio.

Taigi, mieli bičiuliai, turėti šunį – vieni pliusai! Bet prašome jūsų vieno – jei dar neturite šunelio, apsvarstykite labai atsakingai, ar tikrai turite visas sąlygas ir galimybės jį turėti. Dar kartą primename, šuo yra draugas, o draugui reikia ir erdvės, ir maisto, ir begalinio dėmesio. Jei to negalėsite duoti, jūsų draugas kentės, jei nuspręsite jį atiduoti, jūsų draugas kentės, jei juo nesirūpinsite, jis kentės, todėl jūs prieš apsispręsdami turite labai gerai viską įsivertinti.

O dabar yra ir dar viena priežastis turėti šunį!

Akvazoo parduotuvėse ir akvazoo.lt visą spalio mėnesį švęsime Pasaulinę gyvūnų dieną ir vėstančiais bei tamsėjančiais vakarais džiaugsimės mūsų keturkojų draugų kompanija. O ši keturkojė kompanija jums dar ir dovanų atneš!  Perkant ne mažiau nei 7 kg pašaro šunims mūsų parduotuvėse , gausite dovanų ir jūs, mieli šeimininkai: jūsų augintiniai, už tai, kad esate jų draugai, jums dovanos elektrinį pūkų surinkiklį. Ypač tiems atvejams, kai prieš išeidami į darbą ar išvykdami į kelionę norėsite dar kartą stipriai apkabinti savo gauruočius! Dovanos bus dalijamos visą spalį, tad laiko turite, bet rekomenduojame nedelsti, nes jų gali ir nelikti, juk Lietuvoje tiek daug puikių šunų mylėtojų!

O štai, kad visą šią draugystę užtvirtintume, pabaigai jums turime rekomendaciją – būkite tokiu žmogumi, kokiu jus mano esant jūsų šuo!

ŠIS TEKSTAS YRA „AKVAZOO“ NUOSAVYBĖ.

KOPIJUOTI DRAUDŽIAMA