JBL Punktol Plus 125 priemonė prieš ichtioftiriozę 100 ml

JBL1006500

JBL Punktol Plus 125 priemonė prieš ichtioftiriozę 100 ml

Smulkiau

Atsiprašome, šiuo metu prekės neturime
 • Title
  SAUGUS APSIPIRKIMAS
 • Title
  PRISTATYMAS VISOJE LIETUVOJE
 • Title
  PINIGŲ GRĄŽINIMO GARANTIJA
 • Title
  PATIKRINTI, KOKYBIŠKI GAMINIAI
 • Title
  NUOLAIDOS LOJALIEMS KLIENTAMS

Preparatas efektyviai veikia akvariumines žuvis, užsikrėtusias vienaląsčiais odos parazitais. Gėlavandeniuose akvariumuose juos sudaro: Ichthyophthirius, Ichthyobodo (Costia), Heteropolaria, Chilodonella, Tetrahymena, Trichodina, Glossatella. Jūriniuose: Cryptocarion, Brooklynella, Uronema.

Grūdėti balti taškeliai ant žuvies odos, pelekų ir žiaunų yra būdingi baltų dėmių ligai, kurią sukelia Ichthyophthirius parazitai gėlavandeniuose akvariumuose. Jūriniuose akvariumuose šią ligą sukelia Cryptocarion parazitai. Požymiai - dėmės yra didesnės, beveik visiškai baltos spalvos ir atsiranda mažesniais kiekiais negu gėlavandeniuose akvariumuose. Priemonė taip pat efektyvi prieš dažnai pasikartojančius ir sunkiai panaikinamus Ichthyophthirius parazitus (ichtioftiriozė, vadinamoji "manų kruopų" liga), kurie yra dažniausiai pasitaikanti žuvų mirties priežastis. Preparatas padeda sustabdyti ligos plitimą ir patikimai nuo jos išgydo.

Aksominis ir plonas, melsvai baltos spalvos gėlavandenių žuvų odos paviršius rodo, kad žuvis užsikrėtusi ,,pupelių formos“ odos infekcija - Costia (Ichthyobodo). Baltos spalvos pūkas, dažniausiai atsirandantis aplink žuvies burną po įvairių sužeidimų ar kitų infekcijų yra sukeliamas dėl Heteropolaria colisarum infuzorijų. Dėl anksčiau minėtų parazitų sukeliamų infekcijų, taip pat ir dėl kitų, žuvyje galima pastebėti tokius neapibrėžtus simptomus: greitą kvėpavimą, trynimasi į įvairius akvariumo objektus, sulipusius pelekus, atsisakymą maitintis, sumažėjusį judėjimą, apatiškumą, spalvų patamsėjimą, padidėjusį gleivių išsiskyrimą.

Preparato sudedamosios dalys: 100 ml yra 60 mg žaliojo Malachito oksalato ir 80 mg methylthioninium chloride. 

Kontraindikacijos: nežinomos.

Dėmesio: JBL Punktol Plus 125 netoleruoja kremzlinės žuvys (rykliai ir rajos). Ilgalaikė žala gali būti padaroma ir koralams bei kitiems bestuburiams jūriniuose akvariumuose. Be to, žuvys turėtų būti gydomos atskirame akvariume, skirtame karantinui. Preparato netoleravimas gali atsirasti bestuburiams gyvūnams (krevetėms, vėžiagyviams ir kt.) gėlavandeniuose akvariumuose. Dėl atsargumo šie gyvūnai turėtų būti atskirti ir nelaikomi kartu su sergančiomis žuvimis. Bežvynės (botijos, šamai ir kt.) ir nusilpusios žuvys gali jautriau reaguoti į priemonę. Preparatą reikėtų pradėti pilti nuo pusinės dozės ir palengva ją didinti.

Pašaliniai efektai: Nežinomi. Jeigu naudojimo metu pasireiškia šalutinis poveikis, prašome informuoti JBL, savo veterinarą ar vaistininką.

Vartojimas: prieš preparato naudojimą iš filtro turi būti pašalinta aktyvuota anglis, atjungiami UV-C prietaisai ir CO2 sistemos. Jūriniuose akvariumuose – išputintojas (,,skimeris“) ir ozinatorius. Prieš pilant dozę rekomenduojama pakeisti 50% vandens. Rekomenduojama papildomai aeruoti vandenį oro pompos pagalba. Preparatas turėtų būti vartojamas ryte, prieš tai gerai apžiūrėjus žuvis.

Dozavimas: vartojimo trukmė ir preparato dozavimas: vartojimo trukmė ir priemonės dozavimas priklauso nuo užpuolusių parazitų rūšies.

Ichthyophthirius (balti taškai gėlavandeniuose akvariumuose) ir Cryptocarion (balti taškai jūriniuose akvariumuose): 10 ml - 100 l vandens pirmą dieną. 3-čią, 5-tą ir kt. dienas iki 15-tos pilti pilną preparato dozę.

Costia (odos - pažeidimai): 10 ml -100 l vandens pirmą dieną. 3-čią, 5-tą ir 7-tą dienomis – pilna dozė.

Visiems kitiems parazitams: 10 ml - 100 l vandens pirmą dieną, 3-čią dieną – pilna dozė.

Prieš kiekvieną preparato dozės pakartojimą būtina pakeisti 50% vandens.

Taip pat rekomenduojama preparato naudojimo laikotarpiu vandens temperatūrą pakelti iki 30°C tokiai laiko trukmei, kol žuvis gali ją toleruoti. Ypatingai sunkiais atvejais, ypač sunkiai įveikimam Ichthyophthirius, preparato vartojimo laikotarpis gali būti ilgesnis negu įprastai.

Šėrimas preparato naudojimo laikotarpiu: pradėję vartoti preparatą, žuvų nešerkite tris dienas nuo pirmosio preparato įpylimo dienos. Ketvirtąją dieną jas jau galite pradėti maitinti. 

Filtracija preparato vartojimo laikotarpiu: biologiniai filtrai, kurie ilgą laikotarpį buvo nevalyti, gali sumažinti preparato efektyvumą. Prieš naudojant preparatą rekomenduojama lengvai išvalyti filtrą, kad nebūtų sunaikintos gerosios bakterijos. Taip pat rekomenduojama šviežinant vandenį būtinai nusiurbinėti nuo akvariumo dugno, kad būtų pašalinama kuo daugiau ligos sukėlėjų. 

Perdozavimo, preparato vartojimo nutraukimo ar priešlaikinio supylimo atveju: perdozavus preparato turi būti pakeičiama pusė akvariumo vandens. Jeigu buvo pamiršta supilti reikiamą dozę preparato, tai reikėtų padaryti kaip galima greičiau ir toliau tęsti nustatytą gydymą. 

Po preparato naudojimo: rekomenduojama 24 val. atlikti filtraciją su anglimi, kad iš akvariumo būtų pašalinti visi preparato likučiai. Po filtravimo anglį reikia išmesti. Taip pat įpilkite gerųjų bakterijų, kad būtų greičiau atkurta jų kolonija. Prašome tikrinti amonio/amoniako ir nitritų kiekį kiekvieną preparato naudojimo dieną ir pirmąją dieną po jo. Jeigu nitritų kiekis yra didesnis už 0,5 mg/l, būtinai reikia pakeisti 50% akvariumo vandens. Taip pat naudokite gerąsias bakterijas.

Dėmesio:

 • Saugoti nuo vaikų.
 • Nenaudoti produkcijos kitiems gyvūnams.
 • Nenaudoti pasibaigus galiojimo terminui.
 • Nenaudoti su kitais medikamentais.
 • Vandens kondicionierių naudojimas gali sumažinti preparato efektyvumą.
 • Preparato ingredientai pakeičia vandens spalvą, kuri greitai atsistato.
 • Galimas plastmasinių dekoracijų ir akvariumo siūlių, jeigu jos yra iš permatomo silikono, spalvų pakitimas.
 • Išpilta priemonė gali nudažyti tekstilės gaminius.
 • Saugoti nuo šviesos, karščio ir drėgmės. Laikyti originalioje pakuotėje.
 • Iškilus klausimams pasitarkite su savo veterinarais ir gydytojais.
 • Geriausia iki: žiūrėti ant pakuotės.

 

Gamintojas: ,,JBL GmbH & Co KG”, Vokietija

Žiūrėję šią prekę, taip pat domėjosi

Jus gali sudominti