Aktyvūs filtrai

Antiparazitinės priemonės šunims

Jei šuo gyvena namuose ir netgi jam leidžiama miegoti šeimininkų lovoje, augintinio odoje ir kailyje namus „įsikūrę“ parazitai turi tiesioginį priėjimą ir prie jūsų kūno. Žinant, kad Lietuvoje parazitai yra aktyvūs nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, ir norint apsaugoti augintinį, save bei artimuosius, reikia pasirūpinti tinkama šuns apsauga nuo parazitų ir jų nešiojamų užkratų. Jums padės antiparazitinės priemonės šunims. Kokia yra geriausia priemonė nuo erkių ir nuo blusų šunims, turite išsiaiškinti jūs. Ne visiems tinka vienoda, todėl gali tekti išbandyti kelias, kol atrasite tinkamiausią jūsų augintiniui, o ir kaina gali skirtis. Įprastos antiparazitinės priemonės šunims yra šios:

  • antkakliai šunims nuo erkių ir blusų šunims;
  • lašai nuo erkių ir nuo blusų šunims;
  • ultragarsiniai pakabukai nuo erkių šunims ir šuniukams;
  • purškalas nuo erkių ir blusų šunims;
  • tabletės nuo parazitų šunims.

Dažniausiai ta pati priemonė apsaugo ir nuo erkių, ir nuo blusų. LABAI SVARBU atidžiai perskaityti produkto etiketę ir nenaudoti šunims skirtų antiparazitinių priemonių kitiems gyvūnams, pavyzdžiui, katėms! Išimtis yra tik ultragarsiniai pakabukai nuo erkių. www.akvazoo. antiparazitinės priemonės šunims internetu – greita, patogu, gera kaina!  

Antkakliai nuo erkių ir blusų šunims

  Antkakliai nuo erkių ir nuo blusų šunims yra viena dažniausiai šeimininkų pasirenkamų priemonių. Tai patogi ir ilgalaikė apsauga nuo parazitų. Šio tipo priemonės veikia išoriškai – atbaidymo principu, t.y., parazitams nepatinka antkaklių kvapas.  

Į ką atkreipti dėmesį renkantis antkaklį nuo parazitų?

 

  • Pirmiausia sužiūrėkite, koks yra rekomenduojamas antkaklio veikimo laikotarpis ir nesitikėkite, kad antkakliai veiks ilgiau.
  • Patikrinkite, ar produktas yra atsparus vandeniui. Net jei ir taip, gali būti nurodyta rekomendacija bent tris pirmas dienas šuns į vandenį su juo neleisti.
  • Įsitikinkite, ar perkamas antkaklis yra tinkamas jūsų šuns dydžiui. Ant pakuotės turite rasti arba nurodytą šuns svorį arba antkaklio ilgį.

 

Kaip uždėti antkaklį nuo erkių šunims?

  Antkakliai nuo erkių įprastai yra ilgi, todėl tikrai rasite tinkamą savo dydžio šuniui. Jei priemonė bus per ilga, ją nukirpkite palikdami maždaug  2 cm galiuką. Rekomenduojama prieš uždedant antkaklį nuo erkių ir nuo blusų, jį šiek tiek ištempti, kad atsiradę mikro įtrūkimai lengviau ir greičiau išlaisvintų veikliąsias medžiagas. Jei ketinate važiuoti į aktyvios rizikos zonas, antkaklį būtinai uždėkite bent keliomis dienomis anksčiau.  

Lašiukai nuo parazitų šunims

  Tai – bene populiariausia priemonė nuo blusų ir erkių šunims. Ji veikia kitaip nei antkakliai ar purškalai šunims nuo parazitų. Šią priemonę užlašinus ant keteros, skystis su insekticidu absorbuojamas į augintinio kraujotakos sistemą ir veikia kaip nuodai kraujasiurbėms. Lašiukai parenkami pagal šuns svorį ir tinka sveikatos problemų neturintiems augintiniams.  

Į ką atkreipti dėmesį renkantis lašiukus nuo parazitų šunims?

  Pirmiausia į savo šuns svorį ir ant pakuotės nurodytą gyvūno svorį. Atminkite, preparatas patenka į šuns kraujotakos sistemą, todėl nerizikuokite augintinio sveikata ir lašiukus naudokite tiksliai taip, kaip nurodyta ant pakuotės. Kitas svarbus momentas – lašiukų galiojimo laikas. Dažniausiai jie veiksmingi vieną mėnesį, tačiau labai svarbu laikytis instrukcijų. Lašiukus nuo parazitų šunims draudžiama naudoti kitiems gyvūnams. Produkte esančios medžiagos yra toksiškos katėms.  

Kaip naudoti lašiukus nuo erkių šunims?

  Lašiukų paskirstymo būdas priklauso nuo šuns dydžio. Jei šuo mažas, pakaks visą pipetės turinį sulašinti vienoje vietoje. Jei šuo didelis, tuomet skystį reikės paskirstyti keliose keteros vietose. Sulašinę lašiukų dozę, neglostykite šuns per keterą bent jau tą dieną ir nemaudykite gyvūno keletą parų. Lašiukai šunims nuo blusų ir erkių veikia 4-6 savaites, tad būtina stebėti kalendorių ir nesuvėluoti su pastiprinimu.  

Ultragarsiniai pakabukai šunims nuo erkių

  Ši priemonė nuo erkių skirta ne tik šunims, bet žmonėms. Tai vienas naujausių būdų erkėms gamtoje atbaidyti. Be to, jis tinka ir mažiems šuniukams, katėms bei kačiukams. Prisegus ir įjungus pakabuką šis skleidžia erkes atbaidančią ultragarsinę vibraciją, kuri siekia nuo 1,5 iki 2 metrų. Aktyvavus pakabuką pirmą kartą, jis veikia iki 12 mėnesių, tačiau tikslesnė trukmė nurodoma ant pakuotės. Jei pakabukas yra įkraunamas, jis tarnaus ir gerokai ilgiau, tereikės tik įkrauti. Aktyviems, daug gamtoje būnantiems šunims tai puiki papildoma apsaugos nuo parazitų priemonė, o štai labai jauniems, ligotiems ar senjorams pakabukas bus ypač tinkamas ir visiškai nekenksmingas būdas apsisaugoti nuo parazitų.  

Purškalai nuo blusų ir erkių šunims

  Purškalas nuo erkių ir nuo blusų šunims saugo gerokai trumpiau nei antkakliai ar lašiukai. Jų aktyvus veikimo laikas yra 1-3 dienos. Purškalai nuo parazitų šunims geriausiai tinka kaip papildoma priemonė prieš išvykstant į aukštesnės rizikos vietas. Taip pat tai bene tinkamiausia priemonė nuo blusų ir nuo erkių garbingo amžiaus sulaukusiems ar sergantiems specifinėmis ligomis augintiniams. Ši priemonė, kaip ir antkakliai nuo parazitų šunims, skleidžia kvapą ir taip atbaido kraujasiurbius.  

Tabletės nuo erkių ir blusų šunims

  Tabletės nuo blusų ir nuo erkių šunims vartojamos per burną. Priklausomai nuo rūšies, jos gyvūną saugo nuo 1 iki kelių mėnesių (nurodyta ant pakuotės). Tarpų daryti nereikėtų. Nei viena priemonė aktyviai nesaugo ilgiau nei nurodyta. Tabletės skirtos sveikiems, virškinimo, kepenų ar kitų ligų neturintiems augintiniams. Ši priemonė veikia taip pat kaip ir lašiukai – per augintinio kraujo sistemą. Tabletės šunims nuo parazitų parenkamos pagal gyvūno svorį ir pageidaujamą apsaugos trukmę. Primename, kad www.akvazoo.lt nuolat skelbiame įvairias akcijas, todėl kviečiame užsiprenumeruoti mūsų naujienlaiškį, sekti Akvazoo socialinius tinklus, sužinoti visas mūsų naujienas ir pasinaudoti nuolaidomis bei įsigyti prekių augintiniams ypač gera kaina.