Aktyvūs filtrai

Draskyklės katėms

Katės – judrumo ir grakštumo įsikūnijimas. Tačiau yra kita savybė, kuri labai ryški ir pastebima kiekvienam susidūrusiam su kate – tai nagų aštrumas. Nors nagai yra būtini katės kasdienio gyvenimo įrankiai, bet jie taip pat kelia iššūkių ir kačių savininkams, ir pačioms katėms. Jei katei nesuteiksite galimybės kažkur draskytis ir šitaip pasirūpinti savo nagais, ji tikrai ras būdą kaip tai padaryti už jus. Todėl saugodami savo namų baldus, kilimus, ar dekoracijas žmonės renkasi įvairių formų daiktus skirtus draskymui. Draskyklės katėms ne tik padeda apsaugoti namų turtą, tačiau turi ir daugiau naudų, kurios yra be galo svarbios katės sveikatos ir psichologinės būklės palaikymui.


Kačių draskyklės – jų svarba katės gyvenime


1. Nagų priežiūra. Katės savo nagus naudoja įvairiai veiklai, pavyzdžiui, medžioklei, laipiojimui, teritorijos žymėjimui. Reguliarus braižymas ir draskymas padeda joms atsikratyti išorinių nagų sluoksnių, todėl jie išlieka sveiki ir aštrūs. Kačių draskyklės suteikia šiam natūraliam elgesiui skirtą vietą, apsaugant namų baldus ir dekoracijas nuo nepageidaujamų įbrėžimų.

2. Streso mažinimas. Kasymas ir draskymas yra ne tik fizinis kačių poreikis, bet ir būdas sumažinti stresą ir nerimą. Kačių nagų draskyklės suteikia galimybę išgyventi šias emocijas, sumažina elgesio problemų riziką ir skatina būti ramesne, laimingesne kate, kuri turi galimybę išsikrauti ir patenkinti savo fiziologinius ir psichologinius poreikius.

3. Fizinis aktyvumas ir raumenų tonusas. Draskymas ir nagų galandinimas taip pat yra mankšta katės raumenims ir aktyvumo palaikymui. Ramesnio charakterio katėms toks gyvenimo būdas gali sukelti polinkį į nutukimą, ar dėl mažo fizinio aktyvumo pasireikšti net sveikatos problemos. Todėl norint užtikrinti bendrą katės sveikatą, jai būtina reguliariai išsikrauti ir turėti galimybę draskyti.
 
4. Teritorijos žymėjimas. Kačių letenėlėse yra kvapų liaukos, o įbrėžimas padeda joms pažymėti savo teritoriją tiek vaizdiniais, tiek kvapo ženklais. Draskyklės katei (pvz., kartoninės) ar kilimėliai – tai vietos, kuriose katės gali išreikšti savo teritorinius instinktus nepridarydamos papildomos žalos namams.

Draskyklės katei ir jų rūšys


Ieškodami draskyklės katei pastebėsite, jog jų yra pačių įvairiausių. Tarpusavyje draskyklės katėms skiriasi savo dydžiu, forma ir, žinoma, kaina. Paprastos stulpo formos draskyklė katėms būna sąlyginai pigios, lyginant su didelėmis daugiapakopėmis draskyklėmis, tačiau atitinkamai jos greičiau susidėvi. Ieškantiems natūralių alternatyvų puikiai pasitarnaus kartoninės kačių draskyklės. Štai keletas pagrindinių draskyklių rūšių, kurios labiausiai paplitusios kačių augintojų ir mylėtojų tarpe:


Stulpo formos draskyklė katėms yra vertikalios konstrukcijos, padengta tokiomis medžiagomis kaip sizalio virvė arba kartonas. Katės gali ant jų prasitempti ir kasytis, o tai puikiai tinka išlaikyti laikyseną ir ištempti raumenis.
Kilimėliai būna plokšti ir horizontalūs, galima laikyti padėtus ant grindų arba pakabinti ant sienos. Todėl, jei jūsų katė yra linkusi galąsti nagus ant horizontalių objektų, pavyzdžiui, kilimas, baldai ar net avalynė – šis kilimėlis bus puiki alternatyva.
Kačių medžiai yra įspūdingiausiai atrodančios kačių draskyklės. Jie tarnauja kaip mažas atrakcionų parkas namuose, kuris ne tik suteikia galimybę draskyti ir galąsti nagus, bet taip pat neretai turi ir poilsio zonas, gultus ar aukštai iškeltas platformas, ant kurių katės mėgsta ilsėtis, o aukšti stovai leidžia stebėti ir analizuoti aplinką. Neretai šiose draskyklėse būna įrengti ir kačių poilsio nameliai, kuriuose jūsų katės gali jaustis saugios ir pailsėti. Šios daugiapakopės struktūros žinoma yra brangesnės, tačiau jų suteikiamos galimybės suteiks labai daug laimės ir papildomos veiklos jūsų mylimai katei.
Kartoninės draskyklės katei dažniausiai pasižymi savo patrauklia kaina ir yra lengvai prieinamos kiekvienam katės šeimininkui. Jos būna pagamintos iš gofruoto kartono ir puikiai tinka draskymo instinktų patenkinimui.
Sizalio lynų draskyklės katėms yra patvarios ir malonios tekstūros, jais dažnai apvyniojami kačių draskyklių stulpeliai ar kilimėliai, kadangi puikiai tarnauja pagal savo paskirtį.
Kai kurios draskyklės šalia pagrindinės funkcijos dar turi ir pritvirtintų žaislų, kabančių virvelių ar kitų aksesuarų prikaustančių kačių dėmesį. Tokios draskyklės stimuliuoja kačių smegenis, skatina jas žaisti, todėl jos ypač mėgstamos ir suteikia daug džiaugsmo jūsų mažiesiems katinams.

Kokia tinkamiausia draskyklė katėms?


Prieš įsigydami draskyklę turite atsakyti sau į kelis svarbius klausimus, kad įsigytumėte produktą geriausiai atitinkantį jūsų gyvūno poreikius ir galintį tarnauti ilgą laiką. Vienas iš svarbiausių aspektų yra dydis ir stabilumas. Draskyklė katei turi būti pakankamai aukšta, kad ši galėtų pilnai išsitiesti draskymo metu, bei pakankamai tvirta, kad nenuvirstų ir stabiliai stovėtų. Taip pat, pagalvokite, galbūt jūsų katė teikia pirmenybę kokiai nors medžiagai. Kai kurioms gali labai patikti sizalo draskyklės katei, o kitoms patinka kartoniniai ar kiliminiai paviršiai. Kačių pomėgiai gali skirtis, todėl verta apmastyti galbūt yra tekstūra, kurią jūsų mylimas augintinis itin mėgsta. Pastatykite draskyklę toje vietoje, kur jūsų katė praleidžia daug laiko, galbūt ilsisi. Pastebėta, kad katės mėgsta eiti pasikasyti pabudusios po snaudulio ar pavalgiusios.
Nepamirškite, kad pačiai draskyklei nors ir minimaliai, tačiau vis tiek reikia priežiūros. Susidėvėjusias ar sudraskytas dalis surinkite, jei pavyksta pakeiskite jas naujomis. Reguliariai nuvalykite nuo draskyklės (kartoninės ar kitos) susikaupusius katės plaukus, surinkite nagų atplaišas. Laikydamiesi šių patarimų sukursite jaukią ir saugią erdvę savo katės poilsiui, draskymui ir žaidimams.

Kačių nagų draskyklės – ne tik prabanga; jos yra gyvybiškai svarbi katės gyvenimo dalis. Tarnaudamos kaip įrankiai sveikiems nagams palaikyti, streso mažinimui, raumenų mankštai ir teritorijos žymėjimui jos tampa neatsiejama kačių auginimo proceso dalimi. Suteikdami tinkamą draskyklę, atitinkančią jūsų katės poreikius ir pageidavimus, prisidedate prie jos bendros gerovės ir užkertate kelią žalingam kasymuisi jūsų namuose. Didžiulė įvairių rūšių kačių draskyklių įvairovė ir internetinėje parduotuvėje Akvazoo.lt. Įsigydami draskykles internetu galite surasti jums tinkamiausią ir labiausiai patikusią draskyklę. Kiekvieną mėnesį mes ruošiame specialius pasiūlymus, todėl nedvejokite ir sulaukite kol jūsų mylima draskyklė katėms bus su akcija ir ją galėsite įsigyti pigiau už geriausią kainą. Investavimas į aukštos kokybės katės nagų draskyklę – tai investicija į jūsų katės fizinę ir psichinę sveikatą, užtikrinančią, kad ji gyvens laimingą ir visavertį gyvenimą. Šis procesas yra be galo svarbus tiek didelėms, tiek mažoms katėms. Dar prie viso to, bus apsaugoti ir jūsų namai ir baldai nuo aštrių jūsų mylimo augintinio nagų!