Aktyvūs filtrai

Begrūdis kačių maistas

Pastaraisiais metais naminių gyvūnėlių savininkai vis labiau suvokia kačių maisto sudedamųjų dalių svarbą ir jų galimą poveikį augintinio sveikatai. Dėl šio padidėjusio sąmoningumo begrūdis kačių maistas tampa vis populiaresnis šių keturkojų augintojų tarpe. Sauso maisto pasirinkimo galimybės yra labai didelės, todėl svarbu suprasti, kuo kiekvienas iš jų skiriasi. Nežinodami, kokie ingredientai yra maistingiausi ir labiausiai atitinka jūsų augintinio poreikius galite ne tik veltui išleisti pinigus, tačiau netinkamas maistas turi ir neigiamos įtakos jūsų katės sveikatai. Kuo  begrūdis maistas išsiskiria iš įprastų sauso maisto pasirinkimų sąrašo, atrodo, pasako jau jo pavadinimas. Tačiau, kodėl iš tiesų šis maistas tampa vis dažnesniu kačių savininkų pasirinkimu ir kodėl jis yra naudingas jūsų augintiniui yra vis dar dažnas savininkų klausimas, į kurį pasistengsime kuo aiškiau atsakyti bei aptarti begrūdžio maisto teikiamas naudas jūsų mažojo šeimos nario sveikatai.

Mityba be grūdų – kas tai?


Kačių virškinimo sistema sunkiai apdoroja angliavandenius, tačiau joms reikalingas didelis kiekis baltymų. Grūdai, dedami į sausą kačių ėdalą, yra angliavandenių ir gliuteno šaltinis, kuris kai kurioms katėms gali sukelti tam tikras alergijas, suprastėti jų kailio būklė ar net paaštrėti įgimtos sveikatos problemos.
Be to, grūdai priskiriami uždegimus sukeliančiai maisto kategorijai, todėl gali išsivystyti sąnarių problemos, o grūduose esantis krakmolas ilgainiui virsti dantų apnašomis.
Grūdai į gyvūnų pašarą dedami, nes didesnė išeiga ir ekonomiškesnė kaina. Kuo maistas katėms yra pigesnis, tuo tikėtina jame bus daugiau ir grūdinių kultūrų.
Kačių maistas be grūdų, kaip rodo pavadinimas, gaminamas taip, jog nebūtų jame jokių grūdų, tokių kaip: kviečiai, kukurūzai, ryžiai ir miežiai. Vietoj to, jis remiasi alternatyviais angliavandenių šaltiniais: žirniais, bulvėmis ar lęšiais. Pagrindinis dėmesys skiriamas racionui, kuriame gausu gyvulinių baltymų, kadangi jie labiau atitinka natūralius kačių, kaip privalomų mėsėdžių, mitybos poreikius. Tad begrūdis kačių maistas iš tikro yra labai geras ir tinkamas katėms. Taip pat ir kaina labai gera, ypač perkant maistą internetu.

Begrūdis maistas katėms – jo nauda ir privalumai


Begrūdis maistas katėms sprendžia jautresnę virškinimo sistemą turinčių, į alergijas linkusių, kačių sveikatos problemas. Vietoje grūdų tokiame maiste gausu kokybiškų: baltymų, riebalų, aliejų, natūralių antioksidantų, vitaminų ir mineralų.
Begrūdis maistas katėms daro teigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių, šlapimo takų sistemoms,  akims, taip pat naudingas sveikos odos būklės ir blizgančio kailio palaikymui.
Begrūdis maistas katėms užtikrina, kad kartu su maistu gyvūnui bus parūpintos visos jo gyvybingam ir sveikam organizmui reikalingos maisto medžiagos, kurios būtinos puikiai savijautai ir tinkamai reprodukcinei sistemai palaikyti.


1. Svarbiausias begrūdžio maisto katėms privalumas slypi jo ingredientų sąraše. Aukštos kokybės baltymai yra itin svarbi kačių mitybą sudaranti dalis. Katės iš prigimties yra mėsėdžiai, o jų kūnas yra optimizuotas virškinti ir panaudoti gyvūninės kilmės baltymus. Kačių maiste be grūdų dažniausiai yra didesnė mėsos arba žuvies baltymų šaltinių dalis, atitinkanti jūsų katės biologinius būtinų amino rūgščių poreikius.


2. Alergijos maistui ir jautrumo valdymas. Kai kurios katės gali būti alergiškos arba jautrios grūdams, todėl gali atsirasti virškinimo problemų, odos problemų ar pasireikšti maisto netoleravimas. Perėjimas prie maisto be grūdų ir pašalinus įprastus alergenus gali sumažėti tokių problemų.


3. Svorio valdymas. Katėms, kurios yra linkusios į nutukimą maistas be grūdų leistų nedidinti svorio. Mažiau angliavandenių turinčios dietos gali sumažinti svorio padidėjimo riziką.


4. Energija ir gyvybingumas. Katės valgydamos maistą yra aktyvesnės, jei maiste gausu baltymų ir sveikųjų riebalų. Toks maistas suteikia joms pakankamai energijos ir palaiko bendrą gyvybingumą.


5. Pagerintas virškinimas. Daugeliui kačių maistas be grūdų dažnai yra lengviau virškinamas. Kai mažiau sudėtingų angliavandenių, tai ir mažesnė virškinimo sutrikimų ar virškinimo trakto sutrikimų tikimybė.


6. Sveika oda ir kailis. Grūdinių kultūrų nebuvimas daro teigiamą įtaką odai ir kailiui. Šitaip yra dėl didesnio nepakeičiamųjų riebalų rūgščių kiekio gyvūninės kilmės baltymuose.


7. Sumažėjusi diabeto rizika. Mažesnis angliavandenių kiekis kačių maiste, kuriame nėra grūdų, gali sumažinti kačių diabeto riziką, kuri vis dažniau pasitaiko naminėms katėms.


Nors kačių maistas be grūdų turi daug privalumų, bet labai svarbu pasirinkti maistą atitinkantį jūsų katės poreikius. Pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju prieš keisdami mitybą, ypač tuomet, jei jūsų katė turi sveikatos problemų. Be to, ne visi produktai be grūdų yra vienodi, todėl atidžiai perskaitykite etiketes ir rinkitės aukštos kokybės pašarus, atitinkančius jūsų katės mitybos poreikius. Apibendrinant galima pasakyti, kad kačių maistas be grūdų gali būti puikus pasirinkimas daugeliui kačių, suteikiant joms racioną, kuris labiau tenkina jų natūralius instinktus ir siūlo įvairią naudą. Taip pat ir Jums tai geras pasirinkimas, nes kaina iš tiesų yra gera, o ir laiko sutaupoma, jei perkama internetu.


Geriausi pasiūlymai internetu


Akvazoo.lt begrūdis kačių maistas sudaro didelį asortimentą ir visa tai paprastai įsigysite internetu geriausia kaina. Todėl išanalizuokite maisto sudėtį ir pasirūpinkite, kad Jūsų augintinis gautų pilnavertį ir visapusiškai subalansuotą maistą atitinkantį jo mitybos ir energijos poreikius. Be viso to, internetinėje parduotuvėje Akvazoo.lt galite rasti sausą kačių ėdalą be grūdų skirtingoms augintinių amžiaus grupėms. Todėl galite būti tikri, kad jūsų katė gaus pritaikytą mitybą pagal atitinkamą gyvenimo etapą.  Sveika mityba yra vienas iš svarbiausių elementų palaikanti gerą bendrą augintinio savijautą, tarnaujantis kaip prevencija nuo su mityba susijusių ligų. Todėl būdamas atsakingu šeimininku suteikite savo mylimam kačiukui mitybą ir gyvenimą, kurio jis nusipelnė.