Antkakliai, pavadžiai, petnešos, antsnukiai
Antkakliai, pavadėliai, antsnukiai ir petnešos šunims
Vedžioti lauke palaidą šunį yra nesaugu tiek pačiam gyvūnui, tiek ir aplinkiniams. Šuo gali netikėtai išbėgti į kelią ir sukelti autoįvykį, todėl, jei namuose yra šuo, reikės įsigyti ir priemonių jam vesti į lauką. Rekomenduojama turėti ne vieną šuns vedžiojimui skirtą priemonę, pavyzdžiui, ilgą pavadėlį naudoti atokesnėse vietose, trumpą – mieste. Kviečiame išsamiai susipažinti su www.akvazoo.lt siūlomomis priemonėmis ir patarimais šunims vedžioti.
Antkakliai šunims
Antkaklių yra labai įvairių: medžiaginiai, odiniai, šviečiantys, grandininiai, medžiaginiai - atšvaitiniai ir kitokie. Kokį rinktis, priklauso nuo to, kur šuo gyvena, kokio jis dydžio, veislės, socializacijos lygio ir, žinoma, kokiu tikslu bus naudojamas antkaklis.
Patys populiariausi yra medžiaginiai antkakliai šunims. Dažnai jie gaminami iš tvirto nailono audinio, o kai kurie viduje turi paminkštinimą – neopreno sluoksnį. Jie labiausiai tinka nuolat lauke gyvenantiems ar labai dažnai jame būnantiems šunims. Medžiaginiai antkakliai mažiau dirgina šuns kailį ir odą esant nuolatinei temperatūrų ir drėgmės kaitai. Be to, juos paprasta skalbti.
Kai kurioms šunų veislėms yra reikalingi specialūs antkakliai. Šiuo atveju išsiskiria vipetai ir levretės. Jiems reikalingi priekyje praplatinimą turintys antkakliai tam, kad nežalotų ypač plonų šių šunų kaklų.
Daugiau apie tai, kokį antkaklį pasirinkti, kaip tinkamai jį užsegti ir prižiūrėti, skaitykite čia.
Petnešos šunims
Petnešos tinka visiems šunims. Teisingai sureguliuotos ir uždėtos petnešos gerokai sumažina tikimybę, jog šuo ims ir spontaniškai iš jų išsiners. Be to, šuo apsaugomas nuo diskomforto, kurį jam galime sukelti kaklo srityje, jei augintinis iš prigimties yra neramus, turi tendenciją staiga šokti iš vietos ir imti bėgti (medžiokliniai šunys) ar tiesiog daug tamposi.
Kai kuriems šunims, pavyzdžiui, buldogams ar mopsams, ganėtinai sunku pritaikyti antkaklį dėl jų fiziologijos. Šių šunų kaklai yra gana stambūs, todėl jie be didesnių pastangų gali išsinerti iš antkaklio. Tokiems petnešos yra geriausiai išeitis: saugiausia ir patogiausia tiek šuniui, tiek ir šeimininkui.
Petnešos taip pat yra puiki išeitis tiems šunims, kurie turi kvėpavimo takų ar trachėjos problemų. Antkaklis šiems augintiniams gali sukelti diskomfortą, tuo tarpu petnešos nespaudžia jo kaklo ir nedusina.
Su petnešomis gali būti kiek kėbliau ilgaplaukiams šunims. Ilgas plaukas gali veltis ir nukentėti jo kokybė.
Apie tai, kokias petnešas rinktis, kaip tinkamai jas uždėti ir prižiūrėti daugiau skaitykite čia.
Pavadėliai šunims
Pavadėlį šunims reikėtų rinktis pagal tai, kokiam tikslui jis bus skirtas. Jei gyvenate miesto centre, važiuojate pabėgioti į parką, o savaitgalius leidžiate už miesto ir visur kartu imate savo augintinį, vieno pavadėlio tikrai neužteks. Skirtingoms veikloms, skirtingi ir pavadėliai: svarbu atkreipti dėmesį į ilgį, medžiagą, iš kurios pavadėlis pagamintas, užsegimą, tvirtumą.
Pavadėliai, kaip ir antkakliai, gaminami iš įvairių medžiagų. Šuns pavadėlis gali būti odinis, medžiaginis, grandininis ar sparčiai populiarėjantis biotaninis .
Atskira rūšis – automatiniai flexi tipo pavadėliai, kurie turi ritę, todėl susisuka ir sulenda į plastikinį pavadėlio rėmą, kai šuo artėja prie šeimininko. Ir atvirkščiai – išsitempia, kai šuo nueina toliau. Šie pavadėliai yra skirstomi pagal šuns svorio kategoriją, todėl renkantis automatinį pavadį reikės žinoti ir savo šuns svorį.
Daugiau informacijos apie pavadėlius šunims rasite čia.
Antsnukiai šunims. Kada jie reikalingi?
Jei jūsų šuo yra konfliktiškas ar net agresyvus, antsnukis jam viešoje vietoje yra privalomas. Labai dažnai antsnukio prireiks ir tada, kai vyksite pas veterinarą. Svarbu paminėti, kad antsnukis gali apsaugoti jūsų augintinį ir nuo didesnės bėdos: kai kurie šunys dėl įgimto instinkto niekaip neatpranta ėsti visko, ką randa ant žemės. Jei jūsų šuo iš tokių, pagalvokite, ar neverta prieš einant į lauką jam uždėti maistą pagriebti trukdančio antsnukio.
Visa kita priklauso nuo savivaldybės, kurioje gyvenate, gyvūno laikymo taisyklių, kurios nuolat keičiasi, todėl kartas nuo karto jas reikėtų persiskaityti.
Daugiau apie antsnukius šunims skaitykite čia.