Aktyvūs filtrai

Oro pompos ir jų įranga

Oro pompos akvariumams ir jų įranga

Oro pompa (kompresorius arba „burbuliatorius“) rekomenduojama kiekvienam akvariumui. Išimtis gali būti augalinis akvariumas su mažu žuvų kiekiu. Oro pompos funkciją (aeraciją) gali atlikti ir vandens filtras. Oro pompos naudojamos ne tik akvariumuose, bet ir lauko tvenkiniuose.

Keletas atvejų, kai būtina papildoma aeracija

  • Jei akvariume naudojami vaistai.
  • Papildomo deguonies kiekio gali prireikti ir kai akvariume naikinami dumbliai.
  • Jei vandens filtras nėra pajėgus užtikrinti pakankamą deguonies kiekį vandenyje.
  • Jei akvariume nėra nusistovėjusi biologinė pusiausvyra.

Dar viena „burbuliatoriaus“ paskirtis yra dekoratyvinė. Kai kurias akvariumo dekoracijas reikia sujungti su oro pompa tam, kad gautume norimą efektą. Tai, pavyzdžiui, lobių skrynios, kurių dangčiai kartas nuo karto atsiveria ir iš vidaus pakyla efektingas oro burbuliukų būrelis.

Oro pompos naudojimas

Visos šiuolaikinės akvariuminės įrangos naudojimas ir priežiūra yra paprasta ir patogi. Oro pompos paprastai turi integruotus garso slopintuvus, padedančius išvengti triukšmo (pamirškite tuos įkyriai burzgiančius senuosius „burbuliatorius“), jos statomos šalia akvariumo arba kabinamos ant jo sienelės išorinėje pusėje. Nuo įrenginio į vandenį leidžiasi žarnelė su atbuliniu vožtuvu ir gale pritvirtintu oro akmenuku (difuzoriumi), iš kurio kyla burbuliukai. Oro srauto intensyvumą paprastai galima reguliuoti pagal poreikį.

Pagal ką išsirinkti kompresorių?

Oro pompos dydis ir galingumas priklauso nuo akvariumo dydžio ir žuvų kiekio jame. Renkantis internetu, pravartu pasidomėti atsiliepimais bei atkreipti dėmesį, kokia akvariumo talpa nurodyta prekės aprašyme. Tai nėra sudėtingas įrenginys, todėl ir jo kaina, palyginus su kita akvariumų įranga, nedidelė. Žinoma, norint sutaupyti ir įsigyti pigiau, verta palaukti akcijų.