Aktyvūs filtrai

Priemonės stiklo valymui

Priemonės akvariumo stiklo valymui

Vidinė akvariumo stiklų pusė – vieta, kurioje ypač mėgsta įsikurti dumbliai. To visiškai išvengti tikrai nepavyks, nes šie primityvūs augalai taip pat yra natūrali vandens ekosistemos dalis. Besidaugindami ant stiklo dumbliai sukuria ant jo žalios spalvos apnašas, kurias nuvalyti tuo sunkiau, kuo rečiau tai atliekama.

Patogiausia stiklus valyti su specialiai tam skirtais dumblių gramdikliais. Paprastai juos sudaro kotelis ir ant jo pritvirtinta galvutė su specialiais peiliukais, nuskutančiais žalias apnašas. Kotelio ilgis gali būti skirtingas, pritaikytas jūsų akvariumo gyliui.

Taip pat galima įsigyti šiuolaikiškesnį variantą – magnetinį dumblių valiklį. Naudojantis juo, akvariumo stiklo valymas atliekamas nekišant rankų į vandenį ir net neatkeliant jo dangčio. Viena valiklio dalis dedama į akvariumo vidų ant stiklo, o kita – iš išorinės pusės. Jas tarpusavyje jungia stipri magnetinė trauka. Kai judinate išorinę dalį, stiklu važinėja ir vidinė, valydama nuo jo nešvarumus. Tai tikrai labai patogu, greita ir paprasta. Vienintelis minusas tas, kad šitoks valytuvas nėra pritaikytas persikėlimui nuo vienos akvariumo sienos ant kitos.

Akvazoo.lt elektroninėje parduotuvėje galite įsigyti įvairių priemonių internetu ne tik dumblių, bet ir kalkių nuo akvariumo stiklų valymui.