Aktyvūs filtrai

Akmenys akvariumui

Akmenys akvariumui

Viena iš vandens pasaulio puošmenų dažnai tampa įvairūs akmenys ir akmenukai akvariumui. Akmenys mus įkvepia savo šalta ramybe bei tvirtumu – būtent todėl jie mėgstamas tiek interjeruose, tiek eksterjeruose. Akvariumuose – taip pat. Jų pagalba galima sukurti labai natūraliai atrodantį vaizdą, po jais ir už jų mėgsta slėptis žuvys. Didesni akmenys gali užmaskuoti akvariumo įrangą, prispausti augalų šaknis, kol jie dar neįsitvirtino grunte.

Žinoma, norint kuo efektyvesnio, paslaptingesnio vaizdo, paprasti eiliniai akmenys nelabai tinka (beje, jei norite į vandenį panardinti lauke rastą akmenį, prieš tai įsitikinkite, jog kartu su juo į akvariumą nepateks jokios toksinės medžiagos). Žymiai geriau atrodo įdomių formų, su skylėmis, išgraužimais, primenantys sumažintus paslaptingų gelmių riedulius, kalnus ar uolas.

Akvariumistų jau pamėgti:

  • smiltainio akmuo;
  • įspūdingai atrodantis akmuo Sansibar;
  • lavos akmuo;
  • apvalūs, lyg upės srovės nugludinti įvairių spalvų akmenukai.

Akvariumo akmenų priežiūra

Siūlome vis atnaujinamą akvariumui tinkamų, netoksiškų dekoratyvių akmenų pasirinkimą internetu. Prieš dedant akmenis į akvariumą, juos būtina nuplauti po tekančiu vandeniu. Laikui bėgant ant jų gali atsirasti dumblių. Tokiu atveju patartina naudoti jų naikinimo priemones, sureguliuoti apšvietimą bei tiesiog dažniau nušveisti. Įvairiai derinant akmenines dekoracijas, galite sukurti puikias slėptuves žuvims ir kitiems vandens gyventojams. Šalia jų tiks tiek gyvi, tiek dirbtiniai augalai, povandeninės pilys, ar nuskendę laivai.