Aktyvūs filtrai

Žirklės šunų nagams

Žirklės šunų nagams kirpti

Kai kurie aktyvūs augintiniai nagus nusidilina bebėgiodami kietu, grubiu, dildymui tinkančiu paviršiumi, todėl kirpti jiems jų nereikia. Retkarčiais gali tekti patrumpinti galinių kojų nagus ir vadinamuosius penktuosius nagus, kurie bėgiojant neliečia paviršiaus. Tačiau dauguma šunų, gyvenančių namuose, neturi pakankamo užimtumo ir ši procedūra jiems yra būtina. Žirklės šuns nagams kirpti turi būti specialios. Negalima naudoti žmogui skirtų įrankių, kadangi jie nėra pritaikyti prie šuns nago struktūros ir formos. Be to, jomis galite sužeisti augintinį ir susižeisti patys.

Atminkite, šuo vaikščiodamas ir bėgiodamas į paviršių remiasi ne padu, o pirštais. Būtent todėl per ilgi, užsirietę nagai gali iškreipti jo anatomiją ir sukelti diskomfortą.

Kaip ir kada kirpti nagus šuniui?

Jei šuns nagai šviesūs, aiškiai jų centre matysite rožinę dalį. Tai – nago gyvuonis. Kirpkite iki jo.

Jei šuns nagai juodi, kirpti bus kiek sudėtingiau. Tą darykite po truputį ir žiūrėkite į nago viduriuką. Jei ten matote juodą taškelį, STOP! Daugiau  kirpti nebegalima.

Kerpant nagučius specialiomis žirklėmis, įrankį reikia laikyti pakreipus 45 laipsnių kampu.

Svarbiausia būti labai atidiems ir atsargiems. Juk įkirpti į nago gyvuonį yra taip pat skausminga kaip mums įsipjauti.

Kaip dažnai tą daryti, spręskite pagal tai, ar šuns nagai akivaizdžiai remiasi į paviršių ir šuniui einant girdimas caksėjimas.

Jei šuo nepripratęs, o jūs dar šiek tiek jaudinatės, būtų gerai, jog kas nors iš namiškių jums padėtų ir augintinį tvirtai palaikytų. Po kirpimo proceso, o pradžioje net ir kirpimo metu, po ranka turėkite skanėstų, kurie nuramins jūsų šunį.