Aktyvūs filtrai

Lavinamieji žaislai ir dresūra

Žaislai šunų dresūrai

Žaislai šuns dresūrai ragina augintinius entuziastingai imtis įvairiausių užduočių. Šuo per tam tikrą treniruočių laiką supranta, kad tinkamai atlikęs užduotį gaus atpildą – laiko žaidimams su jo pamėgtu žaislu. Būtent šis atlygis augintinį skatina stengtis teisingai atlikti tai, ko prašomas. Dresūrai tinka kamuoliukai, žaislai, kuriuose galima paslėpti skanėstus, ar kiti, šuns pamėgti žaislai.

Svarbu, kad šuns dresūrai naudojami žaislai nesimėtytų kartu su jo kitu žaidimų inventoriumi. Taip dresūrai skirtas žaislas taps išskirtiniu, geidžiamu ir vertu užduotis atlikti nepriekaištingai objektu. Pirmiausia parodykite šuniui jo dresūros žaislą ir paprašykite atlikti užduotį. Jei užduotis buvo gerai atlikta, pažaiskite su šuniu tam tikrą laiką, o tuomet žaislą padėkite į šuniui nepasiekiamą vietą.

Lavinamieji žaislai šunims

Lavinamieji žaislai šunims yra skirti jų protinių gebėjimų ir sumanumo lavinimui. Žaidžiant šiuos žaidimus, skatinamas šuns smalsumas pažinti pasaulį, gerinamos jo motorikos bei uoslės sistemos. Šie žaislai turi panašumo su žaislais skanėstams slėpti, tačiau lavinamieji žaislai šunims augintinius įtraukia į savarankišką protinę veiklą,  reikalauja daugiau susikaupimo ir gudrumo nei žaislai šuns skanėstams.

Lavinamieji žaidimai sukurti taip, kad jų angose būtų galima paslėpti skanėstą ir jį užmaskuoti panašiomis figūrėlėmis. Šuo, atradęs skanėstą, pats turi atsidaryti angą ir kaip atpildą iš jos pasiimti tai, kas ten padėta. Iš pradžių šuniui reikės parodyti, kaip tą padaryti. Vėliau jis išmoks ir užduotį atliks savarankiškai.

Žaisti šiuos žaidimus galite pradėti ir su visai jaunais šuniukais. Taip juos dresuoti, lavinti ir aktyvinti protinę veiklą bus gerokai paprasčiau, teigiami rezultatai bus pastebimi greičiau, o dresūros pamokos išmoktos geriau.

Kokius skanėstus dėti į lavinamuosius žaislus?

Kaip ir į žaislus skanėstams slėpti, į lavinamuosius žaislus galima dėti šunų dresavimui skirtus skanėstus, kurie telpa į žaislo angas. Jei skanėstai yra per dideli, juos galima susmulkinti iki tinkamo dydžio. Svarbiausia, kad tai būtų tas skanėstas, kurį šuo tikrai mėgsta ir yra motyvuotas jį kuo greičiau surasti ir pasiimti.