Aktyvūs filtrai

Lavinamieji žaislai šunims

Lavinamieji žaislai šunims – tai šunų žaislai, kurie yra reikalingi jų intelektualinei stimuliacijai, kad jie būtų laimingi ir sveiki. Šunys yra labai protingi gyvūnai, kurie turi stiprų instinktą žaisti ir ieškoti. Negalėdami tenkinti savo natūralių poreikių, jie tampa nuobodūs, vangūs arba kaip tik neramūs, o tai gali lemti įvairių elgesio problemų atsiradimą. Lavinamieji žaislai padeda užpildyti šio poreikio spragas ir suteikia puikią galimybę jūsų šuniui lavinti savo intelektą. Taigi, šunis lavinantys žaislai yra ne tik skirti pramogai, bet ir labai naudingi jų sveikatai. O žaisdami su savo šunimi, galite nuostabiai ir kokybiškai praleisti laiką.

Interaktyvūs žaislai šunims

Interaktyvūs žaislai šunims – tai specialiai sukurti šunų žaislai, kuriuose yra įvairių mechanizmų, kurie stimuliuoja šuns protą ir skatina jų fizinę veiklą. Dauguma interaktyvių žaislų turi vidinę ertmę, į kurią galima paslėpti maistą, ir tai bus užduotis jūsų šuniui – atidaryti ir sukramtyti viduje esantį apdovanojimą. Tai skatina mąstyti ir spręsti užduotis, dėl to jūsų šuns gyvenimas tampa dar įdomesnis ir padeda jam išvengti įvairių sveikatos problemų.

Kai kurie žaislai juda, tuo metu, kai šunys su jais žaidžia. Kiti turi jutiklius, kurie reaguoja į šuns veiksmus ar jo judėjimą, sukeldami įdomius garsus ar net šviesos efektus, kas dar labiau motyvuoja ir skatina žaisti. Tai šunų žaislai, kurie skatina šunis bėgioti ir šokinėti, kas stipriai prisideda prie geros jų fizinės sveikatos. Taip pat, tokie lavinantys žaislai yra naudingi mažinant šuns įtampą ir stresą, tada, kai šuo pasilieka vienas namuose.

Teisingai pasirinkti interaktyvūs žaislai šunims leidžia palaikyti jų fizinę ir intelektualią sveikatą, taip padedant jiems jaustis dar laimingesniais ir dar labiau mylimiems. 

Žaislai šunų dresūrai

Žaislai šuns dresūrai ragina augintinius entuziastingai imtis įvairiausių užduočių. Šuo per tam tikrą treniruočių laiką supranta, kad tinkamai atlikęs užduotį gaus atpildą – laiko žaidimams su jo pamėgtu žaislu. Būtent šis atlygis augintinį skatina stengtis teisingai atlikti tai, ko prašomas. Dresūrai tinka kamuoliukai, žaislai, kuriuose galima paslėpti skanėstus, ar kiti, šuns pamėgti žaislai. 

Svarbu, kad šuns dresūrai naudojami žaislai nesimėtytų kartu su jo kitu žaidimų inventoriumi. Taip dresūrai skirtas žaislas taps išskirtiniu, geidžiamu ir vertu užduotis atlikti nepriekaištingai objektu. Pirmiausia parodykite šuniui jo dresūros žaislą ir paprašykite atlikti užduotį. Jei užduotis buvo gerai atlikta, pažaiskite su šuniu tam tikrą laiką, o tuomet žaislą padėkite į šuniui nepasiekiamą vietą.

Lavinamieji žaislai šunims – kodėl jie tokie svarbūs?

Lavinamieji žaislai šunims yra skirti jų protinių gebėjimų ir sumanumo lavinimui. Žaidžiant šiuos žaidimus, skatinamas šuns smalsumas pažinti pasaulį, gerinamos jo motorikos bei uoslės sistemos. Šie žaislai turi panašumo su žaislais skanėstams slėpti, tačiau lavinamieji žaislai šunims augintinius įtraukia į savarankišką protinę veiklą,  reikalauja daugiau susikaupimo ir gudrumo nei žaislai šuns skanėstams. 

Lavinamieji žaidimai sukurti taip, kad jų angose būtų galima paslėpti skanėstą ir jį užmaskuoti panašiomis figūrėlėmis. Šuo, atradęs skanėstą, pats turi atsidaryti angą ir kaip atpildą iš jos pasiimti tai, kas ten padėta. Iš pradžių šuniui reikės parodyti, kaip tą padaryti. Vėliau jis išmoks ir užduotį atliks savarankiškai. 

Žaisti šiuos žaidimus galite pradėti ir su visai jaunais šuniukais. Taip juos dresuoti, lavinti ir aktyvinti protinę veiklą bus gerokai paprasčiau, teigiami rezultatai bus pastebimi greičiau, o dresūros pamokos išmoktos geriau. Tad lavinantys žaislai iš tikro vertingi.

Kokius skanėstus dėti į lavinamuosius žaislus?

Kaip ir į žaislus skanėstams slėpti, į lavinamuosius žaislus galima dėti šunų dresavimui skirtus skanėstus, kurie telpa į žaislo angas. Jei skanėstai yra per dideli, juos galima susmulkinti iki tinkamo dydžio. Svarbiausia, kad tai būtų tas skanėstas, kurį šuo tikrai mėgsta ir yra motyvuotas jį kuo greičiau surasti ir pasiimti.