Aktyvūs filtrai

Begrūdis maistas

Begrūdis maistas šunims

Begrūdis maistas šunims yra visavertės mitybos pavyzdys. Kodėl?

Šuns virškinimo traktas yra kitoks nei žmogaus. Šunys sunkiau virškina angliavandenius, o kokybiškų baltymų šaltinio jiems reikia gerokai daugiau. Grūdai yra ne kas kitas kaip angliavandeniai. Jie iš šuns organizmo pasišalina beveik nepakitę, todėl ir naudingų maistingųjų medžiagų šuo iš grūdų praktiškai negauna. Negaunant pakankamai maistingųjų medžiagų, ilgainiui susilpnėja šuns imunitetas, kas gali tapti tiesiausiu keliu įvairioms ligoms atsirasti.

Negana to, kai kurie šunys būna alergiški būtent angliavandeniams. Jie gali sukelti niežulį ir kitas odos bei kailio problemas.

Grūdai priskiriami uždegimus sukeliančiai maisto kategorijai, todėl juos vartojant dideliais kiekiais gali atsirasti sąnarių skausmai ar net artritas.

Grūduose esantis krakmolas, susimaišęs su šuns burnoje esančiomis bakterijomis, virsta dantų apnašomis, kurių nevalant galima sulaukti labai rimtų pasekmių.

Nors esame skirtingi, tačiau šunims kaip ir žmonėms, būdingas grūduose esančio gliuteno netoleravimas, kas gali sukelti autoimuninio pobūdžio ligą – celiakiją.

Grūdai į šuns ėdalą dedami dėl didesnės išeigos. Priklausomai nuo jame esančio jų kiekio, keičiasi ir maisto kaina: kuo daugiau grūdų, tuo jis pigesnis. Dažniausiai šunų maiste sutinkamos šios grūdinės kultūros: miežiai, ryžiai, kviečiai, kukurūzai avižos ir rugiai.

Begrūdžio maisto šunims privalumai

Begrūdis maistas šunims dažnai tinka jautresnę virškinimo sistemą turintiems ir į alergijas linkusiems šunims.

Grūdus šiame maiste pakeičia įvairūs baltymai, riebalai ir aliejai, kurie nealergizuoja ir neapsunkina virškinimo. Begrūdis maistas šunims taip pat yra praturtintas ir įvairiais vitaminais bei mineralais, kurie gerina šuns sveikatą ir suteikia jam kasdienės energijos. Begrūdis pašaras yra puikus energijos šaltinis labai judriems šunims.

Begrūdis šunų maistas užtikrina, kad šuo su maistu gaus visas organizmui reikalingas maistingas medžiagas, kas garantuos puikią sveikatą, gerą savijautą, ilgaamžiškumą ir tinkamą reprodukcinę sistemą.