Aktyvūs filtrai

Vidiniai akvariumų filtrai

Vidiniai akvariumo filtrai

Vidiniai akvariumo filtrai tai patys populiariausi filtrai mažiems ir vidutiniams  akvariumams (talpa būna nurodyta prekės aprašyme ir ant pakuotės). Šiuo metu net ir visai mažam akvariumukui galima pritaikyti filtravimą.

Priežiūra

Kaip ir visos šiuolaikinės akvariumo įrangos, vidinių filtrų priežiūra nėra sudėtinga. Vidinio filtro valymas tiesiogiai priklauso nuo žuvų kiekio akvariume ir jų šėrimo. Plauti filtrą reikia reguliariai. Tik jokiu būdų nenaudokite jokių cheminių plovimo priemonių!

Taip pat, jeigu pastebėjote, kad ženkliai sumažėjo vandens srovė ar filtras pradėjo skleisti neįprastus garsus. Tokiu atveju tiesiog išjunkite jį, išimkite iš vandens, išardykite ir išplaukite. Surinktą filtrą jungti į elektros lizdą galima tik tada, kai jis yra po vandeniu.

Dugniniai filtrai

Dar viena vidinių akvariumų filtrų rūšis yra dugniniai filtrai – tai yra grotelės tiesiamos ant akvariumo dugno ir užpilamos gruntu. Tuomet gruntas ir tampa filtracine medžiaga. Dugninis filtras veikia oro pompos arba cirkuliatoriaus pagalba. Filtro valymas vykdomas nusiurbiant dugną. Naudojant dugninį filtrą naudoti gruntinių trąšų nepavyks naudoti, nes jos būtų išpūtinėjamos po visą akvariumą. Tokio filtravimo privalumas: filtras niekados pilnai neužsikimš, vanduo juda ne tik virš grunto, bet ir grunte, jame nesusidaro deguonies negaunančių puvenų sankaupų, o augalų šaknys turi daugiau erdvės, būna stipresnės.

Šio filtro nepavyks naudoti auginant žuvis (daugelis ciklidų) kurios mėgsta rausti dugną ir formuoti akvariumo reljefą savaip.