Aktyvūs filtrai

Maistas

Maistas katėms

Katės yra išrankūs gyvūnai. Maistas katėms – ne išimtis. Juk ne veltui juokaujant siūloma duoti mėsos kokybę įvertinti būtent katei. Juokas juokais, tačiau jei norite, kad jūsų katė būtų sveika ir ilgaamžė, jai reikėtų duoti subalansuotą, katėms skirtą maistą.

Katėms yra labai svarbus tiek maisto kvapas, tiek skonis ir pateikimo būdas. Štai todėl katėms siūlomas maistas yra toks įvairus. Jame gausu netikėtų ingredientų derinių, o sauso maisto gabalėliai – mažo dydžio. Vieni geriausių baltymų šaltinių katėms yra įvairi paukštiena, triušiena, ėriena, lašiša bei kita liesa žuvis.

Kačių ėdalas gali būti skirstomas pagal jų amžiaus kategoriją:

maistas jauniems kačiukams;

Maistas suaugusioms katėms;

Maistas vyresnio amžiaus katėms.

Pagal konsistenciją maistas gali būti kietos ir minkštos formos:

sausas maistas katėms;

konservai katėms.

Atskira kategorija yra maistas katėms su specialiais poreikiais, pavyzdžiui, maistas sterilizuotoms katėms ar maistas virškinimo ar šlapimo takų problemų turinčioms katėms. Jei katę šeriate tik sausu maistu, būtina pasirūpinti, kad ji visuomet turėtų daug geriamo vandens. Jums gali padėti vandens fontanai, kurie yra ne tik papildomas vandens šaltinis, bet ir puikus užsiėmimas. 

Subalansuota mityba yra pagrindinis katės sveikatą ir ilgą amžių lemiantis elementas,  tačiau tam tikrais atvejais gali prireikti pagalbos ir pastiprinimo. Tais atvejais padės vitaminai katėms.