Aktyvūs filtrai

Kačių maistas

Katės – išrankūs gyvūnai. Maistas katėms visai ne išimtis. Juk ne veltui juokaujant siūloma, kad katė paragautų ir įvertintų mėsos kokybę. Juokas juokais, bet jei norite, kad jūsų katė būtų sveika ir ilgai gyventų, tai kačių maistas turi būti subalansuotas ir pilnavertis.

Katėms yra labai svarbus tiek maisto kvapas, tiek skonis ir pateikimo būdas. Štai todėl katėms siūlomas maistas yra toks įvairus. Jame gausu ingredientų derinių, o sauso maisto gabalėliai – mažo dydžio. Vieni geriausių baltymų šaltinių katėms yra įvairi paukštiena, triušiena, ėriena, lašiša ir kita liesa žuvis.

Kačių ėdalas gali būti skirstomas pagal jų amžiaus kategoriją:

• maistas jauniems kačiukams (dar vadinamas kačiukų maistas);
• maistas suaugusioms katėms;
• maistas vyresnio amžiaus katėms.

Pagal konsistenciją maistas gali būti kietos ir minkštos formos:

• sausas maistas katėms;
konservai ir šlapias maistas katėms.

Atskira kategorija yra maistas katėms su specialiais poreikiais, pavyzdžiui, sterilizuotų kačių maistas ar ėdalas virškinimo ar šlapimo takų problemų turinčioms katėms. Jei katę šeriate tik sausu maistu, būtina pasirūpinti, kad ji visuomet turėtų daug geriamo vandens. Jums gali padėti vandens fontanai, kurie yra ne tik papildomas vandens šaltinis, bet ir puikus užsiėmimas.
Subalansuota mityba yra, turbūt, geriausias ir pagrindinis katės sveikatą ir ilgą amžių lemiantis elementas. Tačiau tam tikrais atvejais gali prireikti pagalbos ir pastiprinimo. Tais atvejais padės vitaminai ir įvairūs papildai katėms.

Kačiukų maistas

Mažiems kačiukams labai svarbu pritaikyti tinkamą mitybą, kad patenkintų jų poreikius augimui ir vystymuisi. Kačiukų maistas turi būti labai maistingas ir kaloringas, kad jame būtų didesnis baltymų ir riebalų kiekis lyginant su suaugusių kačių maistu. Taip yra užtikrinami jauniklių energijos poreikiai, kurie yra itin svarbūs pirmaisiais gyvenimo mėnesiais.  Šiuo lemiamu gyvenimo etapu tinkamas maitinimas, ypač holistinis,  ir visapusiškas aprūpinimas maisto medžiagomis yra reikalingas ne tik sotumo patenkinimui, bet ir bendrai jauniklio savijautai.

Sausas maistas katėms


Sausas kačių maistas yra vienas dažniausių pasirinkimų kačių augintojų tarpe. Jis yra patogus, turi ilgą galiojimo laiką ir yra sąlyginai pigesnis, palyginus su kitomis alternatyvomis. Geras ir kokybiškas sausas maistas katėms yra svarbus ir sveikų dantų palaikymui, kadangi padeda sumažinti dantų akmenų susidarymą dėl traškių gabalėlių kramtymo ir jų mechaninio trynimosi į dantis. Vis dėlto, jūsų katė bus itin dėkinga, jei reguliariai ją palepinsite šlapiu maistu ar kačių konservais. Taip pat — jei parinksite tinkamą maistą atsižvelgiant į jos organizmą, pvz., sterilizuotų kačių maistas būtinas po sterilizacijos.

Konservai ir šlapias kačių ėdalas


Konservuotame kačių maiste yra daugiau drėgmės, ši savybė naudinga katėms, kurios negeria daug vandens. Tai gali būti ypač svarbu norint palaikyti šlapimo takų sveikatą ir užkirsti kelią tokioms problemoms kaip akmenų formavimasis. Konservuotas kačių ėdalas taip pat yra skanesnis dėl didesnio mėsos kiekio ir patrauklios tekstūros.
Šlapias kačių maistas yra panašus į konservuotą maistą, bet dažnai būna maišeliuose. Tai puikiai išlaiko produkto galiojimą, o minkšta tekstūra tinka katėms, turinčioms problemų su dantimis. Kadangi šis maistas yra pusiau skystas, kaip ir konservai, tai dėl didelio drėgmės kiekio yra geriau palaikoma šlapimo sistema ir tai yra prevencija nuo akmenligės.

Ar galima įsigyti specializuoto kačių maisto internetu?


Akvazoo.lt siūlo platų specializuoto maisto katėms pasirinkimą internetu. El. parduotuvė apima įvairias sauso maisto ir konservų rūšis pagal jūsų katės sveikatos poreikius, fiziologinę organizmo būklę:
Sterilizuotų ir kastruotų kačių maistas. Po sterilizacijos ir kastracijos dažnai sumažėja katinų aktyvumas, todėl atitinkamai dienos kalorijų norma privalo būti mažesnė. Tad šis maistas turi subalansuotą kalorijų kiekį, kuris padės palaikyti esamą svorį kastruotiems katinams, sterilizuotoms katytėms ir neleis nutukti. Tai ypač aktualu veislėms, kurios pasižymi itin greita medžiagų apykaita ir jas labai lengva peršerti - pavyzdžiui sfinksams ar Bengalijos katėms.
Maistas alergiškoms katėms. Esant alergijai tam tikrai mėsos rūšiai ar specifiniam baltymui svarbu atrasti tinkamą hipoalerginį maistą, kuris užtikrins gerą jūsų augintinio savijautą, apsaugos nuo skrandžio ir odos problemų, kurios yra ryškiausias alergijos požymis.
Begrūdis maistas. Ši kačių maisto rūšis pasižymi savo aukštos kokybės sudėtimi, kuri turi itin aukštą maistinę vertę. Šie produktai yra be grūdų, šitaip siekiama užtikrinti visapusišką ir subalansuotą mitybą. Tokiame kačių maiste yra aukštos kokybės naudingų medžiagų ir vitaminų, todėl jis yra itin vertingas ir maistingas.
Gydomasis maistas. Katėms turinčios šlapimo takų, virškinimo problemų, prie jo gali būti priskiriamas ir hipoalerginis maistas. Šis veterinarinis maistas yra skiriamas su gydytojo rekomendacija. Pavyzdžiui, sergančioms diabetu skirtas maistas padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje – dažnai jo sudėtyje yra didesnis baltymų ir sumažintas angliavandenių kiekis. Ėdalas, skirtas alergiškoms katėms gali turėti ribotą sudedamųjų dalių sąrašą, kad būtų galima nustatyti ir išvengti galimų alergenų. Katėms, linkusioms į šlapinimosi problemas, pvz., akmenligę, dieta su kontroliuojamu mineralų kiekiu gali būti labai svarbi.


Kokybiškas maistas – ar pigiau gali būti geriau?


Pastaraisiais metais naminių gyvūnėlių ėdalo pramonėje išpopuliarėjo tendencija - pašaras be grūdų. Naudojantis šia technologija kačių maistas yra gaminamas be įprastų grūdų, tokių kaip kviečiai, kukurūzai ir soja. Šios tendencijos šalininkai teigia, kad ši alternatyva įprastam komerciniam maistui yra artimesnė natūraliai kačių mitybai ir gali padėti sumažinti alergijas ir jautrumą. Nors kačių maistą kainos atžvilgiu galima įsigyti pigiau, bet tokiame maiste dažnai yra mažą maistinę vertę turinčių ingredientų, iš kurių didelę dalį ir sudaro grūdinės kultūros.

Vis dėlto, tendencija gaminti ir tiekti augintinių maistą be grūdų taip pat sukėlė diskusijas tarp veterinarų ir ekspertų. Katės iš prigimties yra privalomi mėsėdžiai, o pagrindinis jų mitybos šaltinis yra gyvūninės kilmės baltymai. Nors grūdai gali būti ne natūrali jų mitybos dalis, kai kurie grūdai gali pasiūlyti būtinų maistinių medžiagų ir skaidulų. Svarbiausia teikti pirmenybę aukštos kokybės baltymų šaltiniams ir subalansuotai mitybai. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į tai, jog kačiukų maistas turi būti itin gerai parenkamas, kad augintiniai gerai augtų ir vystytųsi.

Privalumai apsipirkinėjant internetu – patogumas ir informacija vienoje vietoje


Skaitmeniniame amžiuje naminių gyvūnėlių savininkai gali patogiai tyrinėti, rinktis ir įsigyti kačių maistą internetu būdami namuose. Geriausi įvairaus kačių maisto pasirinkimai, įskaitant specializuotas dietas - el. parduotuvėje Akvazoo.lt. Joje galite įsigyti maisto sterilizuotų, alergiškų kačių ir visai jaunučių kačiukų maitinimui.
Nors ir dažnai kyla pagunda rinktis pigesnius kačių ėdalo variantus, būtina išlaikyti pusiausvyrą tarp kainos ir kokybės. Aukštos kokybės sveriamas kačių maistas dažniausiai yra brangesnis, bet dažnai tai reiškia geresnius ingredientus ir subalansuotą mitybą. Be to, kokybiško maisto įsisavinimo procentas yra kur kas didesnis, o tai reiškia ir retesnį augintinių tuštinimąsi. Investuodami į gerą ir kokybišką kačių ėdalą galite sutaupyti kitais būdais, pavyzdžiui, išvengsite ilgalaikių galimų veterinarinių sąskaitų, nes pagerinsite bendrą katės sveikatą ir užkirsite kelią tam tikrų ligų atsiradimui.

Mūsų internetinėje parduotuvėje kačių ir kačiukų maistas yra aukščiausios kokybės ir jį galima įsigyti itin patrauklia kaina. Kiekvieną mėnesį skelbiama vis nauja akcija įvairiai gyvūnų produkcijai, todėl nepraleiskite progos palepinti savo augintius!