Aktyvūs filtrai

Skanėstai šunims

Skanėstai šunims atlieka daug įvairių ir svarbių funkcijų. Jų spektras nusidriekia nuo fizinio, praktinio lygmens iki emocinio ryšio stiprinimo. Norint suprasti skanėstų svarbą, reikia žinoti, kad šunys iš prigimties yra labai motyvuoti maistu. Dauguma šunų net ir po sočių pietų neatsisakys ant grindų nukritusio kąsnelio. Būtent dėl šios priežasties skanukai šunims gali būti naudojami augintinių dresūrai: duodami kaip paskatinimas už tai, kad šuo pasielgia tinkamai, išmoksta komandą, išlieka ramus atliekant ne itin mėgstamą procedūrą ar gatvėje susidūręs su kitais dirgikliais. Skanėstai šunims šiuo atveju yra jūsų valiuta: ilgainiui šuo supranta, kad už atitinkamą elgesį jam bus sumokėta. Beje, jei norite išvengti nevalingo bet kokio maisto rinkimo nuo žemės, rekomenduojame neleisti šuniui ėsti netgi namuose ant žemės rastų bet kokių maisto likučių. Geriau juos pakėlę įdėkite į šuns dubenėlį ir leiskite jam suvalgyti iš ten. Skaniukai šunims taip pat jokiais būdais neturėtų būti metami ant žemės. Duokite juos šuniui iš rankos.

Ilgai  kramtomi, natūralūs šunų skanėstai, tokie kaip elnio koja ar susuktos odos ne tik užima šunį ir patenkina jo graužimo instinktą, bet kartu ir ženkliai prisideda prie žandikaulio stiprinimo, dantenų masažo ir dantų apnašų valymo. Specialūs dantų ir dantenų priežiūros skaniukai, dental skanėstai šunims skirti ne tik juos graužiant nuvalyti besiformuojančias apnašas, bet ir dezinfekuoti burnos ertmę bei gaivinti jos kvapą. 

Įvairūs skanukai yra mažos dovanėlės, kurios emociniame lygmenyje stiprina žmogaus ir šuns draugystę, tarpusavio ryšį ir gerina komunikacijos procesą, tačiau būkite sąmoningi: padauginti jų taip pat nereikėtų. Visų pirma, tai maisto papildas, ne jo pakaitalas. Visų antra, tai papildomos kalorijos. Dažniausiai gamintojas ant pakuotės nurodo rekomenduojamą normą. Atkreipkite dėmesį į šias rekomendacijas ir jų laikykitės. Ir atminkite, labai svarbu, kad šuo visuomet turėtų dubenį šviežio vandens. Pastebėsite, jog sugraužęs savo skanėstą, jis dažniau pribėgs jo palakti.

 

Šunų skanėstai – kokie yra ir kada duoti?

 

Šunų skanėstai yra labai įvairių skonių ar jų derinių, dydžių, konsistencijos ir kietumo. Renkantis skanėstą reikia žinoti, kokiu tikslu jis bus duodamas šuniui, įvertinti, kokio dydžio ir amžiaus yra jūsų augintinis bei tai, kokia yra jo dantų būklė. Svarbu, jog duodami ilgai graužiamus skanėstus šuniui nepaliktumėte jo vieno be priežiūros. 

  • Natūralūs skanėstai šunims yra džiovinimo ar vytinimo būdu pagaminti produktai. Dažniausiai jie yra kietesni, todėl tai – ilgiau kramtomi šunų skanėstai. Tai gali būti džiovinta stirnos koja, džiovinta elnio koja, elnio ragai, vytintas kaulas šunims, serano kumpio kaulas ir panašiai. Natūralūs skanėstai šunims yra įvairių dydžių ir gana kieti, tačiau būna ir jų minkštesnių variantų. Minkštesni gali būti duodami ir nedideliems šuniukams, tačiau visuomet būtinai su šeimininkų priežiūra. Šunims, kurie lauke mėgsta žaisti su mediniais pagaliais, patiks specialios kavamedžio lazdelės, kurios yra saugios graužti, nes neskilinėja. Kadangi natūralūs skanėstai yra priskiriami ilgiau kramtomų skanėstų kategorijai, jie puikiai pasitarnaus tai atvejais, kai reikia padėti šuniui sumažinti stresą, nukreipti jo dėmesį, užimti. Taip pat šie skanukai šunims yra labai tinkami patenkinti šuns kramtymo, graužimo poreikį. Jie stiprina žandikaulį ir prisideda prie dantų apnašų suardymo ir pašalinimo.
  • Susuktos odos skanėstai, natūralūs presuoti kaulai šunims, kaip ir nemažai kitų natūralių skanėstų, yra ilgo kramtymo produktai, kurie užima šunį, stiprina jo sąkandį, žandikaulį, prisideda prie burnos higienos. Šių produktų yra įvairių dydžių ir kietumo, todėl rasite tinkamų jauniems ir suaugusiems, dideliems ir mažesnių veislių šunims. Kai kurie presuotos odos  skanėstai yra apvynioti minkštesnėmis paukštienos juostelėmis. Tokie puikiai tiks mažesnių veislių ar silpnesnių dantų šunims. 
  • Sausainiai šunims yra greitai kramtomi, tai momentiniai skanėstai. Tokie skaniukai minkšti ir traškūs, todėl galima duoti beveik visiems šunims. Taip pat dauguma jų tinka ir vyresnio amžiaus augintiniams. Sausainiai puikiai tiks, kai norėsite augintinį pagirti, paskatinti ar nukreipti jo dėmesį. Tai puikus pasirinkimas, tinkantis dresūros pamokoms. Kartu tai nepakeičiama pagalba atliekant tam tikras procedūras, pavyzdžiui, karpant nagus. Šuo sutiks palaukti ir pakentėti, jei matys, kad už tai gaus kažką skanaus. Dažnai sausainiai šunims yra parduodami didesniais kiekiais kibirėliuose, todėl vieneto kaina yra labai patraukli. Sausainiai šunims būna labai įvairių skonių ar jų derinių. Išbandykite pakuotes su įvairių skonių asorti, vieni populiariausių yra skanėstų mišiniai kibirėliuose su vištiena, žvėriena, ėriena ir lašiša.
  • Džiovinti skanėstai šunims yra ilgesnio graužimo produktai, todėl tinkami augintiniui užimti, dėmesiui nukreipti ir patenkinti įgimtą kramtymo poreikį. Tai džiovintos kiaulių ausys ar šnipai, triušio ausys, galvijų trachėjos, stemplės, vištų kojelės, džiovintos galvijų ir laukinių kanopinių gyvūnų odos, ausys ar kitos gyvulių dalys. Dažniausiai šie skanukai šunims yra vidutinio kietumo, todėl gali būti duodami ir jauniems šuniukams, ir suaugusiems šunims. Jauniems šuniukams šie skanėstai puikiai tiks norint nukreipti dėmesį nuo avalynės ar kitų namuose esančių daiktų, kurių negalima graužti. Vyresniems šunims kai kurie džiovinti skanėstai bus per kieti, tačiau jiems patiks džiovinti galvijų plaučiai, džiovintos vištienos file juostelės ar džiovintos antienos file juostelės, kurios yra gerokai minkštesnės, lengvai kramtomos ir gerai virškinamos.  
  • Šunų skanėstai dresūrai. Tai įvairūs maži skaniukai: sluoksniuoti skonių sumuštiniai, sausainiai, juostelės ar minkšti maži kąsneliai. Skanėstai dresūrai yra paskata šuniukui dresavimo pamokose, lauke ar namuose, kai norite jį pagirti už gerai atliktą užduotį, nukreipti dėmesį nuo artėjančio dirgiklio ir jį išlaikyti tam tikrą laiko tarpą.

 

Skanukai šunims internetu gera kaina

 

Mūsų e. parduotuvėje rasite visų tipų skanėstų šunims, tad kviečiame apžiūrėti, išsirinkti pagal poreikį ir įsigyti internetu. Dažnai www.akvazoo.lt skelbiame akcijas, tad skanėstai šunims parduodami ypač gera kaina.

Atminkite, skanėstai yra maisto papildas, todėl jų negalima duoti nei vietoj sauso maisto ar konservų, nei tokio kiekio, kokio šuniui dažnai norisi. Atidžiai perskaitykite pakuotės etiketėje esančius maitinimo nurodymus ir jų laikykitės. Nepamirškite, šuo visuomet turi turėti priėjimą prie šviežio vandens dubens.