Aktyvūs filtrai

Sausas maistas šunims

Sausas maistas šunims yra pats populiariausias pasirinkimas tarp šeimininkų. Tam yra kelios įtikinamos priežastys.  

 • Sausas šunų ėdalas pasižymi labai plačia skonių įvairove, todėl net ir tuo atveju, jei šuo ne itin noriai ėda pirmą nupirktą pakuotę, nenuleiskite rankų ir tiesiog išmėginkite kitą skonį. Tik atminkite, net ir to paties gamintojo maistas šunims keičiant skonį turi būti keičiamas palaipsniui įmaišant naujo maisto į seną.
 • Sausas šunų ėdalas yra geriausias pasirinkimas dar ir todėl, kad jis užtikrina pilnavertę ir subalansuotą augintinio mitybą. Jei šeimininkai nusprendė šunį šerti tik sausu maistu, teisingai parinkus jo visiškai pakaks gerai šuns sveikatai, jo reprodukcinei sistemai, savijautai ir ilgaamžiškumui užtikrinti.

 

 • Sausas šunų maistas yra parduodamas ir didesnėmis pakuotėmis, ir mažesniais kiekiais, ir su akcija. Didesnės pakuotės yra ekonomiškesnės, tačiau tol, kol neatradote šuns mėgstamiausio maisto skonio, verta pirkti būtent mažesnes pakuotes. Išsiaiškinus tai, ką augintinis mėgsta, galima pereiti ir prie didesnių pakuočių, kurių kilogramo kaina yra mažesnė. Be to, pirkdami internetu parduotuvėje www.akvazoo.lt galite sutaupyti ir dar daugiau, kadangi čia dažnai skelbiamos įvairios akcijos bei nuolaidos.
 • Geriausias sausas maistas šunims yra naudingas gerai šuns burnos higienai palaikyti. Kramtant kietos konsistencijos granules valomos dantų apnašos, tvirtėja šuns žandikaulis, o kartu ir masažuojamos šuns dantenos. Norint rezultatą pagerinti, reikėtų papildomai  šuniui duoti burnos būklę gerinančių skanėstų ir žaislų, kurie taip pat prisideda prie susidariusių apnašų ardymo ir tarpdančių valymo.
 • Patogu sandėliuoti. Sausas maistas šunims yra laikomas labai paprastai, jam nereikia šaldytuvo ar kitų specialių sąlygų, o šuns dubenėlyje jis gali būti ir ilgesnį laiką. Tai ypač aktualu šiltuoju metų laiku. Pagrindinis privalumas yra tas, kad atidarius sauso pašaro pakuotę, jo galiojimas nesutrumpėja ir sausas šunų maistas ilgai išlieka tinkamos būklės. Svarbiausia rasti tinkamą, sausą, be tiesioginių saulės spindulių, vietą jam laikyti. Idealiu atveju, pakuotę laikykite uždarytą tam, kad neišgaruotų gardus maisto kvapas.

 

Ėdalas šunims: sudėtis, amžius ir dydis

Rinktis maistą reikia įvertinus šuns amžių, dydį ir tai, ar šuo turi specialių poreikių. Kai kurie gamintojai maistą šunims skirsto ir pagal jų veislę taip užkirsdami kelią žinomoms tipiškoms veislės problemoms atsirasti. Pavyzdžiui, jorkšyro terjerams skirtas maistas yra praturtintas tokiais produktais ir papildais, kurie padeda išlaikyti sveiką ilgaplaukį kailį.   Renkantis maistą šunims patys universaliausi kriterijai yra šuns amžius ir jo dydis. Dažniausiai sutinkamos amžiaus kategorijos yra:

 • maistas mažiems šuniukams (maždaug nuo 4 sav.)
 • maistas jauniems šunims (maždaug nuo 6 mėn. iki 16 mėn.)
 • maistas suaugusiems šunims (maždaug nuo 16 mėn. iki 6-8 metų, priklausomai nuo veislės)
 • maistas vyresnio amžiaus šunims (priklausomai nuo veislės ir bendros šuns sveikatos).

Pagal dydį šunys skirstomi į:

 • labai mažų veislių šunis (iki 5 kg);
 • mažų veislių šunis (iki 10 kg);
 • vidutinių veislių šunis (10-20 kg);
 • didelių veislių šunis (virš 20 kg).

Šie du kriterijai yra patys pagrindiniai ir svarbiausi perkant maistą šuniui. Jei jūsų šuo yra mažos veislės ir jam daugiau nei pusantrų metų, ieškokite maisto, skirto mažų veislių suaugusiems šunims. Jeigu jūsų šuo sveria daugiau nei 10 kilogramų, bet mažiau nei 20 ir jam jau daugiau nei aštuoneri, tuomet jam tiks vidutinių veislių vyresnio amžiaus šunų ėdalas.   Be to, minėjome, kad sausas šunų pašaras turi labai plačią skonių ir jų derinių pasiūlą. Jums, kaip šeimininkui, reikės išsiaiškinti savo augintinio pomėgius. Galbūt jis teikia pirmenybę klasikiniams skoniams – vištienai, jautienai, o gal su malonumu išbandytų sausą maistą su žuvimi, antiena, ėriena, triušiena ar netgi arkliena. Augintinį nuolat šeriant visaverčiu maistu iki minimumo sumažinamos galimos sveikatos problemos. Pavyzdžiui, norint pagerinti šuns kailio būklę, jį reikėtų šerti maistu su žuvimi. Tai gali būti maistas šunims su lašiša ir kita žuvimi. Atsargiau šį maistą reikėtų duoti baltakailiams šunims, kadangi žuvies produktai ilgainiui gali imti rusvinti plauką. Jei šuo turi ypač jautrią virškinimo sistemą, jam gali būti duodamas ėdalas su triušiena, jautiena ar antiena.  

Sausas šunų maistas – kodėl jį renkantis svarbus šuns amžius ir dydis?

  Pirmiausia todėl, kad, kaip žmogui, taip ir šuniui atitinkamu jo gyvenimo etapu reikalingas skirtingas maistingųjų medžiagų, vitaminų, mineralų ir kitų elementų kiekis. Kitaip tariant, subalansuoto maisto formulė skiriasi pagal amžių. Kitas labai svarbus momentas yra granulės dydis. Maisto granulė yra gaminama atsižvelgiant į šuns dydį. Jei mažos veislės šuniui duosite dideles granules, labai tikėtina, kad jis jų nevalgys, nes bus nepatogu kramtyti. Tuo tarpu didelis šuo valgydamas mažas granules kartu su maistu prisigaudys ir oro, o tai sutrikdys jo sklandžią virškinimo sistemos veiklą. Taigi, rinkdami maistą savo šuniui būtinai įvertinkite jo amžių ir dydį.  

Ėdalas šunims su specialiais poreikiais

  Kalbant apie specialius poreikius, dažniausiai minimos alergijos, kailio ir odos, svorio problemos, nuolatinis akių ašarojimas, silpna virškinimo sistema ar sąnariai. Prie specialių poreikių gali būti priskiriamos ir vaikingos ar šuniukus maitinančios kalės, labai energingi, sportuojantys šunys ir panašiai.

 • Šunų alergijos. Jei jūsų šuo pradėjo dažniau kasytis, suprastėjo jo kailio, odos būklė ar matote kitus pakitimus, kurių anksčiau nebuvo, labai įmanoma, kad jūsų augintinis yra alergiškas. Tokiu atveju pirmiausia reikėtų pakeisti augintinio maistą. Vienas iš mažiausiai alerginių reakcijų sukeliančių variantų yra sausas šunų maistas su ėriena ir triušiena arba ėriena ir ryžiais. Tik atminkite, net ir tokiu atveju, ėdalo šuniui negalima pakeisti staiga. Jį reikia keisti palaipsniui įmaišant naują maistą į seną ir didinant jo kiekį tol, kol maistas visiškai pasikeis nauju.
 • Labai aktyvūs šunys. Jei jūsų šuo yra ypač aktyvus, daug juda ar net sportuoja, jo poreikius labiausiai atitiks specialios sudėties maistas energingiems šunims. Toks šunų ėdalas yra maistingesnis, todėl šuniui suteikiama daugiau jam taip reikalingos energijos. Jis gali būti praturtintas L-karnitinu, kuris augintiniams suteikia papildomos energijos. Šis maistas yra prisotintas ir kitais, aktyvaus šuns sveikatą ir jo sąnarius tausojančiais ir gerinančiais elementais.
 • Mažai judantys šunys. Jei jūsų šuo mažai juda, daug ir greitai valgo, jam gresia nutukimas ir sveikatos problemos. Geriausia tokiu atveju yra rinktis visavertį pašarą, skirtą tukti linkusiems šunims. Šis pašaras šunims yra pilnavertis, patenkinantis visus mažai judančio augintinio poreikius, tačiau jame yra mažiau kalorijų, riebalų ir kitų tukimą galinčių paskatinti maistingųjų medžiagų.
 • Priklausomai nuo to, ko reikia jūsų šuniui, galima rasti maisto, skirto šuns kailio būklei pagerinti, specialaus maisto besilaukiančioms ir maitinančioms kalėms, augintinio sąnariams stiprinti, virškinimo problemų turintiems šunims ir kitoms problemoms spręsti.

 

Kiek maisto duoti šuniui?

Šią informaciją rasite ant maisto pakuotės. Vieno atsakymo nėra. Kiekvienas gamintojas turi savo gamybos formulę, todėl maisto norma gali būti skirtinga. Rekomenduojama šuns mitybos lentelė nurodo, kiek gramų būtent toje pakuotėje esančio maisto užtikrins optimalią šuns sveikatą ir suteiks reikiamą energijos kiekį, tačiau jo netukins. Atkreipkite dėmesį, kad ant pakuotės yra nurodoma paros norma. Jei šunį šeriate 2-3 kartus per parą, maistą reikės padalinti atitinkamai.  

Perkantiems internetu – nauja akcija kiekvieną mėnesį!

  www.akvazoo.lt kiekvieną mėnesį skelbiama akcija tam tikriems produktams, tad geriausias sausas šunų ėdalas kainuos mažiau. Stebėkite mūsų naujienas, užsisakykite Akvazoo naujienlaiškį ir apie nuolaidas sužinokite pirmieji, o prekes augintiniams įsigykite internetu: patogiai, pigiau – su akcija ir neiškeldami kojų iš namų!