Aktyvūs filtrai

Sausas maistas

Sausas maistas šunims

Sausas maistas šunims yra pats populiariausias. Jo yra labai įvairių skonių, todėl net ir tuo atveju, jei šuo ne itin noriai ėda pirmą nupirktą pakuotę, nenuleiskite rankų ir išmėginkite kitą skonį. Sausas maistas šunims yra parduodamas ir mažesniais kiekiais, tad kol neatradote mėgstamiausio, verta pirkti būtent mažesnes pakuotes. Išsiaiškinus tai, ką augintinis mėgsta, galima pereiti ir prie didesnių pakuočių, kurios yra ekonomiškesnės.

Sausas maistas šunims dėl savo kietos formos yra naudingas ir šuns burnos higienai. Kramtant granules valosi dantų apnašos, tvirtėja žandikaulis, o kartu ir masažuojamos dantenos.

Šį maistą paprasta laikyti, jam nereikia šaldytuvo ar kitų specialių sąlygų, o šuns dubenėlyje jis gali būti ir ilgesnį laiką.

Kaip išsirinkti maistą šuniui?

Rinktis maistą reikia įvertinus šuns amžių, dydį ir tai, ar šuo turi specialių poreikių. Kalbant apie specialius poreikius, dažnai minimos alergijos, kailio, svorio problemos ar nuolat ašarojančios akys.

Pagal amžių sausas maistas šunims yra skirstomas:

  • maistas jauniems šuniukams;

  • maistas suaugusiems šunims;

  • maistas vyresnio amžiaus šunims;

Pagrindinis skirtumas tarp šių kategorijų yra maistingųjų medžiagų kiekis. Jaunų šuniukų augančiam ir besiformuojančiam organizmui baltymų reikia gerokai daugiau nei vyresnio amžiaus mažai judančiam šuniui.

Pagal dydį sausas maistas šunims yra skirstomas:

  • maistas mažų veislių šunims;

  • maistas vidutinių veislių šunims;

  • maistas didelių ar gigantiškųveislių šunims.

 

Svarbu pasirinkti maistą, atitinkantį jūsų šuns dydį. Jei mažam šuniui duosite dideles granules, jis jų nevalgys, kadangi bus nepatogu kramtyti. Tuo tarpu didelis šuo valgydamas mažas granules kartu su maistu prisigaudys ir oro, o tai sutrikdys jo virškinimo sistemos veiklą.

Yra ir maisto, skirto tam tikrai šuns veislei. Toks maistas yra tinkamai subalansuotas ir puikiai sprendžia dažnas būtent tos veislės problemas. Pavyzdžiui, jorkšyro terjerams skirtas maistas yra praturtintas tokiais produktais ir papildais, kurie padeda išlaikyti sveiką ilgaplaukį kailį.

Pagal sudėtinės medžiagas maistas gali būti labai įvairus. Ir tai ne tik skonio reikalas. Gali būti, kad jūsų šuniukas labai mėgsta vištiena, tačiau yra alergiškas vištienos baltymui, todėl jam puikiai tiks šuns maistas su ėriena ir ryžiais ar triušiena. Taip pat yra ir specialus maistas į tukimą linkusiems šunims ar labai jautrią virškinimo sistemą bei kailio problemų turintiems šunims. Norint pagerinti kailio būklę, šunį reikia šerti maistu su žuvimi. Tai gali būti maistas šunims su lašiša ir kita žuvimi. Atsargiau šį maistą reikėtų duoti baltakailiams šunims, kadangi žuvies produktai gali rusvinti plauką. Jei šuo turi ypač jautrią virškinimo sistemą, jam gali būti duodamas maistas šunims su triušiena, jautiena ar antiena.

Kiek maisto duoti šuniui?

Šią informaciją rasite ant kiekvienos pakuotės. Kiekvienas gamintojas turi savo gamybos formulę, todėl ir dienos norma gali būti skirtinga. Rekomenduojama šuns mitybos lentelė nurodo, kiek gramų būtent toje pakuotėje esančio maisto užtikrins optimalią šuns sveikatą ir suteiks reikiamą energijos kiekį.