Aktyvūs filtrai

Šunų priežiūros priemonės

Jei namuose gyvena šuo, būtina pasirūpinti ir jo higiena. Tam reikalingos kokybiškos šunų priežiūros priemonės. Ne tik dėl pačio augintinio, bet ir dėl jūsų saugumo. Kad šuo būtų tinkamai prižiūrėtas, reikės pasitelkti atitinkamą inventorių, kuris pagelbės švaros ir estetikos procedūras atlikti jums patogiu metu neiškėlus kojos iš namų. Reikalingas priemones užsisakykite internetu iš www.akvazoo.lt gera kaina.

Šios procedūros namuose ypač tinkamos tiems šunims, kurie nėra įpratę prie svetimų žmonių prisilietimų, yra jautrūs, mažiau socializuoti, turi bendravimo problemų ar stresuoja. Tokiems šunims kiekvienas apsilankymas estetikos salone yra ypač nemalonus, tad geriausia išeitis – gražintis gerai pažįstamoje aplinkoje. 

Atlikdami šias procedūros po ranka turėkite tai, kas padės sušvelninti ne itin mėgstamas akimirkas. Skanėstai šunims padės augintiniui suprasti, kad verta šiek tiek pakentėti, nes laukia gardus atpildas.

 

Šampūnai šunims

 

Nei žmonių šampūnai, nei muilai – net ir vaikiškas ar juo labiau ūkiškas – šunų maudynėms netinka. Kodėl?

  • Žmogaus prausimosi priemonės šalina riebalus, tuo tarpu šampūnai šunims pašalina nešvarumus, bet palieka jiems taip reikalinga riebalų sluoksnį.
  • Šunų šampūnai yra ne tokie rūgštūs (mažesnis pH lygis), todėl jie nedirgina augintinių odos ir neišsausina kailio.
  • Šampūnai šunims yra gerokai lengviau išplaunami iš jų kailio ir nedirgina stipriai akių, jei netyčia į jas papuola. 

 

Šunų šampūnai yra skirtingi, todėl visuomet perskaitykite informaciją ant pakuotės: kokiam rezultatui pasiekti, kokio tipo odai, kailiui, jo spalvai ar šuns amžiui skirta priemonė. Įsitikinkite, ar priemonėje nėra gausu dirbtinių dažiklių ir kvapo stipriklių. Jei ji saugi, pirmyn į vonią!

 

Šukos ir šepečiai šunims

 

Jei norite, kad jūsų šuns kailis atrodytų gražiai ir tvarkingai, jį būtina šukuoti. Šukuojant šunį pašalinamos plaukų sąvėlos, negyvi plaukai ir povilnis, nešvarumai bei pleiskanos. Be to gerinama viršutinio odos sluoksnio kraujo apytaka, kas ženkliai prisideda prie kailio kokybės. 

Nuo jūsų šuns kailio savybių priklauso ir tai, kokias priemones rinktis ir tai, kaip dažnai jį šukuoti. 

Prieš įsigyjant šukavimo priemonę reikia įvertinti šuns kailio savybes. Pagal tai turi būti pasirenkamos ir priemonės. Daugiau apie priemones šunims šukuoti skaitykite čia.

 

Žirklės šunims

 

Žirklės šunų nagams kirpti parenkamos pagal šuns dydį, o kaip dažnai tuos nagus jam kirpti, galima pasakyti tik pamačius augintinį ir susipažinus su jo anatomija bei gyvenimo būdu. 

Daug kas priklauso nuo to, kur ir kiek šuo bėgioja. Jei paviršius tinkamas nagams dilinti, o šuo juo bėgioja daug, gali būti kad priekinių letenų nagai visuomet bus tinkamo ilgio. Tokiu atveju pakirpti reikės tik galinių letenų nagus. Jei šuo bėgioja minkštu paviršiumi, visus jo nagus reikės trumpinti. 

Jei nagų šuniui nekarpysite, labai tikėtina, kad su laiku deformuosis jo pėdos struktūra. Be to, per ilgi nagai šuniui sukelia diskomfortą judant, blogina „sukibimą“ su danga, o už ko nors užkliuvę šunys gali ir rimtai susižeisti. 

Jokiais būdais nenaudokite žmogui skirtų žirklių. Jos gyvūno nago struktūrai nėra pritaikytos. Be to, jei šuo suspurdės, galite ne tik jį sužeisti, bet ir susižeisti patys. 

 

Kirpimo mašinėlės šunims

 

Kirpti reikia ne tik terjerus, bišonus, spanielius ar pudelius. Yra daugybė neveislinių šunų, kurių kailis nuolat auga. Jei jūsų augintinis nebus parodų dalyvis, verta pagalvoti apie jo kirpimą namuose ir pratinti šunį prie šios paprastos procedūros nuo mažens. 

Geriausios priemonės šunims kirpti namuose yra elektrinės šunų kirpimo mašinėlės. Jos yra universalios ir labai paprastos bei patogios naudoti. Paprastos žirklės gyvūnams kirpti yra netinkamos, o žirklės šunims kirpti neįgudusiems gali pridaryti daugiau žalos negu naudos, tad geriau palikite jas profesionalams. 

Prieš kerpant šunį patartina jį išmaudyti tinkamu šampūnu su kondicionieriumi ir išdžiovinti džiovintuvu. Kirpdami šunį nepersistenkite: net ir esant karščiams nėra jokio reikalo jo „nuskusti“. Atminkite, kailis yra šuns termoreguliacijos priemonė visais sezonais, todėl ir čia reikalingas saiko jausmas. 

 

Priemonės šunų dantų, ausų ir akių valymui

 

Neabejotinai – viena didžiausių šunų priežiūros klaidų yra ta, jog šeimininkai numoja ranka į augintinio dantų ir dantenų higieną. Tai rodo iškalbinga veterinarų statistika, teigianti jog daugiau negu pusė vyresnių nei 3 metų šunų turi dantų problemų.

Jų galima išvengti naudojant tam tikras priemones:

Šių priemonių reikia imtis kiek įmanoma anksčiau. Tuomet šuns dantų ir dantenų būklė ilgiau išliks gera, augintinis mėgausis kokybišku gyvenimu, o jums nereikės uosti nemalonaus kvapo iš jo nasrų.