Aktyvūs filtrai

Pavadžiai

Pavadėliai šunims. Kokį pasirinkti?

Rinkdamiesi pavadėlį visuomet atkreipkite dėmesį į jo ilgį ir užsegimą bei informaciją, kokio dydžio šuniui skirtas pavadėlis. Jei dažnai su šuniu lankotės viešose vietose, rekomenduojame įsigyti tokį, kuris turi specialią funkciją – papildomą karabiną rankenoje. Jį galima paprastai atsegti ir prisegti prie stalo, kėdės kojos ar specialiai šunims skirtoje vietoje.

Pavadėliai šunims gali būti pagaminti iš natūralios odos, medžiagos ar biotano. Medžiaginiai gali būti juostiniai ar susuktos virvės.

Trumpai apie kiekvieną iš jų.

Medžiaginiai pavadėliai šunims yra patys populiariausi ir universaliausi iš visų. Jie gali būti ilgi, greitai išdžiūsta, nenutrina šuns kailio ir odos. Gali sugerti kvapus, tačiau medžiaginius pavadėlius lengva skalbti. Jei pavadėlis ilgas, jo perteklių yra paprasta susirinkti į rankas šuniui bėgant jūsų link.

Virviniai pavadėliai šunims kaip ir medžiaginiai: greitai džiūsta, sugeria kvapus, tačiau gali būti skalbiami. Šie pavadėliai šunims yra ypač tvirti ir dažniausiai trumpi ar standartinio ilgio, todėl puikiai tiks pasivaikščiojimams mieste ar bėgiojimui parke kartu su augintiniu.

Odiniai pavadėliai šunims yra tikrai patvarūs, tačiau sudrėkę sugeria purvą, kvapą ir tampa kiek kietoki. Po kiek laiko vėl suminkštėja. Dažniausiai tai būna standartinio ilgio pavadėliai. Labai ilgų odinių pavadėlių rinktis nėra patariama, kadangi juos sudėtinga valdyti, pavadėlis dažnai nukrenta ant žemės, išsitepa ir sušlampa. 

Biotaniniai pavadėliai – patvarūs ir ilgaamžiai. Jie yra atsparūs drėgmei, todėl išsitepus juos lengva nuvalyti ir dezinfekuoti. Be to, į juos neįsigeria kvapai.

Šuns pavadėlio ilgis

Trumpi pavadėliai dažniausiai būna iki 1 metro. Šie pavadėliai skirti išmokyti šunį eiti greta ar pasivaikščiojimui po viešas vietas, kuriose lankosi daug žmonių.

Standartiniai pavadėliai. Jų ilgis yra 1-3 metrai. Šie pavadėliai yra patys populiariausi. Jie dažniausi naudojami kasdieniams pasivaikščiojimams tiek mieste, tiek ir atokesnėse vietose.

Ilgi pavadėliai nuo 3 metrų yra labai patogūs tuomet, kai šuns paleisti negalima, o norisi, kad jis išsidūktų. Žinoma, patogiausia ir rekomenduotina tokiais atvejais naudoti automatinius pavadėlius. Jie nesusipainioja, nenukrenta ant grindinio ar žemės ir nesusitepa.

Amortizuojantys pavadėliai yra trumpi yra skirti bėgiojimui su šunimi. Jie gali šiek tiek išsitempti, todėl jums staiga pakeitus kryptį ar šuniui stabtelėjus nemalonus staigus trūktelėjimas yra sušvelninamas.

Parodiniai pavadėliai yra labai ploni ir trumpi. Tai specifiniai pavadėliai šunims, kurių reikia tik einantiems į augintinių parodas.