Aktyvūs filtrai

Prekės akvariumams

Prekės akvariumams ir jų žuvims

Kai namuose ar biure norisi jaukumo, ramybės, dalelės gyvosios gamtos, akvariumas kuo puikiausiai tai išpildo. Tai gali būti tiek augalinis akvariumas, tiek su žuvytėmis, kas dar labiau pagyvina erdvę!

Dažnai yra manoma, kad turint akvariumą, jam nereikia tokios priežiūros, kaip jos reikia kitiems augintiniams. Iš dalies tai tiesa. Tai ne šuniukas, kurį reikia vesti pasivaikščioti, su juo žaisti. Tačiau patyrę akvariumistai pasakytų, kad tai gana sudėtinga sistema, kuriame nepakanka vien tik turėti talpą, įpilti vandens ir paleisti plaukioti kelioms žuvytėms. Norint, kad tai būtų komfortiška aplinka gyvybei, esančiai akvariume, reikia kur kas daugiau: tinkamos įrangos, žinių ir meilės.

Kai kalbame apie prekes žuvims, viena dažniausiai pasitaikančių pirmųjų minčių yra patys akvariumai. O ko gi reikia jiems?

Akvariumų įranga

Jeigu akvariumas yra 50 l. tūrio ir didesnis, tuomet visų pirma jam bus reikalinga speciali spintelė, kad išlaikytų visą svorį. O jeigu norite apsaugoti akvariumo stiklą nuo skilimo, o pačią spintelę nuo drėgmės – būtinai pasidomėkite padų ir kilimėlių nauda.

Ar reikalingas dangtis? Jis tikrai rekomenduotinas! Dangtis apsaugo akvariumo žuvytes, kad jos neiššoktų ir tuo pačiu nuo galimo kitų daiktų patekimo į jų „namus“. Taip pat sulaiko vandens garavimą ir mažina pelėsio atsiradimą patalpoje dėl galimos per didelės drėgmės.

Kai išore pasirūpinta, ko gi gali prireikti akvariumo viduje?

 • Apšvietimo įrangos. (Dažnai jis būna įmontuotas jau į akvariumo dangtį.) Ji būtina tiek augaliniam akvariumui, tiek su žuvytėmis.

 • CO2 įrangos. Jeigu akvariume yra gyvų augalų – ji rekomenduojama.

 • Filtravimo įrangos arba vandens pompos. Ji būtina, norint išlaikyti gyvybingas žuvis ir sveikus augalus. Jiems svarbu, kad akvariume būtų kokybiškas vanduo.

 • Oro pompos (dar vadinamos kompresoriumi arba „burbuliatoriumi“). Kai vandenį norima dar labiau prisodrinti deguonies, ypač, jeigu akvariume nėra gyvų augalų, kurie jį išskirtų.

 • UV sterilizatoriaus. Jeigu akvariume vanduo darosi drumstas, žuvys dažnai serga, rekomenduojame pasirūpinti šia priemone.

 • Šildytuvo ir aušintuvo. Tai prietaisai, reguliuojantys temperatūrą. Ar jie reikalingi? Tai priklauso nuo to, kas plaukioja ir auga akvariume, kokių jiems reikia sąlygų. Jeigu esanti temperatūra netinkama, tuomet tikrai svarbu pasirūpinti tai reguliuojančia įranga.

Akvariumo žuvys, prekės joms ir jų aplinkai

Kai jau akvariumas yra, įranga jam pasirūpinta, reikia tinkamai paruošti ir interjerą jo viduje, kad būtų malonu ir komfortiška tiek akvariumo žuvims, tiek vaizdas pačių akims.

Be abejo, prieš ruošiant, visų pirma reikėtų žinoti, kokios gi akvariumo žuvys plaukios ir kokie augalai bus. (Puiku tai, kad ir žuvis, ir augalus taip pat galite įsigyti čia pat – pas mus!). O dabar belieka tik malonios detalės:

 • Jeigu akvariume bus gyvų augalų, reikės grunto ir pogrunčio.
 • Jeigu akvariume nebus gyvų augalų, reikės tik grunto.
 • Interjerui įrengti įvairios dekoracijos: fonai, akmenys, šakos, šaknys, dirbtiniai augalai, pilys ir t. t.
 • Maistas ir vitaminai žuvims.
 • Jeigu augs gyvi augalai, trąšos ir jiems.
 • Švarai palaikyti – akvariumo priežiūros prekės.

Akvazoo.lt džiaugiasi, jog viską, ko gali prireikti, norint įsirengti akvariumą, pasirūpinti augalais ir žuvytėmis, galite rasti vienoje vietoje! Mes nepamiršome ir tvenkinių žuvų, todėl paruošėme ir atskirą kategoriją prekių būtent tvenkiniams.

Taupykite savo laiką apsipirkdami internetu! Čia visuomet patrauklios kainos, dažnai skelbiamos akcijos. Tad, jeigu norite įsigyti prekių žuvims pigiau, sekite mūsų naujienas ir nepraleiskite progos jomis pasinaudoti!