Aktyvūs filtrai

UV sterilizatoriai akvariumams

UV sterilizatoriai akvariumams

Gražus akvariumas yra sveikas akvariumas. Taigi, palaikyti jame tinkamą švarą yra būtina. UV sterilizatorius akvariumui – viena iš labai efektyvių pagalbinių priemonių tai švarai užtikrinti. Ar jis būtinas? Ne. Tačiau, jeigu vanduo jūsų akvariume darosi drumstas, o žuvys dažnai serga, verta pagalvoti apie UV spinduliuotės privalumus.

Kokia UV sterilizatoriaus paskirtis?

  • Padeda suvaldyti infekcijų ir įvairių nepageidaujamų mikroorganizmų plitimą vandenyje.
  • Naikina bakterijų ir dumblių sporas.
  • Sureguliuoja laisvai vandenyje plūduriuojančių dumblių kiekį (gėlavandeniuose ir jūriniuose akvariumuose šalina iš vandens žalsvas ir balkšvas drumzles).

Svarbiausia, kad šis prietaisas visiškai nekenkia žuvims bei augalams. Jis taip pat nedaro jokio žalingo poveikio gerųjų akvariumo bakterijų kolonijoms ir nekeičia vandens rodiklių.

Kaip veikia UV sterilizatorius?

Esminė sterilizatoriaus dalis – germicidinė fluorescencinė lempa, skleidžianti apie 254 nanometrų ilgio šviesos bangas. Ši spektro dalis puikiai prasiskverbia į vandenyje gyvenančius dumblius, virusus, įvairius pirmuonis ir bakterijas bei destruktyviai veikia jų DNR. Tai sulėtina jų dauginimąsi arba visai sunaikina.

Įvairios jau minėtų mikroorganizmų bei bakterijų rūšys skirtingai reaguoja į UV spinduliuotę. Kuo didesnis organizmas, tuo intensyvesnės spinduliuotės reikia tam, kad jis būtų sunaikintas. Didesnio galingumo UV lempa skleidžia intensyvesnę spinduliuotę.

Kaip išsirinkti?

Kiekvienos mūsų parduotuvėje esančios prekės aprašyme yra nurodytas UV lempos galingumas, prietaiso išmatavimai, taip pat kokiai akvariumo talpai jis pritaikytas. Renkantis UV sterilizatorių internetu, verta pasiklausinėti kitų akvariumistų atsiliepimų bei tinkamai įvertinti savo akvariumo būklę. Jei abejojate, ar jums tikrai reikalinga būtent ši priemonė, drąsiai konsultuokitės su mumis. Atsakysime į visus dominančius klausimus ir padėsime apsispręsti. Konsultuojame ir nuotoliniu būdu bei padedame išsirinkti prekę pačia palankiausia kaina (akcijų metu norimus gaminius galima įsigyti pigiau).