Aktyvūs filtrai

Maistas graužikams

Labai svarbu pasirinkti tinkamą maistą graužikui,  nes pvz. kas tinka triušiui, netinka degu pelėms. Dažnai žmonės galvoja, kad graužikams galima duoti bet ką ir viskas bus gerai, anaiptol.

Specialiai graužikams pagamintame maiste, visada bus optimalus maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų kiekis. 

Maistas degu

Degu mityboje negali būti cukraus, kadangi, kadangi jų organizmas neperdirba jo, taigi jiems gali greitai išsivystyti cukraligė. Todėl specialiai gaminamas degu maistas yra be pridėtinio cukraus. 

Pagrindinis ingredientas degu mityboje yra šienas, todėl pasirūpinkite, kad jo būtų narve ištisus metus.

Degu daug judantis graužikas, ypač aktyvus ryte, todėl nepamirškite jo dubenėlį papildyti maistu, o gertuvėje visada turi būti šviežio vandens. 

Taip pat degu tinka ir maistas, kuris yra skirtas šinšiloms ar jūrų kiaulytėms.

Maistas šinšiloms

Šinšilų mitybos racione vyrauja šienas ir granuliuotas maistas. Jo visada rasite mūsų Akvazoo parduotuvėse, bei akvazoo.lt.

Šinšilos yra žolėdžiai gyvūnai, todėl jų racioną turėtų sudaryti tik augalinės kilmės produktai.

Šie gyvūnai nėra išrankūs maistui, ir ėda daug. Labai mėgsta graužti medžių šakeles (obuolio, kriaušės, beržo ir kt.). Galima duoti ir skanėstų, daržovių ar vaisių, tačiau saikingai, tai neturi tapti pagrindiniu maistu.

Šinšiloms, kaip ir daugumai graužikų, nuolat auga dantys, taigi juos butina nudilinti. Tam yra skirtos įvarios kreidos, druskos, mineralai.

Maistas triušiams

Dekoratyvinių triušių maisto pagrindą sudaro šienas, grūdai ir daržovės. Triušių maistas skirstomas:

  • jauniems dekoratyviniams triušiams;
  • suaugusiems dekoratyviniams triušiams.

Mitybos paįvairinimui galite duoti skanėstų, šviežių daržovių, tačiau tai neturi būti kasdieninis maistas. Reikėtų vengti rabarbarų, nes jie toksiški triušiams. 

Triušių kasdienės mitybos racione būtinas šienas, kuris pagerina virškinimą, bei šviežias vanduo, nes triušiai daug jo išgeria.

Maistas jūrų kiaulytėms

Jūrų kiaulyčių maiste pagrindą turi sudaryti šienas. Šie augintiniai pastoviai mėgsta kažką kramtyti. 

Jūrų kiaulytes geriausiai yra maitinti specialiai joms paruoštais subalansuotais maistais. Taip užtikrinsite visus graužiko mitybos poreikius. Tačiau galite saikingai duoti ir šviežią morką, bei agurką. Tik įsitikinkite ar šios daržovės ekologiškos. Jūrų kiaulytėms negalima duoti šviežių burokėlių, bulvių.

Jūrų kiaulyčių organizmas negamina vitamino C, todėl reikėtų pasirūpinti, kad jo gautų su maistu, arba papildomai.

Maistas žiurkėnams

Žiurkėnams maistą reikėtų duoti ribotai. Tai graužikai, kurie nesuėstą maistą kišis sau už žandų ir po to slėps kažkur narve - namelyje, guolyje, po kraiku ir t.t. 

Žiurkėnus reikėtų maitinti, specialiai jiems gaminamu, maistu. Tai gali būti maistas granulėmis, ar grūdų, sėklų, džiovintų daržovių mišinys. 

Žiurkėnai nėra išrankūs maistui, tačiau neduokite jiems saldinto ar sūdyto maisto. Jiems netinkami žmonių skanumynai.

Nei vieno graužiko negalima maitinti maistu "nuo stalo"! Nepamirškite, kad graužiko narve visada turi būti šviežio vandens ir šieno!


Kuo svarbi gera dekoratyvinių graužikų mityba


Naminių, t. y. dekoratyvinių, graužikų mityba turi būti iš tikro gera, nes nuo to daug kas priklauso, pvz., sveikata. Tuo labiau, jog ir gyvūnėlių šeimininkams žymiai ramiau ir smagiau, kai naminis gyvūnėlis yra sveikas. O toks augintinis gali būti tik tokiu atveju, jei nuolatos bus ne tik gerai maitinamas, bet ir tinkamai prižiūrimas, ir apgyvendintas patogiame narve. Tačiau pirmiausia, dekoratyvinio graužiko sveikata prasideda nuo pašaro. Juk maistas graužikams daro tiesioginę įtaką augintinių gyvenimo trukmei ir kokybei (t. y. organizmo veiklai, savijautai, nuotaikai, kailiui ir kt.). Taip kad mityba graužikams yra be galo svarbi.


Jei norisi, kad augintinis jaustųsi gerai ir būtų išvengta ligų, tai tikrai negalima jo maitinti bet kokiu maistu ar vaišinti jį tuo, ką patys valgote. Taip pat, jei turite daugiau skirtingų gyvūnėlių, tai negalima maitinti tuo pačiu maistu visų augintinių. Pvz., maistas triušiams netinka žiurkėnams ir atvirkščiai. Taip yra dėl to, jog tiek žiurkėnų, tiek triušių ir kitų graužikų virškinimo sistemos yra skirtingos ir jautrios. Vertėtų atkreipti dėmesį į žiurkių maistą. Todėl, kad būtina itin gerai parinkti tokį maistą, kuris būtų tinkamai subalansuotas ir pritaikytas pagal veislę, taip pat pagal augintinio poreikius ir skonį.


Pašaras graužikams – kokia kaina?


Kadangi dekoratyvinių graužikų mityba yra labai svarbi, tai būtina rinktis tik gerus ir kokybiškus bei tinkamai pritaikytus pašarus. „Akvazoo“ el. parduotuvėje yra platus tokių prekių asortimentas, kuriame maistas graužikams suskirstytas pagal gyvūno rūšis. Pašaras ir skanėstai yra įvairiausių prekinių ženklų ir skonių, sudedamųjų dalių ir pakuočių dydžių, todėl kiekvieno maisto kaina yra skirtinga. Tačiau dažnai vyksta akcijos, kurių metu maistą graužikams galima įsigyti pigiau, su nuolaida. Vertėtų nepamiršti, jog žymiai patogiau ir greičiau maistas graužikams įsigyjamas internetu, juk šitaip sutaupomas laikas, kurį Jūs galite leisti su savo augintiniais!


Su „Akvazoo“ – augintiniai bus sveiki ir patenkinti, o Jūs laimingi!