Aktyvūs filtrai

Maistas graužikams

Maistas graužikams

Labai svarbu pasirinkti tinkamą maistą graužikui,  nes pvz. kas tinka triušiui, netinka degu pelėms. Dažnai žmonės galvoja, kad graužikams galima duoti bet ką ir viskas bus gerai, anaiptol.

Specialiai graužikams pagamintame maiste, visada bus optimalus maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų kiekis. 

Maistas degu

Degu mityboje negali būti cukraus, kadangi, kadangi jų organizmas neperdirba jo, taigi jiems gali greitai išsivystyti cukraligė. Todėl specialiai degu gaminamas maistas yra be pridėtinio cukraus. 

Pagrindinis ingredientas degu mityboje yra šienas, todėl pasirūpinkite, kad jo būtų narve ištisus metus.

Degu daug judantis graužikas, ypač aktyvus ryte, todėl nepamirškite jo dubenėlį papildyti maistu, o gertuvėje visada turi būti šviežio vandens. 

Taip pat degu tinka ir maistas, kuris yra skirtas šinšiloms ar jūrų kiaulytėms.

Maistas šinšiloms

Šinšilų mitybos racione vyrauja šienas ir granuliuotas maistas. Jo visada rasite mūsų Akvazoo parduotuvėse, bei akvazoo.lt.

Šinšilos yra žolėdžiai gyvūnai, todėl jų racioną turėtų sudaryti tik augalinės kilmės produktai.

Šie gyvūnai nėra išrankūs maistui, ir ėda daug. Labai mėgsta graužti medžių šakeles (obuolio, kriaušės, beržo ir kt.). Galima duoti ir skanėstų, daržovių ar vaisių, tačiau saikingai, tai neturi tapti pagrindiniu maistu.

Šinšiloms, kaip ir daugumai graužikų, nuolat auga dantys, taigi juos butina nudilinti. Tam yra skirtos įvarios kreidos, druskos, mineralai.

Maistas triušiams

Dekoratyvinių triušių maisto pagrindą sudaro šienas, grūdai ir daržovės. Triušių maistas skirstomas:

  • jauniems dekoratyviniams triušiams;
  • suaugusiems dekoratyviniams triušiams.

Mitybos paįvairinimui galite duoti skanėstų, šviežių daržovių, tačiau tai neturi būti kasdieninis maistas. Reikėtų vengti rabarbarų, nes jie toksiški triušiams. 

Triušių kasdienės mitybos racione būtinas šienas, kuris pagerina virškinimą, bei šviežias vanduo, nes triušiai daug jo išgeria.

Maistas jūrų kiaulytėms

Jūrų kiaulyčių maiste pagrindą turi sudaryti šienas. Šie augintiniai pastoviai mėgsta kažką kramtyti. 

Jūrų kiaulytes geriausiai yra maitinti specialiai joms paruoštais subalansuotais maistais. Taip užtikrinsite visus graužiko mitybos poreikius. Tačiau galite saikingai duoti ir šviežią morką, bei agurką. Tik įsitikinkite ar šios daržovės ekologiškos. Jūrų kiaulytėms negalima duoti šviežių burokėlių, bulvių.

Jūrų kiaulyčių organizmas negamina vitamino C, todėl reikėtų pasirūpinti, kad jo gautų su maistu, arba papildomai.

Maistas žiurkėnams

Žiurkėnams maistą reikėtų duoti ribotai. Tai graužikai, kurie nesuėstą maistą kišis sau už žandų ir po to slėps kažkur narve - namelyje, guolyje, po kraiku ir t.t. 

Žiurkėnus reikėtų maitinti, specialiai jiems gaminamu, maistu. Tai gali būti maistas granulėmis, ar grūdų, sėklų, džiovintų daržovių mišinys. 

Žiurkėnai nėra išrankūs maistui, tačiau neduokite jiems saldinto ar sūdyto maisto. Jiems netinkami žmonių skanumynai.

Nei vieno graužiko negalima maitinti maistu "nuo stalo"! Nepamirškite, kad graužiko narve visada turi būti šviežio vandens ir šieno!