Aktyvūs filtrai

Šampūnai

Šampūnai šunims

Pagrindinė šunų šampūno užduotis yra panaikinti purvą nepašalinant natūralių gyvūno riebalų ir sumažinti kailio elektrinimąsi. Be to, šunims skirti šampūnai yra gerokai greičiau išskalaujami, mažiau alergizuojantys ir nedirginantys kvėpavimo organų stipriais aromatais.

Maudant augintinį reikia stebėti, kad šampūnas nepatektų į akis. Jei taip nutiko, kuo skubiau gerai išskalaukite. Šampūnai šunims sukurti taip, kad nedirgintų akių tiek, kiek jas galėtų suerzinti žmogui skirta priemonė, tačiau bet kokiu atveju reikėtų imtis visų atsargumo priemonių.

Kai kurie šampūnai yra papildyti kondicionieriaus funkcija. Jie ypač tinka ilgaplaukiams ar veltis linkusiems šunų kailiams. Žinoma, galite rinktis bei naudoti šias priemones ir atskirai. Gerai išskalavę šampūną, tolygiai paskirstykite kondicionierių, palaikykite tiek, kiek nurodyta instrukcijoje, ir jį išskalaukite.

Kokį šampūną šuniui pasirinkti?

Dauguma šunų šampūnų yra skirti tam tikroms problemoms spręsti ar kailio būklei pagerinti. Jei tokių norų nėra, puikiai tiks ir universalus šampūnas šunims.

Atkreipkite dėmesį, ar tai, ką perkate yra šampūnas, ar šampūno koncentratas. Koncentratą prieš maudant šunį būtina atskiesti vandeniu taip, kaip nurodyta naudojimo instrukcijoje. Jei to nepadarysite, ant kailio uždėtą produktą bus labai sudėtinga paskirstyti tolygiai, o vienoje vietoje pernelyg susikoncentravęs jo kiekis gali sudirginti odą.

Jei jūsų šuo nuolat kasosi, tačiau esate tikri, kad tai ne alergija ar parazitai, gali būti, kad jo oda yra stipriai išsausėjusi ir labai jautri. Tokiu atveju tiks šampūnas jautrios odos šunims. Įprastai šie šampūnai yra be muilo, tačiau puikiai pašalina nešvarumus. Veikliosios medžiagos ramina bei sudrėkina odą ir plauką. Naudojant nuolat odos būklė stabilizuojasi, o kailis ima žvilgėti.

Kai kurie šunys skleidžia ypač stiprų kvapą, jau nekalbant apie tai, kad kartais jie ima ir išsivolioja ten, kur nereikėtų. Tokiais atvejais rekomenduojamas blogus kvapus naikinantis šampūnas. Šie šampūnai yra sukurti taip, kad išplautų didelius ir giliai įsiskverbusius nešvarumų kiekius bei pašalintų nemalonų kvapą, tačiau nedirgintų odos ir tausotų kailį.

Žolelių ekstraktais praturtinti šampūnai padeda kovoti su bakterijomis ir grybeliais, kurie dažnai tampa nemalonaus niežulio, prasto kvapo ar net tokių problemų kaip dermatitas ir egzema priežastimi. Šie šampūnai ramina bei drėkina odą, turi antiseptinių ir priešuždegiminių savybių.

Jei namuose turite jauniklių ar ką tik įsigijote šuniuką, turėkite ir jo poreikius atitinkančią švaros priemonę. Šampūnas jauniems šuniukams yra dar švelnesnis, todėl nedirgina jų odelės ir nesukelia alergijų bei niežulio.

Ilgaplaukiams ir į vėlimą linkusiems gyvūnams tiks šampūnas su kondicionieriumi šunims, kuris mažina sąvėlų susidarymą, palengvina šukavimą, o plaukus palieka minkštus ir švelnius.

Šampūnas baltakailiams šunims

Atskira kategorija yra baltakailiai šunys. Jų šeimininkai žino, kiek pastangų reikia įdėti tam, kad šių augintinių kailis atrodytų nepriekaištingai. Ašarojančios akys, nuo maisto ir vandens nuolat išsitepantis snukis ir letenos, ruduojantis ar net raudonuojantis kailis, purvo dėmės matomos iš tolo, todėl kailio baltumui atgauti ir išlaikyti reikia specialių priemonių. Nors ne viskas priklauso nuo šampūno, tačiau priemonės balto kailio šunims sukurtos taip, kad efektyviai plautų nešvarumus, šalintų nemalonius kvapus ir saugotų kailį nuo pageltimo, tačiau neblukintų jo spalvos. Priemonės bus ypač efektyvios, jei kartu bus naudojamas ir maistas balto kailio šunims.