Aktyvūs filtrai

Šampūnai šunims

Šunų šampūnai skiriasi nuo žmogui skirtų šampūnų. Pagrindinė šunų šampūno užduotis yra panaikinti purvą ir dulkes, tačiau palikti natūralų gyvūno riebalų sluoksnį, kad oda ir kailis ilgainiui neliktų sausas. Be to kokybiški, profesionalūs šampūnai šunims sumažina kailio elektrinimąsi. Be to, profesionalūs šunims skirti šampūnai yra gerokai greičiau išskalaujami, mažiau alergizuojantys ir nedirginantys kvėpavimo organų stipriais aromatais. 

Maudant augintinį būtina stebėti, kad šampūnas šunims nepatektų į akis. Jei taip nutiko, kuo skubiau gerai išskalaukite. Šampūnai šunims sukurti taip, kad nedirgintų akių tiek, kiek jas galėtų suerzinti žmogui skirta priemonė, tačiau bet kokiu atveju reikėtų imtis visų atsargumo priemonių ir, kiek tai įmanoma, apsaugoti šunį nuo nemalonių pojūčių. Kitu atveju, maudynės taps didelį stresą keliančia procedūra, o tai nebus malonu nei šuniui, ne jums patiems.

Kai kurie šampūnai yra papildyti kondicionieriaus funkcija. Jie ypač tinka ilgaplaukiams ar veltis linkusiems šunų kailiams. Žinoma, galite rinktis bei naudoti šias priemones ir atskirai. Gerai išskalavę šampūną, tolygiai paskirstykite kondicionierių, palaikykite tiek, kiek nurodyta instrukcijoje, ir jį išskalaukite.

Šampūnai šunims yra labai įvairūs. Jie gali būti skirstomi pagal kailio savybes, pagal atliekamą funkciją, šampūnai šunims nuo pleiskanų, šampūnai alergiškiems šunims, šampūnai baltiems šunims ir panašiai. Atminkite, geriausi yra profesionalūs, kokybiški šampūnai, parduodami specializuotose gyvūnų parduotuvėse. Išsirinkite tinkamą šampūną savo šuniui iš www.akvazoo.lt geriausia kaina internetu.

 

Šunų šampūnai: kokį pasirinkti?

 

Šunų šampūnai ne tik pašalina purvą ir kvapą, dauguma šunų šampūnų yra skirti ir tam tikroms augintinio problemoms spręsti ar jo kailio būklei pagerinti tuo atveju, jei šuns kailis yra sausas, praradęs sveiką blizgesį ir natūralią išvaizdą. Jei tokių norų nėra, puikiai tiks ir universalus šampūnas šunims.

Atkreipkite dėmesį, ar tai, ką perkate yra šampūnas, ar šampūno koncentratas. Koncentratą prieš maudant šunį būtina atskiesti vandeniu taip, kaip nurodyta naudojimo instrukcijoje. Jei to nepadarysite, ant kailio uždėtą produktą bus labai sudėtinga paskirstyti tolygiai, o vienoje vietoje pernelyg susikoncentravęs jo kiekis gali sudirginti odą. 

Jei jūsų šuo nuolat kasosi, tačiau esate tikri, kad tai ne alergija ar parazitai, gali būti, kad jo oda yra stipriai išsausėjusi ir labai jautri. Tokiu atveju tiks šampūnas jautrios odos šunims. Įprastai šie šampūnai yra be muilo, tačiau puikiai pašalina nešvarumus. Veikliosios medžiagos ramina bei sudrėkina odą ir plauką. Naudojant nuolat odos būklė stabilizuojasi, o kailis ima žvilgėti. Jei šuns oda yra labai sujautrėjusi, ji gali imti pleiskanoti. Tokiu atveju, tiks profesionalūs šampūnai nuo pleiskanų ar šampūnai alergiškiems šunims.

Kai kurie šunys skleidžia ypač stiprų kvapą, jau nekalbant apie tai, kad kartais jie ima ir išsivolioja ten, kur nereikėtų. Tokiais atvejais rekomenduojamas blogus kvapus naikinantis šampūnas. Šie šampūnai yra sukurti taip, kad išplautų didelius ir giliai įsiskverbusius nešvarumų kiekius bei pašalintų nemalonų kvapą, tačiau nedirgintų odos ir tausotų kailį.

Žolelių ekstraktais praturtinti šampūnai šunims padeda pašalinti bakterijas ir grybelius, kurie dažnai tampa nemalonaus niežulio, prasto kvapo ar net tokių problemų kaip dermatitas ir egzema priežastimi. Šie šampūnai ramina bei drėkina odą, turi antiseptinių ir priešuždegiminių savybių. 

Jei namuose turite jauniklių ar ką tik įsigijote šuniuką, turėkite ir jo poreikius atitinkančią švaros priemonę. Šampūnai jauniems šuniukams yra dar švelnesni, todėl nedirgina jų odelės ir nesukelia alergijų bei niežulio, nedirgina jų jautrios odos.

Taip pat atkreipkite dėmesį į plauko spalvą, pvz., yra baltiems plaukams skirtas šampūnas.

Ilgaplaukiams ir į vėlimą linkusiems gyvūnams tiks šampūnas šunims su kondicionieriumi, kuris mažina sąvėlų susidarymą, palengvina šukavimą, o plaukus palieka minkštus ir švelnius.

Jei jūsų šuo turi blusų, padės šampūnas šunims nuo blusų. 

 

Šampūnas, puoselėjantis baltą šuns kailį

 

Atskira kategorija yra baltakailiai šunys. Jų šeimininkai žino, kiek pastangų reikia įdėti tam, kad šių augintinių kailis atrodytų nepriekaištingai. Ašarojančios akys, nuo maisto ir vandens nuolat išsitepantis snukis ir letenos, ruduojantis ar net raudonuojantis kailis, purvo dėmės matomos iš tolo, todėl kailio baltumui atgauti ir išlaikyti reikia specialių efektyvių priemonių. Viena iš tokių yra šunų šampūnai. Nors ne viskas priklauso vien nuo šampūno, tačiau priemonės skirtos baltiems šunims sukurtos taip, kad efektyviai plautų nešvarumus, šalintų nemalonius kvapus, saugotų kailį nuo pageltimo, tačiau neblukintų jo spalvos. Priemonės bus ypač efektyvios, jei šampūnas baltiems šunims bus naudojamas kartu su atitinkamu maistu.