Aktyvūs filtrai

Pakabinami filtrai

Pakabinami akvariumo filtrai

Tai išorinio filtro variantas, kuris pakabinamas akvariumo stiklo viršuje iš išorinės pusės. Pakabinamas akvariumo filtras (dar vadinamas kaskadiniu filtru), grąžindamas išfiltruotą vandenį atgal, sukuria nedidelį kriokliuką. Jis užima nedaug vietos, nereikia ieškoti, kaip jį paslėpti ar užmaskuoti. Tokie filtrai gali būti pritaikomi įvairių dydžių akvariumams. Pakabinamo filtro modelis pasirenkamas pagal  akvariumo dydį.

Pakabinamą filtrą sudaro korpusas, vandens pompa ir filtravimo užpildai. Jis kabinamas ant akvariumo sienelės taip, kad siurbimo vamzdelis būtų vandenyje. Vanduo siurbiamas iš akvariumo, prateka pro filtravimo užpildus ir grįžta atgal į akvariumą.

Pakabinami (kaskadiniai) filtrai yra savotiškas tarpinis variantas tarp išorinių ir vidinių, lengvai pajungiami bei nesudėtingai išvalomi. Savo akvariumo poreikiams tokį filtrą galite pritaikyti, keisdami jo fitravimo kasetės užpildą, o išvalyti jį, nekišdami rankų į patį akvariumą.

Tokių filtrų sukeliamas lengvas vandens paviršiaus bangavimas padidina jo aprūpinimą deguonimi. Vienintelis niuansas, į kurį būtina atkreipti dėmesį – naudojant pakabinamą filtrą, sunku pritaikyti dangtį. Jis labiau skirtas atviro tipo akvariumams.