Aktyvūs filtrai

Dubenėliai katėms

Kokybiški dubenėliai katėms yra ne ką mažiau svarbūs už pačio kačių maisto pasirinkimą gerai jūsų augintinio savijautai ir laimingam gyvenimui. Kadangi dubenėlių pasirinkimas yra tikrai begalinis nuo pačių gražiausių išmargintų plastmasinių iki minimalistinių metalo ar keramikos dubenėlių, tai svarbu suprasti kuo jie skiriasi, kodėl dubenėlio medžiaga bei dydis gali turėti įtakos jūsų augintinio sveikatai ir bendrai gerovei ir į ką reikia atkreipti dėmesį siekiant išsirinkti geriausią dubenėlį jūsų katei.

Kačių dubenėliai – jų pasirinkimo svarba


Prieš gilindamiesi į katės dubenėlio pasirinkimo sudėtingumą, būtina suprasti, kodėl tai svarbu. Tinkamai pritaikyti kačių dubenėliai gali turėti įtakos įvairiems jūsų augintinio gyvenimo aspektams, įskaitant: sveikatą, komfortą, girdymo procesą ir kt.

1. Sveikata.
Dubenėlio medžiaga ir dizainas gali turėti įtakos jūsų katės sveikatai. Kai kurios medžiagos yra jautresnės bakterijų kaupimuisi ir dauginimuisi jose nei kitos. Nors šeimininko akį patraukia gražaus dizaino plastikiniai indeliai, kuriuos dažniausiai galime įsigyti itin patrauklia kaina perkant internetu, tačiau, jie lengvai susibraižo, o įbrėžimose kaupiasi bakterijos. Todėl, jei pastebėjote, jog ant jūsų katės smakro yra susiformavę juodi taškeliai – inkštirai – pirmiausia patikrinkite dubenėlio būklę. Kačių smakro aknė yra labai dažna plastmasinių dubenėlių pasekmė.

2. Komfortas.
Katės garsėja tuo, kad yra ganėtinai opios valgytojos. Patogus dubuo gali pagerinti apetitą ir sukurti sveikos mitybos rutiną. Kadangi katės ūsai yra itin jautrūs, tai svarbu parinkti tinkamą dubenėlio dydį ir formą. Nuolatinė ūsų trintis į dubenėlio kraštus valgymo metu sukels diskomfortą jūsų katytei, o tai gali privesti ir prie sumažėjusio apetito.
 
3. Girdymo procesas.
Katės tikrai nėra tie gyvūnai, kurie laka daug vandens, todėl svarbu sukurti tinkamas sąlygas, kad jūsų augintis turėtų nuolatinį priėjimą prie šviežio ir gaivaus vandens. Tačiau net ir įsigijus patį patogiausią dubenėli, tai dar negarantuoja, kad jūsų augintinis iš jo laks. Daugelis kačių šeimininkų susiduria ir su kita problema – jų katė negeria stovinčio vandens. Todėl dažnai matome, kad katės prašosi į dušą ar praustuvę, kad atsuktumėte joms šviežio, tekančio vandens ir jos galėtų palakti. Puiki alternatyva tam būtų girdykla – fontanas, kuris tarnaus, net jei būsite išvykę, o jūsų kačiukas turės nuolatinę prieigą prie tekančio vandens.


Kiti veiksniai, kurie itin svarbūs renkantis dubenėlį katei:


Medžiaga. Dubenėliai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, įskaitant nerūdijantį plieną, keramiką, plastiką ir stiklą. Nerūdijantis plienas dažnai rekomenduojamas, nes yra patvarus, lengvai valomas ir atsparus bakterijų dauginimuisi. Keraminiai ir stikliniai dubenys taip pat yra geras pasirinkimas, tačiau jie gali būti trapesni, nors yra laikomi stabilesniais – dėl didesnio svorio juos sunkiau apversti. Plastikiniai dubenys yra nebrangūs, bet ne tokie higieniški.
Dubenėlio priežiūra ir valymas. Higiena yra labai svarbi, kai kalbame apie kačių dubenėlių pasirinkimą. Rinkitės dubenėlius, kuriuos lengva valyti ir kuriuos galima plauti indaplovėje. Nerūdijančio plieno dubenys dažnai šiuo atžvilgiu yra patogiausi.

Neslystantis pagrindas. Ieškokite dubenėlio su neslidžiu pagrindu arba apsvarstykite galimybę įsigyti atskirą neslidų kilimėlį, kad dubuo liktų vietoje. Tai neleis jūsų katei stumdyti dubenėlio arba jo apversti valgio metu.

Keli dubenys. Jei turite daugiau nei vieną katę, kiekvienai katei patartina turėti atskirus dubenėlius, kad išvengtumėte konkurencijos ir užtikrintumėte priėjimą prie maisto ir vandens kiekvienai katei individualiai. Nesijaudinkite, kad daugiau kainuos, nes dažnai būna akcija, tad kaina bus mažesnė, ypač, jei įsigysite internetu.

Pakelti kačių dubenėliai: katėms, turinčioms artritą ar sąnarių problemų, pakelti dubenys gali palengvinti valgymo procesą, kadangi nereikia taip žemai lenktis. Taip pat šie dubenėliai katėms puikiai tarnauja esant virškinimo problemoms, kadangi palengvina rijimą. Nors tokie gali kainuoti šiek tiek daugiau, bet verta žinoti, jog dažnai būna akcijos, dėl to kaina mažesnė įsigyjant internetu.

Dubenėliai katėms tokie, jog gali atrodyti, kad pasirinkti ganėtinai paprasta ir tai yra nelabai reikšmingas sprendimas, tačiau tai gali turėti didelės įtakos jūsų keturkojo sveikatai, patogumui ir bendrai gyvenimo kokybei. Atsižvelgdami į tokius veiksnius kaip: medžiaga, dydis, forma, valymo paprastumas ir, žinoma, jūsų katės asmeniniai poreikiai, galite išsirinkti tobulą dubenėlį savo augintiniui. Kačių dubenėliai sudaro platų pasirinkimą Akvazoo.lt internetinėje parduotuvėje. Įsigykite būtiniausias jūsų augintinio priežiūros prekes internetu ir visa tai geriausia kaina! Atminkite, kad gerai maitinama ir patenkinta katė yra laiminga katė, o tokia katė reiškia ir laimingą savininką. Todėl investuokite ne tik į savo augintinį, bet ir į savo asmeninę laimę!