Aktyvūs filtrai

Šuniuko kraitelis

Šuniuko kraitelis: be ko neapsieisite?

Jaunas šuniukas į namus atneša daug džiaugsmo, o kartu – ir atsakomybės. Jei norite paklusnaus, socialaus ir gerai išauklėto šuns, jį pradėti mokyti reikia nuo mažų dienų. Štai keletas patarimų.

Jauniems šuniukams netinka suaugusio šuns maistas. Šuniuko augančiam organizmui reikia kitokios maisto sudėties. Ėdalas jauniems šuniukams pasižymi didesniu baltymų kiekiu, kadangi mažieji judėdami išeikvoja labai daug energijos. Be to, maistas jauniems šuniukams yra patiekiamas gerokai mažesnėmis granulėmis tam, kad jiems būtų patogu kramtyti. Šuniukų maistas yra įvairių skonių. Išbandykite keletą rūšių kol atrasite, kuris jo mėgstamiausias. Jei šuniukas turi alergijų, geriausia išeitis bus maistas jauniems šuniukams su ėriena ar lašiša. Tai – mažiausiai alergizuojantys maisto produktai šunims. 

Indeliai šuniukams būtini vos naujas augintinis įžengia pro duris. Geriausia, jei jie bus metaliniai su tvirtu pagrindu ar keraminiai. Taip šuniukas valgydamas jų nestumdys ir indeliai netaps dar vienu žaislu.

Kol šuniukas pilnai nepaskiepytas, savo tualeto reikalus jis atliks namuose. Pratinkite tai daryti vienoje vietoje. Jums padės vienkartinės palutės šunims. Iš pradžių jų patieskite keletą, o po to palaipsniui mažinkite tualeto teritoriją. Taip pat rekomenduojamas ir atbaidymo skystis šunims. Juo papurkškite vietas, kur nenorite, kad šuniukas atliktų savo reikalus.

Mažyliams, kaip ir suaugusiems šunims reikia savo erdvės, todėl geriausiu atveju namuose turėtų būti net keli guoliukai šuniukams. Guolis ir būdelė šuniukams suteiks šilumos ir saugumo jausmą. Jie turės savo vietą, prie jos greitai pripras ir pamėgs. 

Šuniuko pirmiesiems vizitams pas veterinarą ir tolimesnėms kelionėms prireiks transportavimo bokso. Jis gali būti kieto pagrindo arba minkštas – nešioklė šuniukui ar krepšys. Išsirinkite tokį, kuris jums patiems patogesnis. 

Kai šuniukas bus pilnai suvakcinuotas, kartu galėsite keliauti į lauką ir mokytis tualeto reikalus atlikti ten. Net ir mažo šuniuko negalima paleisti bėgioti laisvai. Jis dar nepripratęs prie gatvės garsų, todėl gali lengvai išsigąsti. Nepamirškite įsigyti antkaklio ir pavadėlio. Kaip teisingai uždėti antkaklį skaitykite čia. Tiesa, prie antkaklio šuniuką galite pradėti pratinti ir anksčiau. Uždėkite jį namuose iš pradžių trumpesniam laikui, vėliau pailginkite trukmę.

Šuniukus, kaip ir suaugusius šunis, reikia maudyti, tačiau jiems netinka suaugusių šunų šampūnai. Mažyliams tiks tik specialūs šampūnai šuniukams. Jie skirti jautriai odelei, yra gerokai švelnesni, nedirgina odos, tačiau puikiai pašalina nešvarumus. 

Kantrybės, daug gražaus laiko ir patirčių kartu!