Aktyvūs filtrai

Akvariumų Dangčiai

Kam reikalingi akvariumų dangčiai?

Jeigu įsigyjant akvariumą svarstote, ar jums reikalingas dangtis, iškart sakome – TAIP! Kartais jie nepakankamai įvertinami tik dėl to, jog trūksta informacijos, kokias funkcijas atlieka. Žemiau pateikiame svarbiausius punktus, kodėl akvariumų dangčiai yra reikalingi:

  • Jie neleidžia iššokti žuvims, ar išlįsti lauk kitiems gyventojams (pavyzdžiui sraigėms);
  • Jie apsaugo akvariumą nuo galimo kitų daiktų patekimo į jį;
  • Jie apsaugo akvariumo gyventojus nuo smalsių kitų augintojų, tokių kaip katinai;
  • Jie sulaiko vandens garavimą. Mažoje patalpoje be ventiliacijos per didelė drėgmė gali įtakoti pelėsio atsiradimą.
  • Dažniausiai juose būna sumontuota apšvietimo sistema, kurios optimaliai pakanka mėgėjiškiems namų akvariumams. Esant poreikiui, dažname gamykliniame akvariumo dangty galima įmontuoti ir papildomą apšvietimo sistemą.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis akvariumo dangtį?

Jeigu akvariumas komplektuojamas, o ne perkamas visas komplektas su dangčiu iškart, tuomet rekomenduojame atkreipti dėmesį į:

  • Dangčio formą;
  • Išmatavimus;
  • Įmontuotą apšvietimo sistemą.

Akvariumo dangčio forma ir išmatavimai

Iš esmės, tiek dangčio forma, tiek išmatavimai turi idealiai atitikti šiuos duomenis pasirinkto akvariumo. Jei renkatės internetu pagal matmenis, stebėkite ir formą. Jeigu renkatės pagal formą – raskite reikalingus matmenis.

Forma

Standartiniai stačiakampiai ir ovalūs dangčiai yra labai panašūs. Jų net ir matmenys dažnai vienodi, tačiau ovalių yra lenktas priekis. Kitaip tariant, jeigu tai stačiakampis akvariumas, tuomet ir dangtis turi būti stačiakampis. Dar gali būti ovalus ar trikampis.

Išmatavimai

Pats populiariausias ir dažniausiai perkamas dangtis yra 80x35 cm. Tai standartiniams vidutinio dydžio akvariumams pritaikyti dangčiai. Tačiau neapsigaukite, svarbiausia yra, kad tie išmatavimai atitiktų būtent jūsų akvariumo matmenis.

Apšvietimo sistema

Kaip minėta, dažniausiai dangčiuose jau yra įmontuota apšvietimo sistema. Tad belieka ją pasirinkti. Gali būti:

  • Su LED lempomis;
  • Su liuminescencinėmis lempomis.

Apšvietimas su liuminescencinėmis lempomis yra žymimas raide W. Tokių dangčių kaina būna mažesnė nei analogiškų su LED apšvietimu. Visgi, LED lempos yra efektyvesnės, taupančios energiją ir ilgaamžės.

Verta žinoti ir tai, kad liuminescensinių lempų pamažu vis mažėja prekyboje. Jas vis labiau keičia LED. Dėl to, perkant dangtį, rekomenduojame įvertinti, jog laikui bėgant bus vis sunkiau rasti jų pakeitimui.

 

Rinkitės iš plataus asortimento! Jeigu visgi neradote dangčio, kuris atitiktų jūsų akvariumo formą ir išmatavimus, kreipkitės į mus jau dabar! Gausite specialiai jums pagamintą plastikinį, medžio imitacijos dangtį. Tereikės išsirinkti spalvą ir lempų skaičių.

Sekite mūsų naujienas ir naudokitės akcijomis bei išpardavimais. Jų metu akvariumų dangčius galima įsigyti pigiau.