Aktyvūs filtrai

Vitaminai katėms

Katės yra ne tik mūsų pūkuotos kompanionės namuose – jos taip pat yra nepriklausomi ir unikalūs padarai, turintys specifinių mitybos poreikių. Vienas iš svarbiausių kačių mitybos aspektų, kuris dažnai lieka nepastebėtas ar pamirštas yra vitaminų svarba. Kaip ir žmonėms, vitaminai katėms ir įvairūs papildai vaidina svarbų vaidmenį bendrai sveikatai ir gerovei. Vitaminų reikšmė katės gyvenime ir mityboje yra neginčijama. Todėl svarbu, jog kačių savininkai užtikrintų, kad jų katės gautų ne tik pilnavertišką subalansuotą maistą, bet ir, jei reikia – papildomai vitaminų ir papildų, siekiant pagerinti jų savijautą ir praturtinti maisto medžiagų racioną. Žinoma, vitaminų naudojimas augintiniui turi būti itin atsakingas, gali būti net su veterinarijos gydytojo konsultacija ir paskyrimu.  

Prieš pasineriant į vitaminų pasaulį, svarbu suprasti pagrindinius kačių mitybos reikalavimus. Katės yra mėsėdžiai, o tai reiškia, kad jų kūnas sukurtas taip, jog pirmiausia jie semiasi pagrindinę energiją iš gyvūninės kilmės baltymų. Skirtingai nuo visaėdžių, tokių kaip šunys ir žmonės, katės turi specifinių mitybos poreikių, kuriuos reikia patenkinti, kad išlaikytų optimalią sveikatą.

Katės racioną turėtų sudaryti aukštos kokybės gyvūniniai baltymai, nepakeičiamos aminorūgštys, riebalų rūgštys, mineralai ir, žinoma, vitaminai katėms. Šios maistinės medžiagos veikia kartu palaikydamos įvairias kūno funkcijas, įskaitant energijos gamybą, augimą, sveikam kačių kailiui palaikyti apsaugant jį nuo šėrimosi ir nuo plaukų slinkimo bei tinkamą gyvybiškai svarbių organų funkcionavimą. Tad papildai iš tikro reikalingi.

Vitaminų vaidmuo kačių sveikatai

Vitaminai katėms yra organiniai junginiai, kurių katėms reikia nedideliais kiekiais, tačiau jie yra labai svarbūs jų bendrai sveikatai. Jie tarnauja kaip kofaktoriai įvairiose fermentinėse reakcijose, reguliuojančiose gyvybinius procesus organizme. Atidžiau pažvelkime į kai kuriuos pagrindinius vitaminus ir jų vaidmenį kačių sveikatai.

Vitaminas A. Šis vitaminas būtinas sveikai odai, regėjimui ir imuninei funkcijai palaikyti. Trūkumas gali sukelti naktinį aklumą ir odos problemas. Kartu jis yra svarbus kačių kailiui ir odai – apsaugos Jūsų augintinį nuo plaukų slinkimo ir nuo šėrimosi.

Vitaminas D – būtinas kalcio pasisavinimui ir kaulų sveikatai. Jo trūkumas gali sukelti kaulų sutrikimus ir raumenų silpnumą.

Vitaminas E – veikia kaip antioksidantas, saugo ląsteles nuo pažeidimų ir padeda palaikyti sveiką imuninę sistemą.

Vitaminas K – svarbus kraujo krešėjimui. Trūkumas gali sukelti pernelyg didelį kraujavimą.

Vitaminas C. Nors katės gali pasigaminti savo vitamino C, bet papildomai gautas toks papildas gali būti naudingas imunitetui palaikyti tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, ligos ar streso metu.

B grupės vitaminai (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12) yra labai svarbūs energijos apykaitai, nervų sistemos veiklai ir raudonųjų kraujo kūnelių gamybai, taip pat odos ir kailio sveikatingumo palaikymui, taip pat nuo plaukų slinkimo.


Vitaminų poreikių patenkinimas katės racione

Katės daugiausia vitaminų gauna per savo mitybą. Tinkamai subalansuotas kačių maistas turi aprūpinti jūsų katę visais būtiniausiais vitaminais tinkamomis dozėmis. Kačių maistas paruošiamas taip, kad atitiktų šiuos reikalavimus, tačiau svarbu pasirinkti aukštos kokybės pašarus, kurie teikia pirmenybę gyvūninės kilmės baltymų šaltiniams.

Kačių savininkams, ruošiantiems naminį kačių maistą, labai svarbu pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju arba kačių mitybos specialistu, kad įsitikintumėte, jog dieta atitinka visus vitaminų ir maistinių medžiagų poreikius, būdingus jūsų katės amžiui, dydžiui ir sveikatos būklei. Tinkamai subalansuoti namines dietas gali būti sudėtinga, todėl būtini profesionalūs patarimai.

Galimos vitaminų perdozavimo problemos

Nors vitaminai ir kiti papildai katėms yra labai svarbūs katės sveikatai, svarbu pažymėti, kad per didelis vitaminų kiekis gali sukelti problemų. Katės gali nukentėti nuo vitaminų toksiškumo, jei joms duodama per daug tam tikrų vitaminų, pvz., vitamino A arba D. Todėl paprastai geriausia vitaminais aprūpinti subalansuotą mitybą ir pasitarus su veterinarijos gydytoju.

Akvazoo.lt rasite įvairių vitaminų savo mylimiems augintiniams, kurie praturtins jų mitybą ir pagerins savijautą. Papildai ypač reikalingi kačių kailiui, nes padeda nuo plaukų slinkimo ir nuo šėrimosi. Ir visa tai galite įsigyti vos kelių mygtukų paspaudimu internetu geriausia kaina!