Aktyvūs filtrai

Apvalūs akvariumai

Apvalūs akvariumai

Apvalūs, nedideli akvariumai dažnai dar vadinami mini akvariumais. Nors būna, kad šias vazos formos talpas su viena žuvele norima laikyti, kad puoštų namų kambarį ar biuro darbo stalą, visgi, jų tikroji paskirtis yra kita.

Kaip pritaikomi apvalūs mini akvariumai?

Galima išskirti 3 pagrindinius būdus, kaip galima pritaikyti mažus apvalius akvariumus:

     o Jie puikiai tinka kaip tarpinė talpa prieš įleidžiant žuvytę į pagrindinį akvariumą. Tai puiki trumpalaikė vieta karantino metu. Jeigu pasitaiko, jog naujas gyventojas yra sergantis, tai leidžia išvengti viso akvariumo apkrėtimo.
     o Naudoti kaip priedą, dovanojant naują žuvytę tam, kas jau turi akvariumą. Tuo pačiu ši talpa tampa ir prieš tai minėta tarpine karantinavimo vieta.

     Sraigėms, akvariumo krevetėms auginti.

     Dekoruoti jį įvairiais akmenukais, gėlėmis bei kitomis norimomis dekoracijomis ir taip papuošti savo namų interjerą.

Mini akvariumų trūkumai

Jeigu visgi ketinate šiuos nedidelius akvariumus naudoti ne mūsų minėtais būdais, o juos paversti ilgalaikiais žuvytės (ar net kelių žuvyčių) namais, susipažinkite su pagrindiniais jų trūkumais: 

  1. Mažas vandens kiekis. Žuvytėms nepakanka vietos laisvai plaukioti.
  2. Sunkiai pritaikomas arba visai nėra galimybės pritaikyti tinkamą filtrą.
  3. Itin dažnai reikia keisti vandenį. Mažame kiekyje vandens, deguonis greitai išsenka, kaupiasi atliekos. Laiku nepakeitus, aplinka žuvelėms tampa mirtina ir jos nugaišta.
  4. Dažnai keičiant vandenį žuvys jaučia stresą.

 

Tegul apvalūs akvariumai būna tik tie tarpiniai žuvytės namai prieš patenkant į ženkliai didesnę, jai sukurtą ekosistemą.