Aktyvūs filtrai

Apranga, aksesuarai

Apranga šunims

Kai kurių veislių šunims, pavyzdžiui levretėms, rūbai yra ne tik stilingas aksesuaras, bet ir būtinybė. Ir atvirkščiai – iš šalto klimato zonų kilusiems, storo kailio šunims, pavyzdžiui, samojedams, rūbų neprireiks. 

Svarbu, kad apranga būtų patogi jūsų šuniui, neturėtų detalių, kurios galėtų kelti pavojų užsikabinti, įstrigti, ar kurias šuo galėtų nugraužti. Be to, niekada nepalikite aprengto šuns be priežiūros, o grįžę namo šiltą rūbą nurenkite, kad išvengtumėte perkaitimo ar odos sudirgimų. 

Kada apranga šunims yra reikalinga?

Ar reikalingi rūbai šuniui priklauso nuo kelių dalykų: jo veislės ar kailio struktūros bei temperatūros lauke. Išskirtiniais atvejais drabužiai šunims gali būti reikalingi ir namuose. Pavyzdžiui, jei jūsų šuns kailis trumpas ar jo visai nėra, o namuose staiga atšalo ir augintinis nuolat ieško šiltesnės vietos, dreba – megztiniai šunims bus puiki išeitis. 

Taigi, jei jūsų šuo yra lieso kūno sudėjimo ir trumpo kailio, atšalus einant į lauką jį galima apvilkti megztuku. Kai kurie megztukai šunims yra su prailgintu kaklu ar kapišonu ir anga pavadėliui prisegti. Tokie megztukai šunims gerai apsaugo vieną jautresnių šalčiui vietų – kaklą ties ketera. Megztuku rengti šuns nereikėtų tuo atveju, kai lauke yra drėgna. 

Jei lauke temperatūra nukrenta 15 laipsnių žemiau 0, šiltesnės striukės šunims ar pašiltinti apsiaustai šunims padės apsisaugoti nuo peršalimo. Striukės šunims gali būti su rankovėmis arba be jų. Kokią rinktis priklauso ir nuo to, ar gyvūnas yra pripratęs prie rūbų, ar jam tai nauja patirtis. Striukės su rankovėmis labai tiks senyvo amžiaus ar sąnarių problemų turintiems šunims. Žinoma, jau minėtos levretės, kiti ypač trumpo kailio ir lieso sudėjimo ar net bekailiai šunys nesiskųs lauke vilkėdami striukę su rankovėmis. 

Apsiaustai šunims būna su pašiltinimu arba be jo. Pašiltinti apsiaustai šunims puikiai tiks, kai lauke šalta. Lietpalčiai šunims be pašiltinimo – tinkamas sprendimas darganotu oru. Ypač, jei jūsų šuo yra ilgaplaukis. Tokius šunis galima apvilkti ir apsiaustu ilgomis rankovėmis.

Rūbai šunims su atšvaitais. Kalbame apie šaltąjį, vadinasi tamsųjį, o dažnai ir darganotą laikotarpį. Drabužiai šunims su šviesą atspindinčiomis detalėmis padės vairuotojams jus ir jūsų auginti pastebėti laiku. Rūbai su atšvaitais šunims yra būtini tuo atveju, jei jūsų pasivaikščiojimo takai kertasi su gatvėmis ir keliais. Būkite rūpestingi, apsaugokite savo augintinį ir save nuo didesnės nelaimės.

Kaip pasirinkti tinkamą rūbų šunims dydį?

Svarbu ne tik tinkamas dydis, bet ir tai, ar patogų šunį apvilkti, todėl įvertinkite, kaip rūbas užsegamas tuo atveju, jei tai apsiaustas, paltas ar striukė.

Universaliausias dydis yra jūsų šuns ilgis. Jį matuoti reikėtų labai atidžiai ir tiksliai nuo šuns kaklo (maždaug antrojo slankstelio vietos) iki jo uodegos. Dauguma gamintojų pateikia būtent šį matavimą. Taigi, rūbą reikėtų rinktis būtent pagal jį. Rūbas nugaroje turėtų baigtis likus maždaug 3 centimetrams iki uodegos: per ilgas rūbas bus nepatogus patinams. 

Kai kurie gamintojai papildomai pateikia šuns kaklo ir krūtinės apimčių duomenis. Šuns kaklą reikėtų matuoti toje vietoje, kur pradėjote matuoti jo ilgį – ties antruoju slanksteliu laisvai apvedant matavimo priemonę aplink. Krūtinė matuojama plačiausioje vietoje – iš karto už priekinių kojų apvedant matavimo priemonę aplink augintinio krūtinę.

Jei norite pasitikslinti dėl www.akvazoo.lt esančių rūbų išmatavimų, susisiekite su mumis el. paštu shop@akvazoo.lt