Aktyvūs filtrai

Rūbai šunims

Dažnai girdime klausimą apie tai, ar reikalingi rūbai šunims, ar tai tik stilingi, bet nereikalingi žmonių akį džiuginantys šunų aksesuarai. Atsakymas nevienareikšmis, bet visgi reikėtų paminėti, kad kai kurių veislių šunims, pavyzdžiui levretėms, rūbai yra ne vien tik stilingai aksesuarai, bet ir būtinybė. Jorkšyrams, kurie neturi povilnio, rūbai šaltuoju metų laiku taip pat yra labai reikalingi. Ir atvirkščiai – iš šalto klimato zonų kilusiems, storo kailio šunims, pavyzdžiui, samojedams ar haskiams, rūbų greičiausiai neprireiks.Svarbu, kad apranga šunims būtų patogi, neturėtų detalių, kurios galėtų kelti pavojų šuniui užsikabinti, įstrigti, ar kurias šuo galėtų nugraužti. Be to, niekada nepalikite aprengto šuns be priežiūros, o grįžę namo šiltą rūbą nurenkite, kad išvengtumėte perkaitimo, odos sudirgimų ar sąvėlų. www.akvazoo.lt internetinėje parduotuvėje parduodami įvairūs kokybiški rūbai šunims ir aksesuarai šunims: megztiniai, striukės, žieminės striukės, pašiltinti apsiaustai, lengvi apsiaustai nuo lietaus, rūbai su šviesą atspindinčiais atšvaitais ir kita apranga šunims. Tai pat mūsų parduotuvėje internetu gera kaina parduodamos ir didelės striukės ar kiti rūbai stambių veislių dideliems šunims.

Apranga šunims

Taigi, kaip jau supratote, tai, ar reikalingi rūbai šunims, priklauso nuo kelių dalykų: pirmiausi jo veislės ar kailio struktūros, o tuomet – temperatūros lauke. Išskirtiniais atvejais apranga šunims gali būti reikalinga ir namuose, jei juose staiga atšalo ir augintinis nuolat ieško šiltesnės vietos, dreba. Tokiu atveju megztiniai šunims ar kiti lengvesni rūbai šunims bus puiki išeitis. Kitas atvejis, kai apranga šunims gali būti reikalinga yra tas, kai jūsų šuo yra lieso kūno sudėjimo, visiškai bekailis arba labai trumpo ir reto kailio. Tada atšalus vedant jį lauką jį galima apvilkti megztuku. Kai kurie megztukai šunims yra su prailgintu kaklu ar kapišonu ir anga pavadėliui prisegti. Tokie megztukai šunims gerai apsaugo vieną jautresnių šalčiui vietų – kaklą ties ketera. Megztuku rengti šuns nereikėtų tuo atveju, kai lauke yra drėgna. Megztinis sugers drėgmę ir vietoje to, kad padėtų šuniui sušilti, jis veiks visiškai atvirkščiai. Šuniui bus šalta ir labai nemalonu, be to jis gali net ir susirgti. Tokiu atveju tiks nuo lietaus, drėgmės ir purvo saugantis lietpaltis. Jei lauke temperatūra nukrenta 15 laipsnių žemiau 0, rūbai šunims tikrai bus reikalingi daugeliui augintinių. Tokiais atvejais labai pagelbės šiltesnės striukės šunims ar pašiltinti apsiaustai šunims. Ši apranga šunims padės apsisaugoti nuo peršalimo. Striukės šunims gali būti su rankovėmis arba be jų. Kokią rinktis priklauso ir nuo to, ar gyvūnas yra pripratęs prie rūbų dėvėjimo, ar jam tai – visiškai nauja patirtis. Striukės su rankovėmis labai tiks senyvo amžiaus ar sąnarių problemų turintiems šunims. Žinoma, jau minėtos levretės, kiti ypač trumpo kailio ir lieso sudėjimo ar net bekailiai šunys nesiskųs lauke vilkėdami striukę su rankovėmis. Kokybiška apranga šunims ir kiti šilumos suteikiantys aksesuarai (pvz., jorkšyrams) šiuo atveju yra labai rekomenduojama. Kita rūbų šunims kategorija - apsiaustai šunims būna su pašiltinimu arba be jo. Pašiltinti apsiaustai šunims puikiai tiks, kai lauke šalta. Lietpalčiai šunims be pašiltinimo – tinkamas sprendimas darganotu oru. Ypač, jei jūsų šuo yra ilgaplaukis. Jie puikiai tinka ir jorkšyrams ar trumpakojams šunims. Tokius šunis galima apvilkti ir apsiaustu ilgomis rankovėmis. Jie ne tik padeda apsisaugoti nuo drėgmės, per ir nuo purvo. Tuomet šuo į namus grįžta sausas ir švarus. Rūbai šunims su atšvaitais. Kalbame apie šaltąjį, vadinasi tamsųjį, o dažnai ir darganotą laikotarpį. Drabužiai šunims su šviesą atspindinčiomis detalėmis padės vairuotojams jus ir jūsų auginti pastebėti laiku. Rūbai su atšvaitais šunims yra būtini tuo atveju, jei jūsų pasivaikščiojimo takai kertasi su gatvėmis ir keliais. Būkite rūpestingi, apsaugokite savo augintinį ir save nuo didesnės nelaimės.

Aksesuarai šunims: kaip pasirinkti tinkamą rūbų šunims dydį?

Svarbu ne tik tinkamas dydis, bet ir tai, ar patogų šunį apvilkti, todėl būtinai įvertinkite, kaip rūbas užsegamas tuo atveju, jei tai apsiaustas, paltas ar striukė. Žieminės, storos striukės, kombinezonai ir kiti rūbai šunims turi būti patogiai apvelkami ir nuvelkami. Geriausia, jei rūbai šunims (pvz., jorkšyrams) bus perkami tik prieš tai labai tiksliai išsimatavus savo augintinį. Universaliausias ir tiksliausias dydis yra jūsų šuns ilgis. Jį matuoti reikėtų labai atidžiai ir tiksliai nuo pat šuns kaklo (maždaug antrojo slankstelio vietos) iki jo uodegos pradžios. Dauguma rūbų šunims gamintojų pateikia būtent šį matavimą. Taigi, ir rūbą reikėtų rinktis būtent pagal jį. Rūbas nugaroje turėtų baigtis likus maždaug 3 centimetrams iki uodegos: per ilgas rūbas bus nepatogus patinams ir jie jį atlikdami savo reikalus gali apšlapinti. Dar kai kurie gamintojai papildomai pateikia ir šuns kaklo bei krūtinės apimčių duomenis. Šiuo atveju, šuns kaklą reikėtų matuoti toje vietoje, kur pradėjote matuoti jo ilgį – ties antruoju slanksteliu laisvai apvedant matavimo priemonę aplink. Krūtinė matuojama plačiausioje vietoje – iš karto už priekinių kojų apvedant matavimo priemonę aplink augintinio krūtinę. Jei norite pasitikslinti dėl www.akvazoo.lt esančių rūbų išmatavimų, susisiekite su mumis el. paštu shop@akvazoo.lt ar telefonu +370 640 53080.