Aktyvūs filtrai

Kraikas katėms

Vienareikšmiškai, viena iš būtiniausių ir dažniausiai perkamų priežiūros priemonių pūkuotiems augintiniams yra – kraikas katėms. Kraiko naudojimas padeda katėms išreikšti savo teritorinę teisę ir net sumažinti stresą. Kapstymasis savo kraiko dėžutėje, katėms yra vienas iš būdų taip parodyti, kad jos yra saugios ir patenkintos savo teritorija. Kraikas katėms palaiko jų higieną, padeda katėms išlaikyti švarą ir net jų sveikatą. Katės savo dėžutėje palikdamos savo „reikalus’’, taip užkerta kelią bakterijų plitimui.

Kačių kraikas ir jo rūšys


Džiaugiamės, jog kraiką savo augintiniui galite rinktis iš tokios plačios kačių kraiko įvairovės. Šiai dienai galime pasiūlyti tokias kraiko rūšis, kaip: bentonitinis, medžio pjuvenų, popierinis pagamintas iš celiuliozės, silikoninis, taip pat kraikai pagaminti iš augalinio pluošto. Kad ir kokią rūšį pasirinksite – žinokite, jog su akcija galėsite įsigyti pigiau.
Bentonitinis yra dviejų rūšių – sušokantis ir nesušokantis. Sušokantis – gali būti su įvairiais priedais (pvz., levandų, bekvapis, su pudra, su pudra ilgakailiams ir t. t.) Taip pat yra bentonitinis kraikas katėms su probiotikais. Štai bentonitinis su anglimi geriau sugeria kvapą.
Sušokantis kačių kraikas labai patogus naudoti, kadangi drėgmė sugeriama iš karto, todėl belieka pašalinti į tvirtus gumulėlius susikaupusius nešvarumus iš augintinio dėžutės, kad būtų išvengta galimų bakterijų kaupimosi.
Nelimpantis kačių kraikas būna pagamintas iš siliciogelio ar kitų medžiagų ir išlieka nesulipęs tiek prieš naudojimą, tiek po naudojimo. Kai ant kraiko patenka drėgmė, kaip ir kvapas, jie tiesiog susigeria į siliciogelio granules, ar kitas medžiagas, priklausomai koks kraikas.
Silikoninis kraikas katėms gerai sugeria kvapus ir surenka drėgmę. Toks silikoninis turėtų būti keičiamas kartą per trisdešimt dienų, tačiau tai priklauso nuo katės dydžio ir kiek ji šlapinasi. Papildomas silikoninio kačių kraiko privalumas yra tas, kad jis tinka ir alergiškoms katėms. Alergiškoms katėms taip pat tinka ekologiškas kraikas, pagamintas iš perdirbto popieriaus, kaip antai Asan.
Visiškai biologiškai skaidus kačių kraikas dažniausiai būna pagamintas iš augalinių pluoštų. Šie kraikai dažniausiai būna net 100% biologiškai skaidūs. Jie pagaminti iš medienos, žirnių išspaudų (pvz., Tofu kraikas), kukurūzų ar kitų augalinių medžiagų. Drėgmė efektyviai sugeriama dėl natūralių augalinių skaidulų. Daugumą biologiškai skaidžių kačių kraikų galima tiesiog nuleisti į tualetą arba sukompostuoti. Beje, jie turi mažai dulkių ir yra lengvi, palyginus su kitomis kraiko rūšimis.

Katinų sveikatos problemos. Kokį kraiką rinktis?


Kaip ir žmonės, taip ir kai kurios katės turi alergijas, astmą ar jautrius kvėpavimo takus. Tokioms katėms rekomenduojama naudoti kraiką, kuriame yra mažai dulkių, pvz., noba su probiotikais arba visai nedulkėtą katinų kraiką, pavyzdžiui, tokį kaip popierinis kraikas, silikoninis kraikas. Medžio drožlių kraikas truputį dulka, o tai jautrioms katėms gali sukelti čiaudėjimą. Taip pat kai kurios katės yra jautrios kvapams, todėl tokioms katėms reikėtų rinktis bekvapį kraiką. Katėms, kurios serga inkstų ligomis, geriausias yra nesulimpantis kraikas. Naudodami tokį kraiką galėsite lengviau stebėti katės šlapimą. Toks kraikas rekomenduojamas ir katėms po operacijų. Dėl jūsų katinų sveikatos, būtina atsižvelgti ne tik į tai, kad kraikas būtų pigus, bet pirmiausia, kad tai užtikrintų geresnę augintinio sveikatą.
Jei nusprendėte įprastai naudojamo kraiko rūšį keisti kitu, tai darykite palaipsniui. Kai kurios katės nemėgsta pokyčių, todėl pasikeitusi kraiko rūšis, jūsų augintinį gali suerzinti, dėl ko gali daugiau nebeiti į savo tualetą.

Draugiška kraiko kaina internetu – jūsų katino džiaugsmui ir gerovei!


Pasirinkę tinkamą kraiką savo katei galite išvengti ne tik nemalonaus kvapo savo namuose, bet dar ir prisidėti prie geresnės savo augintinio sveikatos. Nesvarbu, kokio tipo kraiką nuspręsite rinktis, mūsų el. parduotuvėje tikrai rasite tinkamą ir kokybišką variantą savo katei su jums draugiška kaina! Kai bus akcija – bet kurį kraiką savo augintiniui nusipirksite dar ir pigiau. Apsipirkimas internetu – tai vienas malonumas!