Aktyvūs filtrai

Akvariumo dugno nusiurbėjai

Akvariumo dugno nusiurbėjai

Akvariumo dugnas reikalauja papildomos priežiūros. Juk ant jo nusėda žuvų maisto likučiai, išmatos ir kiti nešvarumai, kurie užpildo tarpelius tarp grunto akmenukų, kaupiasi po jais ir pūva. Veikiantis vandens filtras kažkiek tų nešvarumų nuo dugno pakelia ir surenka į save, tačiau to tikrai nepakanka tinkamai švarai palaikyti. Todėl vienas būtinųjų akvariumisto įrankių yra akvariumo dugno nusiurbėjas.

Šio įtaiso sandara labai paprasta – tai ilga plastikinė žarnelė, sujungta su plastikiniu vamzdeliu su viduje įtaisytu sieteliu, kurio „laisvame“ gale yra išplatėjimas. Tiek žarnelės, tiek vamzdelio išmatavimai priklauso nuo jūsų akvariumo gylio ir tūrio.

Kaip veikia akvariumo dugno nusiurbėjas?

Vandens srovė kartu su nuo dugno pakeltais nešvarumais keliauja per vamzdelį (sietelis reikalingas tam, kad su ja nebūtų įsiurbti smulkūs akmenukai), paskui per žarną ir viskas išpilama į atskirą tam paskirtą indą. Tokiu būdu iš akvariumo pašalinamos ne tik dugninės nuosėdos, bet ir dalis seno vandens.

Didesniems akvariumams skirti nusiurbėjai gali būti ir elektriniai, tačiau patys populiariausi yra paprasti „rankiniai“. Mūsų asortimente esančius galima užsisakyti ir įsigyti internetu. Tai ne tik paprasta, bet ir taupo laiką.