Aktyvūs filtrai

Akvariumų apšvietimas

Akvariumo apšvietimas, jo svarba

Akvariumo apšvietimas yra itin svarbus povandeninio pasaulio kūrimui ir jo puoselėjimui. Būtent jis yra tas stebuklingas raktas, leidžiantis išryškinti žuvų spalvas, stebėti vykstantį jų judėjimą. Tinkamas apšvietimas reikalingas augalams, kad jie galėtų augti.

Iš esmės, šviesa reikalinga bet kokio tipo ir dydžio akvariumui. Svarbu tik teisingai pasirinkti. Viskas priklauso nuo to, kokios žuvys plaukios, kokie augalai augs ir kokį vaizdą norėsis matyti.

Kada ir kokį akvariumo apšvietimą rinktis?

Renkantis apšvietimą reiktų atkreipti dėmesį į šviesos intensyvumą ir spektrą. Jeigu planuojama auginti augalus, tuomet apšvietimas turėtų būti intensyvesnis negu akvariume be augalų ir lempų spektras pritaikytas augalų auginimui. Akvariume be augalų patariame rinktis universlias akvariumams skirtas lempas.  

Apšvietimas žuvims

Kaip jau galėjote suprasti, žuvims nėra taip stipriai aktualu kaip augalams, kokia šviesa bus jų akvariume. Joms galima rinktis švelniai melsvą, gelsvą spalvas. Gali būti ir švelniai rožinės, išryškinančios natūralias žuvų spalvas.

Jeigu akvariume bus gyvų augalų nemažai ir dėl to bus pasirinktos ryškios šviesos, tuomet svarbu pasirūpinti dekoracijomis akvariume. Gyventojams, kurie mėgsta slėptis nuo šviesos, turėtų būti tamsesnių vietų.

Žuvų akvariumams galima naudoti tiek liuminescencines, tiek LED lempas.

Apšvietimas augalams

Augalinio akvariumo apšvietimas turėtų būti ryškesnis nei žuvų. Juk augalai gyvena pasikliaudami šviesa! Visgi, intensyvumas, kokio reikės, priklausys nuo augalų tipo. Pavyzdžiui, atogrąžų augalai ir tie, kurie savo lapuose ar stiebuose turi raudonos spalvos, nori kuo daugiau šviesos! Kitoms rūšims pakanka vidutinio lygio intensyvumo ar net žemo.

Jeigu renkatės gyvus augalus akvazoo.lt, tuomet jums nereikia galvoti, kokiam augalui kokia šviesa reikalinga. Prie aprašymo jau pažymėtas šviesos poreikis: mažas, vidutinis ar didelis.

Augalams, kaip ir žuvims, galima naudoti tiek liuminescencines, tiek LED lempas.

Naktinis ir dieninis akvariumo apšvietimas

Akvariumo apšvietimo laikas yra labai svarbus. Negalima to ignoruoti. Taip, kaip gamtoje yra diena ir naktis, taip turi būti ir akvariume. Dienos apšvietimas turėtų veikti ne mažiau kaip 8 val., rekomenduojama apie 12 val. Iš pusiaujo zonų esantys augalai ir žuvys ištisus metus gauna apie 12 valandų dienos šviesos.

Naktinis apšvietimas nėra būtinas, tačiau, jeigu norite grožėtis akvariumu ir vakare, tuomet tam yra specialios, mėnulio šviesos lempos. Jų dėka galima matyti naktinį žuvų elgesį. Juk ir gamtoje nebūna visiškos tamsos, naktį šviečia žvaigždės ir mėnulis. Toks apšvietimas leidžia žuvims jaustis jaukiai, nesukelia streso. Visiškoje tamsoje jos gali išsigąsti ir imti šokinėti.

 

Viena svarbiausių gražaus akvariumo sudedamųjų dalių yra apšvietimas. Tam visas reikalingas LED, liuminescencines lempas ir kitas priemones galima užsisakyti internetu akvazoo.lt ar rasti fizinėse mūsų parduotuvėse. Norite įsigyti pigiau? Sekite mūsų naujienas apie akcijas bei išpardavimus! Čia patrauklios kainos ištisus metus!