Aktyvūs filtrai

Dirbtiniai akvariumo augalai

Dirbtiniai akvariumo augalai

Žalias, augalinis akvariumas atrodo įspūdingai, traukia akį ir veikia raminamai. Deja, norint sukurti efektingus povandeninius sąžalynus iš gyvų augalų, reikia žinių bei papildomų investicijų. Toli gražu ne visi augalai noriai „sutinka“ gyvuoti vandenyje, į kurį nėra paduodamas papildomas CO2 kiekis, nesureguliuotas tinkamas pH, organinių bei mineralinių medžiagų balansas.

Jeigu nenorite gilintis į gyvų augalų auginimo subtilybes ir investuoti į anglies dvideginio tręšimo sistemas, tačiau trokštate žalumos akvariume, rinkitės dirbtinius augalus.

Kada tinka dirbtiniai akvariumo augalai?

  • Kai norite žalumos, kurios nereikia papildomai prižiūrėti;
  • Kai esate pradedantis žuvelių augintojas ir gyvi augalai kol kas jūsų „neklauso“;
  • Kai norite žalumos mini akvariume, kuriame gyvens žuvytė gaidelis;
  • Ka norite įrengti akvariumą vaikui;
  • Kai jūsų akvariume jau auga kažkiek gyvų augalų, tačiau norite jį paįvairinti įmantresniais, ryškesniais, kurių „gyvi variantai“ reikalauja daugiau priežiūros ar tam tikrų sąlygų;
  • Kai jūsų auginamos žuvys nuniokoja gyvus augalus.

Dirbtinių augalų pasirinkimas internetu

Šiuo metu pasiūla gana plati. Populiariausi žalios spalvos augalai, bet jų yra ir kitokių atspalvių – raudonų, oranžinių, melsvų, violetinių. Dažniausiai jie atkartoja gyvų augalų formas. Galite rinktis dirbtinius augalus, užtupdytus ant dirbtinių šakelių, suformuotus į kupstelius. Įvairiai derindami juos tarpusavyje bei su kitomis akvariumo dekoracijomis, galite sukurti gražias, spalvotas kompozicijas. Šiuolaikiniai dirbtiniai augalai akvariumams būna pagaminti iš plastiko bei po vandeniu atrodo gana natūraliai.