Aktyvūs filtrai

Akvariumo dekoracijos

Akvariumo dekoracijos

Papuoškite savo povandeninį, akis ir protą raminantį kampelį dirbtiniais augalais, akmenukais, šakomis, nuskendusiais laivais, puodynėmis, lobių skryniomis. Šie priedai atlieka ne tik dekoratyvinę funkciją ir suteikia jūsų akvariumui norimą išvaizdą, bet ir gali tarnauti kaip slėptuvės žuvims, pridengti vandens filtrus ir kitą įrangą. Dekoracijomis taip pat galima prispausti gyvų augalų šaknis, kol šie dar gerai neprigiję.

Kas tinka akvariumo dekoravimui?

Tinkamai parinkta akvariumo dekoracija įsilies į bendrą vaizdą, suteiks daugiau paslaptingumo, trauks akis, kvies prieiti arčiau bei patyrinėti. Koks bus galutinis jūsų povandeninio pasaulio vaizdas, priklauso tik nuo jūsų pačių skonio, norų bei fantazijos. Idėjų bei įkvėpimo tam galite dairytis tiek natūralioje gamtoje, tiek literatūroje, tiek fantastiniuose filmuose. Kurkite natūralius povandeninius gamtovaizdžius arba statykite nuskendusius miestus. Tegul akvariumo dekoravimas tampa jums įdomiu, džiuginančiu bei atpalaiduojančiu procesu.

Dekoracijomis gali tapti įvairūs daiktai: šakos, akmenys, seni moliniai gaminiai ir t.t. Prieš dedant juos į vandenį, svarbu įsitikinti, jog tai saugu jo gyventojams bei augalams. Dekoracija negali turėti aštrių briaunų, į kurias galėtų susižeisti žuvys, bei nepapildyti vandens jokiomis kenksmingomis medžiagomis. Medžių šakos ir šaknys turi būti švarios bei tinkamai apdorotos. Jei abejojate dėl kokio nors objekto tinkamumo akvariumo dekorui, verčiau pasitarkite dėl jo su daugiau nusimanančiais arba visai atsisakykite.

Dirbtiniai augalai akvariume: už ar prieš?

Rimti akvariumistai galbūt iš to pasišaipytų, bet tikrai būna atvejų, kai verčiau rinktis būtent dirbtinius:

  • norite akvariume žalumos, bet su tikrais augalais „nesusitariate“, o investuoti į CO2 įrangą nesate nusiteikę;
  • esate pradedantis žuvelių augintojas, norite kol kas tik išbandyti šį hobį;
  • norite padovanoti nedidelį akvariumą vaikui (ar sau), kuriame gyvens, pavyzdžiui, žuvytė gaidelis;
  • auginate žuvis, kurios nuėda ar ištampo tikrus augalus.

Natūralaus medžio nauda jūsų akvariume

Medinės dekoracijos – šakos, šaknys, kelmai – ne tik suteikia akvariumui gražią, natūraliai gamtai artimą išvaizdą, bet po truputį vis papildo jo vandenį naudingomis medžiagomis. Puikiai tinka žuvų ar sraigių slėptuvėms. Akvariumo gyventojai jomis net kažkiek užkandžiauja. Ant šakų galima pritvirtinti kai kuriuos gyvus augalus (pavyzdžiui, tokius, kaip anubiai ir pan.).

Akvariumo dekoracijų priežiūra ir valymas

Tikėtina, kad anksčiau ar vėliau jūsų pasirinkta akvariumo dekoracija apaugs dumbliais. Neskubėkite jos išmesti, nes juk tokiu atveju turėsite pirkti naują ir mokėti atitinkamą kainą. Tiesiog kartas nuo karto išimkite dekoracijas, švariai jas nušveiskite ir grąžinkite į savo vietas.

Visas mūsų turimas akvariumo dekoracijas galima užsisakyti internetu, asortimentą nuolat papildome bei dažnai organizuojame išpardavimus.