Aktyvūs filtrai

Terariumai

Ropliai yra šiltųjų kraštų gyvūnai, tad atšiauresnėje klimato zonoje jiems per sudėtinga būtų išgyventi, nebent sudarytos tinkamos sąlygos, t. y. optimali šiluma, drėgmės lygis ir kt. Tad norintiems turėti tokio tipo augintinius reikalingi atitinkami „nameliai“ – terariumai ir speciali įranga. Vertėtų nepamiršti „interjero“, nes kiekvienam ropliui, pvz., vėžliui, būtina turėti vietą, kur pasislėpti, pvz., pavėsis. Taip pat reikėtų sukurti aplinką, kuri gyvūnėliui primintų laukinę gamtą, t. y.: daugiau augalų, šakelių, medžių žievės gabaliukų. Tačiau pagrindinis dalykas yra reikiama temperatūra, nes ropliams turi būti nuolatos šilta. Tad terariumą reiktų įrengti ir pastatyti tokioje vietoje, kad būtų užtikrinta šiluma ir drėgmė.


Terariumas vėžliams


Vėžliai – mėgstamiausi ir populiariausi augintiniai iš visų roplių. Labiausiai juos mėgsta vaikai. Tačiau ir vėžliams būtinas savas „būstas“, t. y. terariumas. Jų yra įvairių, tai priklauso nuo vėžlio veislės. Vandens vėžliams reikia nemažai vandens, terariume jo turi būti du trečdaliai. O štai sausumos vėžliams tinka paprastesni terariumai. kuriuose užtektų tik girdyklos. Tačiau svarbiausia yra temperatūra, pvz., vėžliams ji turi būti daugmaž nuo 20 iki 30 ar 32 laipsnių (C) dienos metu, o štai naktį mažesnė – apie 18-20 laipsnių. Drėgmės lygis – apie 50 proc. Taip pat, kaip ir kitiems ropliams, reikalinga augalija ir priedai terariume.Terariumai ropliams – kaina su privalumais


Terariumų kaina priklauso nuo dydžio ir medžiagų bei tipo, nes yra plastikiniai ir stikliniai, taip pat terariumai-akvaterariumai. Dar yra ir roplių transportavimui skirtų terariumų.


Kadangi tokio tipo gyvūnų „namelius“ atsivežti ne visada paprasta, tai vertėtų juos įsigyti internetu. Šitaip žymiai geriau, nes tinkamai supakuojama ir pervežama itin saugiai, nepažeidžiant terariumo. Tai privalumas, kurį renkasi daugelis.


Be to, dar vienas terariumų privalumas tas, kad jis gali tapti Jūsų namų ar biuro interjero dalimi. Tad tinkamai „papuoštas“ ir įrengtas terariumas atrodys iš tiesų nuostabiai.


Visiems ropliams reikalinga ypatingai gerai pritaikyta aplinka. Šią sukurti galite tik terariume. Svarbu parinkti tinkamo dydžio bei funkcionalumo terariumą, kad galėtumėte jame sukurti idealius namus ropliui.