Aktyvūs filtrai

Petnešos

Petnešos šunims. Kokias rinktis?

Petnešos šunims dažniausiai gaminamos iš orui pralaidžios medžiagos arba odos. Odinės dažniausiai būna sudarytos iš juostelių, tuo tarpu medžiaginės gali būti liemenės tipo, juostinės su paminkštinimais ties krūtine ar be jokių paminkštinimų. 

Medžiagines geriau rinktis, jei lauke drėgna ar vykstate prie vandens telkinio. Dažniausiai būtent tvirtas, paminkštintas ar liemenės tipo medžiagines petnešas dėvi tarnybos šunys. Kai kurios jų turi įtaisytas rankenas viršuje, kurias suėmus augintinį galima kilstelti.

Odinės petnešos šunims dažniausiai būna plonesnės ir skirtos trumpesniems pasivaikščiojimams mieste. 

Perkant petnešas reikėtų įsitikinti, ar jos bus lengvai užmaunamos jūsų šuniui. Tai priklauso tiek nuo petnešų modelio, tiek ir nuo jūsų šuns kūno sandaros. Prieš pirkdami išmatuokite šuns kūno apimtį toje vietoje, kur baigiasi kaklas ir prasideda kūnas ir iš karto už jo priekinių kojų. Kai kuriais atvejais reikėtų žinoti ir savo šuns svorį.

Petnešų privalumai

Petnešos nesukelia diskomforto šuns kakle, jei jis yra neramaus būdo, vis dar mokosi vaikščioti su pavadėliu ar turi storą ir trumpą kaklą, pavyzdžiui, mopsas. Tokios struktūros šunys gali vaikščioti ir su antkakliu, tačiau tai nebus pats patikimiausias ir saugiausias variantas: šuo, teisingai užsegus pavadėlį, iš jo gali labai lengvai išsinerti.

Petnešos šunims paskirsto tempimą po didesnę dalį kūno, todėl jam ar jums staiga truktelėjus, nenukenčia kaklo sritis. 

Petnešos padengia daugiau šuns kūno, todėl jūs jį galite paprasčiau kontroliuoti.

Petnešas gali naudoti tie šunys, kurie turi problemų su kvėpavimo takais ar trachėja.

Atminkite, petnešos, kaip ir antkaklis, neturėtų būti visiškai prigludusios prie šuns kūno. Jūs turėtumėte laisvai tarp jų užkišti du savo pirštus.