Aktyvūs filtrai

Akvariumų padai

Kam reikalingas akvariumo padas?

Akvariumo padas arba kilimėlis yra būtinas, jeigu norite išvengti nuostolių. Įsivaizduokite, kad padėjote akvariumą tiesiogiai ant spintelės, o ant jos yra nepilnai įsuktas varžtas ir susidaręs nelygumas suskaldė akvariumo stiklą. Arba, pamažu ant spintelės vis lašėjęs vanduo, ją deformavo, vietomis išpūtė ir taip pat dėl to skilo stiklas... Nuostoliai tikrai didesni nei padėklo kaina.

Padas, net ir po pačiu mažiausiu akvariumu reikalingas tam, kad:

  • Apsaugoti akvariumo stiklą nuo skilimo. Specialus, tam skirtas pagrindas, išlygina paviršių, ant kurio pastatomas akvariumas ir šis stovi stabiliau, negu tiesiogiai ant spintelės.
  • Apsaugoti akvariumo spintelę nuo drėgmės. Nutekėjęs vanduo sulaša į plastikinį padą ir nepatenka ant pačios spintelės. Tokiu būdu išvengiama negrįžtamų paviršiaus deformacijų ir vėlgi – saugomas stiklas.

Kuo skiriasi akvariumo padas nuo kilimėlio? Kurį rinktis?

Padų ir kilimėlių skiriasi funkcijos. Norint maksimalios naudos, geriausia dėti padą, į jį kilimėlį ir tik tada patį akvariumą. Jeigu visgi nusprendėte dėti tik vieną jų, tuomet vienareikšmiškai sakome – padas!

Akvariumo kilimėliai

Pagrindinė ir esminė kilimėlių funkcija yra apsaugoti akvariumą nuo nedidelių paviršiaus nelygumų, sumažinti stiklo tempimą ir taip tikimybę skilti. Paprastai jie būna neopreniniai. (Tokie yra ir mūsų akvazoo.lt.)

Kilimėlių pliusas yra tas, kad juos galima pritaikyti ir nestandartiniams akvariumams. Pavyzdžiui kampiniams akvariumams galima sujungti keletą jų.

Akvariumo padai

Jų pagrindinė funkcija – saugoti stiklą nuo bet kokių nelygumų! Tai lemia padėkluose tolygiai išdėstytos, apie 1 cm aukščio pagalvėlės, ant kurių ir stovi akvariumas.

Taip pat ypatingas privalumas, jog nutekėjus vandeniui per akvariumo stiklą, vanduo suteka į plastikinį padą po akvariumu. Po kurio laiko jis išgaruoja, nepatekdamas ant spintelės. Be to, padėklas labai gražiai įrėmina visą akvariumą ir suteikia ryškumo.

Į ką labai svarbu atkreipti dėmesį – tai pado matmenis. Jie turi atitikti akvariumo stiklo matmenis.

 

Pasirūpinkite savo akvariumo saugumu tiesdami po juo padėklą ir kilimėlį!