Aktyvūs filtrai

Dantų, ausų, akių valymui

Šuns dantų priežiūra: dantų šepetukas ir pasta

Svarbiausia yra prevencija, todėl jums labai pravers dantų šepetėlis ir dantų pasta šunims. Naudokite juos kiekvieną dieną. Mechaninis dantų valymas pažeidžia aplink dantis po mitybos susidariusią bakterijų plėvelę, užkerta kelią apnašoms susidaryti ir ligoms bei nemaloniam kvapui atsirasti.

Dantų pasta turi būti speciali, jokias būdais nenaudokite žmonėms skirtos! Šunims ji kuriama pagal visiškai kitokią formulę. Tam, kad procedūra būtų ne tokia bauginanti, dantų pasta turi malonų, pavyzdžiui, vištienos skonį. Tačiau, kad ir kaip gamintojai ir šeimininkai besistengtų įtikti, tikrai ne visi šunys, tiksliau, tik nedidelė dauguma pratinami nuo labai ankstyvo amžiaus, sutinka kasdien valytis dantis. Jei jūsiškis į tą sąrašą nepatenka, yra kita išeitis.

Skystis šuns dantų priežiūrai ir kitos burnos higienos priemonės

Skysčiai šuns dantų priežiūrai gali būti maišomi su vandeniu arba purškiami tiesiai į nasrus. Šios priemonės veikia rūgštindamos burnos terpę ir tokiu būdu naikindamos bakterijas bei apnašas. Pagal gamintojo ant pakuotės nurodymus paruoškite vandenį ir pastatykite augintiniui gerti. Skysčiai nekeičia vandens skonio ir nekenkia šunims.

Kitas burnos higienos variantas – milteliai. Jie maišomi su  maistu ir veikia panašiai kaip ir skysčiai – rūgština seiles ir taip suskaido ant dantų besiformuojančią bakterijų plėvelę bei ardo dantų apnašas.

Apnašų susidarymo taip pat padeda išvengti įvairūs graužiami skanėstai ir kai kurie, ypač virviniai ar dental care linijos, žaislai. Jei esate įsitikinę, kad blogas šuns nasrų kvapas nėra liga, kuriai reikia gydymo, tiks skanėstai su blogą burnos kvapą naikinančiais priedais.