Aktyvūs filtrai

CO2 įranga akvariumui

CO2 įranga akvariumui

Papildomas CO2 (anglies dvideginio) tiekimas anksčiau ar vėliau parūpsta beveik visiems, kurie nori savo akvariume džiaugtis gyvais vešliais augalais. Šis junginys daro įtaką vandens pH ir kitoms jo savybėms. Jis yra būtinas tam, kad jūsų augalai turėtų „kuo kvėpuoti“.

Kodėl akvariumo augalai ima skursti?

Priežasčių tam gali būti keletas, bet viena pagrindinių yra CO2 trūkumas. Natūraliuose vandens telkiniuose vanduo labiau prisodrintas šiomis dujomis, kurios į jį patenka ne tik vandens gyventojams iškvepiant, bet ir iš atmosferos.

Tuo tarpu namuose įrengti akvariumai būna žymiai mažesnės talpos ir dar pridengti. Augalai gana greitai išeikvoja anglies dioksido atsargas ir pradeda prastai augti ar net nykti. Jūsų auginamų žuvų iškvepiamo CO2 kiekis tikrai per mažas, kad galėtų kompensuoti šį trūkumą. Esant per mažai anglies dvideginio koncentracijai vandenyje, padidėja pH rodiklis, o tai augalams taip pat žalinga. Taigi, jei norite užsiauginti vešlias ir efektingai atrodančias „džiungles“ po vandeniu, verta pasidomėti CO2 įranga akvariumui.

Apibendrinant, jei norite vešlios povandeninės augalijos, jai būtinas:

  • pakankamas organinių bei mineralinių medžiagų kiekis;
  • pakankama šviesa;
  • pakankama CO2 koncentracija vandenyje.

Jei nors vienas šių punktų nebus tinkamai išpildytas (susidarys trūkumas arba perteklius), norimo rezultato nesulauksite.

Kam akvariume reikalingas CO2?

Tai yra dujinė medžiaga, randama mūsų atmosferoje. Iškvėpdami, gyvūnai pašalina ją iš savo organizmo, kaip nereikalingą. Augalams CO2 yra būtinas, jie pasisavina jį per lapus šviesiuoju paros laiku ir naudoja fotozintezės procese, kurio metu, kaip šalutinis produktas, išskiriamas deguonis. Tamsoje augalai „kvėpuoja“ deguonimi, išskirdami CO2. Tam, kad vyktų ši natūrali medžiagų apykaita akvariumo vandenyje, reikalingas pakankamas anglies dvideginio kiekis. 

Kaip sukurti povandenines „džiungles“ be vargo?

Šiuolaikinės CO2 tręšimo sistemos tikrai patogios, lengvai pajungiamos bei paprastai naudojamos. Jose taip pat būna naktinio išjungimo funkcija (nes tamsoje augalams anglies dvideginis nereikalingas). Dėl to, viską prijungus, galima tiesiog kuriam laikui pamiršti bei stebėti, kaip gražėja jūsų akvariumas.

Visą CO2 įrangą akvariumui galite užsisakyti mūsų internetinėje parduotuvėje. Jei turite klausimų dėl pasirinkimo bei naudojimo, rašykite mums arba tarkitės su konsultantais. Jei abejojate dėl kainų – sekite mūsų naujienas ir skelbiamas akcijas. Tuomet norimą įrangą galėsite įsigyti pigiau.