Aktyvūs filtrai

Dresūra

Šuns dresūra: tinkamas būdas, laikas ir priemonės

Šuns ir šeimininko ryšys bei visiška augintinio kontrolė yra labai svarbu. Dar svarbiau yra šuns paklusnumo ir kontrolės siekti pozityviais būdais: ne baudžiant, o skatinant. Tokia šuns dresūra sukuria tvarius, tvirtus augintinio ir šeimininko tarpusavio santykius, o rezultatas leidžia abiem jaustis saugiai ne tik žmonių sambūriuose ar tarp kitų šunų, bet ir namuose.

Pats geriausias periodas pradėti dresuoti šunį yra nuo jo mažų dienų, tačiau koreguoti galima ir suaugusio, susiformavusio šuns elgesį. Kantrybės, supratimo ir laiko reikės daugiau, bet bendro paklusnumo išmokyti tikrai įmanoma.

Svarbiausios klaidos, kurias šeimininkai daro dresuodami šunis, yra klaidingas reagavimas į jų blogą elgesį. Pavyzdžiui, jei šuo agresyviai elgiasi ar bijo pamatęs kitą šunį, nėra gerai jį imti į rankas ir raminant glostyti. Bet kuris šuo tai supranta kaip paskatinimą, pagyrimą.

Pozityvus elgesio formavimo rezultatas šuniui leidžia pačiam priimti sprendimus, jis nėra pagrįstas baimės ir bausmės faktoriumi. Pavyzdžiui, jei šuo elgiasi netinkamai, iš jo atimamas žaislas, kurio nori; neduodamas skanėstas. Nuo ko pradėti? Nuo žaislų ir skanėstų, skirtų dresūrai.

Žaislai šunų dresūrai

Žaislai šunų dresūrai elgesio formavimo procesą padaro žaismingu ir gerokai malonesniu.

Lavinamieji žaislai šunims aktyvuoja jų sumanumą, gudrumą. Taip pat jie gerina uoslę ir ugdo kantrybę, kadangi šie žaislai yra padaryti tam, kad po skirtingomis figūrėlėmis būtų galima paslėpti skanėstą. Šuo pasinaudodamas savo uosle skanėstą suranda ir atidaro figūrėlę. Šiuos žaidimus galite žaisti ir su mažais šuniukais, ir su suaugusiais. Svarbu parinkti tinkamą skanėstą.

Žaislai šunų dresūrai gali būti kaip atpildas už gerą elgesį. Tam labai tiks ir kamuoliai su skanėstais, kuriuos galima duoti už tinkamai atliktas komandas, ir kamuoliukai ar kiti žaislai, su kuriais šuo gali žaisti tik puikiai atlikęs tai, ko prašomas. Jei šuo elgiasi netinkamai ar komandą vykdo blogai, žaislas turi būti laikinai paimtas. Kitas svarbus žingsnis – žaislas, skirtas dresūrai, negali gulėti kartu su kitais šuns žaislais. Dresavimo žaislai turi paskirtį tapti geidžiamiausiais tam, kad šunį motyvuotų elgtis taip, kaip prašomas.

Skanėstai šunų dresūrai

Skanėstai šunų dresūrai veikia panašiai kaip žaislai ir duodami už tinkamai atliktas užduotis. Be to, šias priemones galima pakaitomis maišyti. Skanėstai, kaip ir žaislai šunims, turi būti duodami tik tuo atveju, kai šuo atlieka užduotį absoliučiai tinkamai. Kad šuo būtų suinteresuotas gauti skanėstą, jį galite laikyti rankoje tam, kad atkreiptumėte augintino dėmesį ir jį motyvuotumėte.

Skanėstai šunų dresavimui yra įvairių formų, sudėčių ir skonių. Tai gali būti džiovintos mėsos gabalėliai, sausainiai šunims, minkšti „sumuštinio“ tipo skanėstai, pagaliukai su mėsa, žuvimi ir kiti. Jei mėgstamas skanėstas yra didesnis nei tuo  metu reikia, jį galite susmulkinti į mažesnius gabalėlius. Išmėginkite skirtingus ir atrasite tuos, dėl kurių jūsų šuo bus visiškai pasiruošęs atlikti tai, ko jo prašote.

Kai kurie skanėstai yra papildyti vitaminais, mineralais ar kitomis specialiomis medžiagomis, todėl gali būti parenkami atsižvelgiant į specifinius šuns poreikius, jo mitybą, alergijas ar kitas problemas, jei tokių yra. Jei skanėstai yra skirti specifinių poreikių turintiems šunims ar jie nėra tinkami jauniems šuniukams, informaciją rasite ant produkto pakuotės.

Atminkite, bet kokie skanėstai šunims yra ne maisto pakaitalas, o jo papildas, todėl juos reikėtų duoti saikingai ir perskaičius rekomendacijas ant pakuotės.

 

Linkime smagių ir veiksmingų dresūros užsiėmimų!