Aktyvūs filtrai

Akvariumo augalų trąšos

Akvariumo augalų trąšos

Gyvi augalai akvariume suteikia grožio, jaukumo, natūralumo ir net yra naudingi visai akvariumo ekosistemai. Kad jie augtų vešlūs ir sveiki, jiems nepakanka vien tik šviesos ar grunto bei pogrunčio. Jiems reikalingi tam tikri mineralai ir elementai, kurių trūkumas kompensuojamas specialiomis akvariuminių augalų trąšomis.

Augalai dažnai parodo patys, ko jiems trūksta, tačiau juos reikia stebėti ir skirti laiko giliau patyrinėti, nepasikliauti vos vienu ar kitu rastu atsiliepimu. Verta žinoti, jog skirtingi augalai skirtingai reaguoja į tam tikrų medžiagų trūkumus.

  • Nors galima sakyti, kad nėra bendrų taisyklių visiems gyviems akvariumo augalams, tačiau tam tikri požymiai tinka daugeliui. Keletas jų:
  • Nauji lapeliai šviesūs, žemiau esantys gelsvi, o seni jau geltoni ir susitraukę – azoto trūkumas;
  • Nauji lapeliai auga susiraitę ar susitraukę – kalcio trūkumas arba magnio, kalio perdozavimas;
  • Tik nauji lapeliai gelsvi ar net balkšvi, o senieji atrodo įprastai – geležies trūkumas;
  • Nauji lapeliai auga, o seni korėja – kalio trūkumas;
  • Lapai tampa tamsesni nei įprasta jų spalva ir gali imti kristi – fosfatų trūkumas;
  • Kiti požymiai.

Paprastai mikroelementų (pavyzdžiui, geležis, boras, manganas) beveik visuomet trūksta. Makroelementų (pavyzdžiui, azotas, fosforas, kalis) – dažniausiai yra pakankamai, nebent akvariumas yra tik augalinis ir jame neplaukioja žuvys. Dėl to, turint mažiau žinių, bet tuo pačiu norint mažiau ir klaidų, galima naudoti universalias augalų trąšas, pavyzdžiui, Easy-Life ProFito.

Trąšos akvariumo augalams gali būti:

  • Gruntinės. Skirtos augalams, kurių šaknynas yra stipriai išsivystęs ir kurie didelę dalį maistingųjų medžiagų pasisavina per šaknis. Jos dedamos į gruntą prie augalo šaknų.

  • Skystos. Skirtos augalams, kurių šaknynas nėra išvystytas ir kurie maistines medžiagas pasisavina per lapus. Jos yra pilamos į vandenį.

Norint savo akvariume turėti sveikas ir vešlias džiungles, reikalingos tiek gruntinės, tiek skystos augalų trąšos. Geriausias rezultatas bus pasiekiamas naudojant jas kartu, kompleksiškai. Tik netręškite „aklai“! Svarbu atkreipti dėmesį į problemas, kurios kamuoja augalą ir tinkamai pasirinkti priežiūros priemones, tam, kad jiems nepakenkti dar labiau. Tik išpuoselėti, vešlūs augalai suteiks ypatingo grožio jūsų akvariumui.

Dabar visas trąšas galima įsigyti internetu, kur visų prekių kainos aiškiai matomos, galima palyginti, o norint įsigyti pigiau, tereikia palaukti akcijų. Jas skelbiame dažnai, belieka sekti mūsų naujienas!