Aktyvūs filtrai

Žaislai

Žaislai šunims

Labai svarbi šunų gyvenimo dalis yra žaidimai. Žaisdami jie susipažįsta su aplinka, supranta tam tikrus dėsnius, tvarką ir taisykles. Žaidimas yra šuns edukacijos, dresavimo ir socializacijos procesas. Be to, žaislų kramtymas, jų tąsymas, bandymas atimti ženkliai prisideda prie burnos higienos gerinimo ir sąkandžio stiprinimo.

Tad leiskite savo šunims žaisti ir žaiskite kartu su jais. Tik ne bet kaip ir ne su bet kuo. Rekomenduojame vengti žaidimų su lauke rastais mediniais pagaliais: jie gali sužaloti šuns dantis ir dantenas. Rinkitės kokybiškus žaislus šunims, kurie yra pritaikyti žaidimams namuose, lauke ar vandenyje. Teisingai parinkti, kokybiškai žaislai nekels grėsmės jūsų augintinio sveikatai, o jų nauda – begalinė.

Žaidimų nauda šuniui

Šunų žaislai ir žaidimo procesas atlieka labai daug funkcijų bei visokeriopai prisideda prie sveiko, socialaus, guvaus ir sumanaus augintinio.

 

  • Žaisti yra smagu, tai yra puikus laiko praleidimo būdas.
  • Žaidimai kartu kuria teigiamą ryšį tarp šuns ir žmogaus.
  • Gerai išsidūkęs šuo namuose nenorės nieko kito, tik pailsėti.
  • Žaislo kramtymas padeda nuvalyti dantų apnašas, masažuoja dantenas, stiprina žandikaulį.
  • Žaislų pagalba galima keisti augintinio elgesį, nukreipti jo dėmesį, dresuoti.
  • Žaislai mažina stresą. Jei šuo būna neramus, duokite jam žaislą, į kurį galima prikimšti skanėstų. Šuo bus užsiėmęs ir labai tikėtina, kad pamirš apie savo baimes.
  • Lavinamieji žaislai skatina šuns protinę veiklą ir sumanumą.
  • Kiekvienas šuo turi daugiau ar mažiau išreikštą vidinį medžiotoją. Šiam jo instinktui patenkinti labai tiks cypiantys, pliušiniai ar virviniai žaislai, kuriuos galima tampyti, atimti iš šeimininko ir gerai papurtyti.

Taigi, žaislai šunis stimuliuoja visapusiškai. Žaidimai patenkina fizinius, motorikos, emocinius keturkojų poreikius, gimtus instinktus ir teigiamai prisideda prie burnos higienos gerinimo.

Kaip išsirinkti žaislą šuniui?

Tam, kad žaislas būtų mėgstamas ir naudojamas pagal paskirtį, reikės pažinti savo šunį. Kai kurie šunys ypač mėgsta medžioklės procesus imituojančius žaislus, kuriuos galima tvirtai sugriebus tempti į save, atimti iš „priešininko“ ir stipriai papurtyti. Jiems puikiai tiks įvairūs pliušiniai žaislai ir virvės šunims. Šiems šunims taip pat patiks ir bet kokį garsą skleidžiantys žaislai. Na, o jums, jei pabos cypimas ir norėsis tylos pauzės, gera naujiena – GiGwi Push to Mute žaislai šunims. Šie žaislai turi garso panaikinimo funkciją, kurią galėsite vėl įjungti kada tik panorėję.

Daug energijos turintys, mėgstantis ilgai bėgioti ir nenuilstantys šunys mielai rinksis tai, ką galės ilgai vytis, sugriebti ir atnešti jums.  Tai įvairiausi kamuoliukai, skraidančios lėkštės ar žiedai.

Daugeliui šunų patinka guminiai žaislai. Kai kurie šių žaislų yra gaminami su šunims patinkančiu ir kramtymą skatinančiu kvapu, o kai kuriuose galima paslėpti skanėstus. Šie žaislai yra įvairių formų ir kietumo, tad jums reikės išsirinkti pagal augintinio dydį, amžių ir jo dantų būklę.

Žaislai ir žaidimai su šuniu turi ir edukacijos, lavinimo bei dresavimo funkciją. Mokymosi procesui puikiai tiks lavinamieji ir dresūrai skirti žaislai. Jie skatina šuns sumanumą, gudrumą, o už jį augintinis, žinoma, gaus atpildą – žaisle paslėptą skanėstą.

Beje, rinkdamiesi žaislus šunims atkreipkite dėmesį į jų dydį. Žaislas neturi būti nei per mažas, nei per didelis. Jei jis bus nepakankamai didelis, šuo gali žaislą praryti. Jei per didelis, šuniui žaisti bus gan sudėtinga ir neįdomu.

Žaislai ir burnos higiena

Dauguma šunims skirtų žaislų, nesvarbu, iš ko jie pagaminti, ženkliai prisideda prie burnos higienos. Tampomi, kandžiojami, graužiami, purtomi ar tiesiog dantyse nešiojami jie išjudina ant dantų besusidarinėjančias apnašas ir jas pašalina. Kai kurie žaislai yra specifiniai, skirti būtent geresnei burnos priežiūrai. Jie ne tik išjudina dantų apnašas, bet ir masažuoja dantenas. Tarpdančių valymui labai tiks virviniai žaislai, kuriuos tampant už palaidų siūlų, vyksta tarpdančių švarinimas.

Nerekomenduojama bet kokio amžiaus šuns su žaislu palikti vieno. Geriausia žaidimais užsiimti su šeimininko priežiūra.