Aktyvūs filtrai

Žaislai šunims

Labai svarbi šunų kasdienio gyvenimo dalis yra žaidimai, todėl namuose atsiradus naujam gyventojui reikalingi ir šuns žaislai. Žaisdami šunys susipažįsta su aplinka, supranta tam tikrus dėsnius, tvarką ir namų taisykles. Šunų žaislai yra lavinamieji, nes padeda auklėti šunį. Žaidimas yra šuns edukacijos, dresavimo ir socializacijos procesas. Be to, žaislų kramtymas, jų tąsymas, bandymas atimti ženkliai prisideda prie burnos higienos gerinimo, sąkandžio ir žandikaulio stiprinimo. 

Tad, be jokios abejonės, duokite savo augintiniams įvairių žaislų, skatinkite savo šunis žaisti ir žaiskite kartu su jais. Tik ne bet kaip ir ne su bet kuo. Rekomenduojame vengti žaidimų su lauke rastais bet kokiais mediniais pagaliais ar kitais nesaugiais daiktais, nes jie gali padaryti žalos jūsų augintiniui ir sužaloti jo dantis ar dantenas. Rekomenduojame rinktis kokybiškus ir saugius žaislus šunims. Tokius, kurie yra specialiai pritaikyti žaidimams namuose, lauke ar vandenyje, pvz., lavinamieji. Teisingai parinkti, kokybiški žaislai šunims nekels grėsmės jūsų augintinio sveikatai, o jų nauda – visapusė. Be to, žaislai, kaip ir skanėstai, labai prisideda prie šuns ir šeimininko ryšio stiprinimo bei santykių, paklusnumo gerinimo.

Visiškai nesvarbu, koks jūsų augintinio amžius ir dydis. Žaidimai reikalingi ir mažiems šuniukams, ir dideliems šunims, todėl pasirūpinkite, kad namuose būtų jų aktyvią prigimtį atitinkanti žaislų įvairovė: kamuoliukai, pliušiniai žaislai, įvairūs diskai, interaktyvūs, lavinamieji, virviniai ir kiti šuns žaislai.

 

Šunų žaislai ir jų nauda 

 

Šunų žaislai ir žaidimo procesas atlieka labai daug funkcijų bei visokeriopai prisideda prie sveiko, socialaus, guvaus ir sumanaus augintinio.

  • Visų pirma, žaisti yra smagu, tai yra puikus laiko praleidimo būdas. Jei jūsų šuo yra tingesnis ir stipriai motyvuotas maistu, jam gali grėsti svorio, o vėliau ir sveikatos problemos. Raginkite jį pažaisti, stenkitės išjudinti ir suaktyvinti tam, kad šuo pabėgiotų ir pasportuotų. 
  • Energingi žaidimai kartu kuria teigiamą ryšį tarp šuns ir žmogaus. Jei įpratinsite šunį žaisti, pamatysite, vėliau jis ir pats atneš jums žaislą ir norės dūkti būtent su jumis vietoj to, kad nuobodžiautų ir mėgintų iškrėsti kokią šunybę namuose. Taigi, šuns žaislai yra labai naudingi ne tik pačiam augintiniui, bet ir jums bei jūsų namams.
 • Gerai išsidūkęs šuo namuose nenorės nieko kito, tik pailsėti. Būtent toks ir yra sveiko šuns gyvenimo ritmas: pasivaikščiojimai, energingi žaidimai, o tada poilsis. Stenkitės išsidūkti su šuniu prieš jį palikdami namuose vieną, tuomet, kol jūsų nebus, augintinis saugiai miegos ir kaups jėgas naujiems žaidimams.
 • Žaislo kramtymas, jo tampymas, bandymas atimti ženkliai prisideda prie šuns burnos higienos, padeda nuvalyti dantų apnašas, masažuoja dantenas, stiprina žandikaulį. 
 • Žaislai šunims yra puiki pagalba norint pakeisti augintinio elgesį, nukreipti ir išlaikyti jo dėmesį, dresuoti.
 • Šuns žaislai mažina nerimą ir padeda tais atvejais, kai šuo stresuoja. Jei matote, kad jūsų šuo neramus, duokite jam žaislą, į kurį galima prikimšti skanėstų, paraginkite pažaisti, nukreipkite dėmesį nuo nerimą keliančio objekto ar garso. Šuo bus užsiėmęs ir labai tikėtina, kad pamirš apie savo baimes, o greitai į jų šaltinį ims nekreipti dėmesio.
 • Lavinantys ir interaktyvūs žaislai skatina šuns protinę veiklą, jį lavina ir gerina sumanumą. Jie tinka ir jauniems šuniukams, ir suaugusiems šunims.
 • Kiekvienas šuo turi daugiau ar mažiau išreikštą vidinį medžiotoją. Šiam jo instinktui patenkinti labai tiks cypiantys, pliušiniai ar virviniai žaislai, kuriuos galima tampyti, atimti iš šeimininko, stipriai papurtyti, o trofėjų išdidžiai įsikandus nešiotis po namus.

Taigi, žaislai šunis stimuliuoja visapusiškai. Žaidimai patenkina fizinius, motorikos, emocinius keturkojų poreikius ir įgimtus instinktus. Be to, jie teigiamai prisideda prie burnos higienos gerinimo.

 

Šuns žaislai: kaip išsirinkti tinkamą?

 

Tam, kad šuns žaislai būtų mėgstami ir naudojami pagal paskirtį, reikės pažinti savo šunį. Jei jūsų augintinis veislinis, daug informacijos rasite jo veislės aprašyme. Jei ne, tuomet aiškintis teks eksperimento būdu. Na pavyzdžiui, jei jūsų namuose auga biglis, jam tikrai turėtų patikti medžioklės procesus imituojantys žaislai šunims, kuriuos galima tvirtai sugriebus tempti į save, atimti iš „priešininko“ ir stipriai papurtyti. Tai įvairūs pliušiniai žaislai ir virvės šunims. Šiems šunims taip pat patiks ir bet kokį garsą skleidžiantys žaislai. Na, o jums, jei pabos cypimas ir norėsis tylos pauzės, gera naujiena – GiGwi Push to Mute žaislai šunims. Šie žaislai turi garso panaikinimo funkciją, kurią galėsite vėl įjungti kada tik panorėję. Būtent GiGwi žaislus rekomenduojame rinktis dideliems, stipriems ir mėgstantiems inirtingai kramtyti šunims. Šie žaislai yra pagaminti iš labai tvirtų medžiagų.

Daug energijos turintys, mėgstantys bėgioti ir aukštai šokinėti šunys mielai rinksis tai, ką galės ilgai vytis, pašokti, sugriebti ir atnešti jums, o tada vėl iš naujo bėgti paskui greitai skriejanti žaislą. Tai įvairiausi kamuoliukai šunims, skraidančios lėkštės ar žiedai.

Daugeliui šunų patinka guminiai žaislai. Kai kurie šių žaislų yra gaminami su šunims patinkančiu ir kramtymą skatinančiu kvapu, o kai kuriuose galim paslėpti skanėstus. Šie žaislai šunims yra įvairių formų ir kietumo, tad jums reikės išsirinkti pagal augintinio dydį, amžių ir jo dantų būklę. 

Beje, rinkdamiesi žaislus šunims atkreipkite dėmesį į jų dydį. Žaislas neturi būti nei per mažas, nei per didelis. Jei jis bus nepakankamai didelis, šuo gali žaislą praryti. Jei per didelis, šuniui žaisti bus gan sudėtinga, todėl neįdomu. 

 1. parduotuvėje www.akvazoo.lt yra platus šuns žaislų pasirinkimas, todėl tikrai rasite gaminių ir mažiems, ir dideliems šunims. Kviečiame apžiūrėti ir įsigyti internetu gera kaina.Interaktyvūs žaislai šunims 

 

Atskira labai svarbi žaislų kategorija yra interaktyvūs žaislai šunims. Šie žaislai turi šuns edukacijos ir lavinimo paskirtį. Šuns budrumą, sumanumą ir gudrumą skatinti padės interaktyvūs, lavinamieji žaislai. Jie gerina šuns protinius sugebėjimus, o už teisingai išspręstą galvosūkį augintinis, žinoma, gaus atpildą – žaisle paslėptą skanėstą. Lavinantys ir interaktyvūs žaislai tinka bet kokio amžiaus šunims, o ypač jie reikalingi jauniems šuniukams

 

Žaislai ir šuns burnos higiena

 

Beveik visi šunų žaislai ženkliai prisideda prie jų burnos higienos gerinimo. Tampomi, kandžiojami, graužiami, purtomi ar tiesiog dantyse nešiojami žaislai išjudina ant dantų besusidarinėjančias apnašas ir jas pašalina. Kai kurie žaislai yra specifiniai, skirti būtent geresnei burnos priežiūrai. Tai specialūs dental linijos šuns žaislai. Jie ne tik išjudina dantų apnašas, bet ir masažuoja dantenas. Tarpdančių valymui labai tiks žaislai, kuriuos tampant ir kandžiojant, vyksta tarpdančių švarinimas.

Tik atminkite, nerekomenduojama bet kokio amžiaus šuns su žaislu palikti vieno. Geriausia žaidimais užsiimti saugiai su šeimininko priežiūra.