Aktyvūs filtrai

Konservai

Konservai šunims

Konservai šunims ir sausas pašaras šunims skiriasi drėgmės lygiu ir baltymų kiekiu. Konservai šunims yra puiki išeitis, jei šuo nenoriai geria vandenį ir negauna pakankamo drėgmės kiekio.

Konservai puikiai tinka vyresnio amžiaus, dantų ir dantenų problemų, žandikaulio deformacijų turintiems ar ypač išrankiems, vangiai sausą maistą ėdantiems šunims. Konservai šunims yra lengvai virškinamas maistas, o maistingosios medžiagos iš jo lengvai pasisavinamos, todėl šlapias maistas tinka ir virškinimo problemų turintiems šunims.

Taip pat ši mitybos forma tinka ir po ligų, operacijų atsigaunantiems šunims, kurių apetitas suprastėjęs.

Jei savo šunį maitinate vien tik šlapiu maistu, būtina nuolat rūpintis jo dantų ir dantenų higiena. Jums padės įvairūs ilgai kramtomi skanėstai šunims, dental linijos žaislai, dantų šepetėlis ir dantų pasta šunims arba skystis šuns burnos higienai.

Kuo skiriasi konservai šunims?

Konservai šunims gali visiškai arba dalinai pakeisti sausą maistą. Atkreipkite dėmesį, jog kai kurie konservai yra specialiai subalansuoti taip, kad sauso maisto kartu duoti nebereikėtų. Tai yra visavertis maistas šunims. Yra ir tokių, kurie gali būti duodami papildomai, kartu su sausu maistu.

Jei renkatės maišyti sausą maistą ir konservus tuo pačiu maitinimu ar vieną kartą duodant sausą, o kitą – šlapią, nėra didelio skirtumo kuriuos konservus pasirinksite, tačiau, jei šersite šunį tik konservuotu maistu, tuomet jis turėtų būti visavertis. 

Kartais šeimininkai susiduria su iššūkiu, kai maitinant konservais šuo ima nebeėsti sauso maisto. Tokiais atvejais reikia kantriai formuoti įprotį: padėjus sauso maisto indelį, net jei šuo jo nepalies, po 10-15 min. paimti indelį su maistu ir jo nebeduoti iki kito maitinimo. Šuo greitai supras, kad tai vienintelis maistas, kuris jam priklauso tuo maitinimu.

Kokius konservus šunims rinktis?

Konservuotas maistas šunims skiriasi savo pateikimo forma. Tai gali būti:

  • paštetas šunims;

  • plėšyti mėsos gabaliukai šunims;

  • maltos mėsos suspausti gabaliukai šunims.

Paštetas šunims geriausiai tiks mažų veislių, senyvo amžiaus ar dantų, žandikaulio problemų turintiems šunims. Plėšyta mėsa ar maltos mėsos gabaliukai patiks dantų ir dantenų problemų neturintiems šunims.

Konservai šunims yra puiki išeitis į alergijas linkusiems ar ypač jautrią virškinimo sistemą turintiems augintiniams. Mažiausiai alergizuojanti mėsa yra ėriena. Taip pat tinka ir žvėriena, antiena, jautiena.

Jei šuo atgauna jėgas po operacijos ar gyja po ligos labai rekomenduotina yra putpelių mėsa, kadangi joje gausu baltymų, tačiau nėra cholesterolio. Mėsoje esantys kalis, varis, fosforas ir cinkas palaiko sveiką nervų sistemą, kaulus, dantis, odą ir kailį.