Aktyvūs filtrai

Konservai šunims

Šunų konservai ir sausas pašaras šunims skiriasi savo konsistencija (forma), drėgmės lygiu ir baltymų kiekiu. Konservai šunims pasižymi itin aukštu drėgmės lygiu, todėl yra puiki išeitis, jei šuo nenoriai geria vandenį ir negauna pakankamo drėgmės kiekio. Tai ypač svarbu karštomis vasaros dienomis. Vanduo yra labai reikalingas visam organizmui, o ypač tinkamai šlapimo takų sistemai palaikyti.  

Konservai puikiai tinka vyresnio amžiaus, dantų ir dantenų problemų, žandikaulio deformacijų turintiems ar ypač išrankiems, vangiai sausą maistą ėdantiems šunims. Konservai šunims yra lengvai virškinamas maistas, o maistingosios medžiagos iš jo lengvai pasisavinamos, todėl šlapias maistas tinka ir virškinimo problemų, jautrų skrandį turintiems šunims. 

Šunų konservai pasižymi aukštu mėsos ar/ir subproduktų, pavyzdžiui vištienos širdelių, kepenėlių kiekiu. Kokybiškuose konservuose šunims yra labai mažai arba visai nėra grūdinės kilmės produktų, todėl konservai labai tinka į alergijas linkusiems šunims.

Taip pat ši mitybos forma tinka ir po ligų, operacijų atsigaunantiems šunims, kurių apetitas suprastėjęs. 

Jei savo šunį maitinate vien tik šlapiu maistu, būtina nuolat papildomai rūpintis jo dantų ir dantenų higiena. Jums padės įvairūs ilgai graužiami skanėstai šunims, dental linijos žaislai, dantų šepetėlis ir dantų pasta šunims arba skystis šuns burnos higienai.

Konservus šunims yra labai patogu vežtis į keliones, kadangi dauguma jų pakuojami neperšlampančiuose maišeliuose ar mažose skardinėse po 1 porciją. Kelionėms kartu su šlapiu maistu šunims rekomenduojame įsigyti ir kelioninius dubenėlius šunims

Perkant didesnę pakuotę su vienkartiniais šlapio maisto pakeliais, jo vienetas kainuoja pigiau. Taip pat raginame užsisakyti mūsų naujienlaiškį ir sekti Akvazoo naujienas mūsų socialiniuose tinkuose, kur skelbiamos www.akvazoo.lt esančios akcijos ir galimybė internetu konservų šunims įsigyti gerokai pigiau.

 

Kokius konservus šunims rinktis?

 

Konservai šunims pasižymi labai plačia skonių ir jų derinių įvairove. Be to, jų skonis ir kvapas yra gerokai intensyvesni dėl sudėtyje esančio sultinio, o tai patinka daugeliui net ir išrankiausių augintinių. Šlapias maistas šunims, kaip ir sausas maistas, būna mums labiau įprasto skonio, pavyzdžiui, vištienos, jautienos ar pan. Augintiniams taip pat siūlomi ir gurmaniškesni deriniai, tokie kaip konservai su triušiena ir spanguolėmis, elniena su daržovėmis, upėtakiu ir panašiai. Gamintojai nuolat stengiasi pasiūlyti vis sveikesnį, mažiau naudingų medžiagų terminio apdorojimo procese prarandantį galutinį produktą, todėl šunų konservams gaminti naudojamos inovatyvios technologijos, leidžiančios išsaugoti visas maistingąsias medžiagas. 

Konservuotas maistas šunims skiriasi savo pateikimo forma. Dažniausiai pasitaikančios yra šios:

  • paštetas šunims;
  • plėšyti mėsos gabaliukai šunims;
  • maltos mėsos suspausti gabaliukai šunims.

 

Paštetas šunims geriausiai tiks mažų veislių, labai jauniems šuniukams ar senyvo amžiaus senjorams.  Taip pat tai bus puiki išeitis rimtų dantų, dantenų ar žandikaulio problemų turintiems šunims. Plėšyta mėsa ar maltos mėsos gabaliukai patiks jauniems ir suaugusiems, dantų ir dantenų problemomis nesiskundžiantiems šunims. 

Šunų konservai taip pat skirstomi pagal šuns amžiaus kategorijas. Kai kurie yra universalūs ir tinka bet kokio amžiaus šunims, tačiau dažniausiai konservai skirstomi į šlapią maistą jauniems šuniukams ir šlapią maistą suaugusiems šunims. Informacija apie tai pateikiama ant pakuotės.

Retai kada konservai yra skirstomi pagal šuns dydį, tad jei jūsų šuniukas yra ypač mažos ar mažos veislės, neprašausite pasirinkdami paštetą. 

Konservai šunims yra puiki išeitis į alergijas linkusiems ar ypač jautrią virškinimo sistemą turintiems augintiniams. Mažiausiai alergizuojanti mėsa yra ėriena. Taip pat tinka ir žvėriena, antiena, jautiena. 

Jei šuo atgauna jėgas po operacijos ar gyja po ligos labai rekomenduotina yra putpelių mėsa, kadangi joje gausu baltymų, tačiau nėra cholesterolio. Mėsoje esantys kalis, varis, fosforas ir cinkas palaiko sveiką nervų sistemą, kaulus, dantis, odą ir kailį.

 

Šunų konservai ar sausas maistas šunims?

 

Jei jūsų šuo sveikas, vieno atsakymo nėra. Konservai šunims gali visiškai arba dalinai pakeisti sausą maistą. Atkreipkite dėmesį, jog kai kurie konservai yra specialiai subalansuoti taip, kad sauso maisto kartu duoti nebereikėtų. Tai yra visavertis maistas šunims. Tačiau yra ir tokių, kurie gali būti duodami papildomai, kartu su sausu maistu. Prie tokio maisto aprašymo turėtų būti informacija apie tai, jog maistas skirtas papildyti sauso maisto daviniams. 

Jei renkatės maišyti sausą maistą ir konservus tuo pačiu maitinimu ar vieną kartą duodant sausą, o kitą šlapią, reikėtų rinktis tuos konservus šunims, kurie skirti papildyti jų mitybos racioną. Jei maitinate tik konservais, ieškokite visaverčių. Tokių, kurie pilnai pakeičia sausą maistą šunims. Jų galima rasti kainuojančių ir pigiau.

Kartais šeimininkai susiduria su iššūkiu, kai maitinant konservais šuo ima nebeėsti sauso maisto. Taip gali nutikti todėl, kad šlapias maistas turi gerokai daugiau grynos mėsos, o jo sultinio kvapui sunku atsispirti net ir išrankiausiems keturkojams. Tokiais atvejais reikia kantriai formuoti įprotį: padėjus sauso maisto indelį, net jei šuo jo nepalies, po 10-15 min. paimti indelį su maistu ir jo nebeduoti iki kito maitinimo. Šuo greitai supras, kad tai vienintelis maistas, kuris jam priklauso tuo maitinimu.