Aktyvūs filtrai

Priemonės nuo dumblių

Priemonės nuo dumblių

Dumbliai – primityvūs, tačiau labai gyvybingi gniužuliniai žalieji organizmai. Ar patikėsite, jog šie neišvaizdūs ir dažnai net nepastebimi augalai išskiria net 73-87% viso pasaulio deguonies?

Jei kiti akvariumo augalai reikalauja tam tikros priežiūros ir tinkamų sąlygų, tai šie gali vešėti net ant pliko stiklo, visiškai neprižiūrimi. Akvariume dumblių visada kažkiek bus ir tai nieko baisaus, tačiau bėdos prasideda, jei jie ima itin sparčiai vešėti, padengia dekoracijas, akmenis, auga ant vidinės stiklo pusės. Jei pastebite tokį jų suaktyvėjimą, tai reiškia, kad vandens sudėtis nėra itin palanki kitiems augalams bei žuvims.

Geriausias kovos su dumbliais akvariume būdas – jiems tinkamų sąlygų panaikinimas. Labai svarbu neperšerti žuvų, reguliariai nusiurbinėti dugną, sureguliuoti tinkamą apšvietimo laiką bei pasitelkti į pagalbą specialias dumblių augimą stabdančias priemones, kurios:

  • nekenkia kitiems akvariumo augalams bei gyvūnams;
  • padeda atstatyti tinkamą biologinę pusiausvyrą;
  • itin patogios naudojimui, ekonomiškos ir efektyviai naikina visas dažniausiai akvariumuose pasitaikančias dumblių rūšis.

Dumblių naikinimui skirtų priemonių galite užsisakyti internetu mūsų elektroninėje parduotuvėje.