Aktyvūs filtrai

Dantų priežiūra

Dantų priežiūros priemonės šunims

Dauguma vyresnių nei treji metai šunų susiduria su dantų ir dantenų problemomis, todėl yra svarbu augintinius pratinti nuo mažų dienų prie dantų valymo procedūrų. Svarbiausia yra dantis prižiūrėti nuosekliai kiekvieną dieną. Epizodinis dantų valymas nebus efektyvus.

Dantų ir dantenų priežiūra yra kompleksiškas procesas. Jums padės įvairūs dantis, tarpdančius valantys ir dantenas masažuojantys žaislai šunims, kietesni, ilgai graužiami ar burnos kvapą gerinantys skanėstai, dantų šepetukai, dantų pasta šunims ir įvairūs skysčiai maišomi su vandeniu.

Viena iš populiariausių priemonių augintinių dantims prižiūrėti yra dantų šepetėlis ir dantų pasta šunims. Mechaninis dantų valymas pažeidžia aplink dantis po mitybos susidariusią bakterijų plėvelę ir užkerta kelią apnašoms susidaryti. Deja, bet tikrai nemažai šunų ir pradžių gali priešintis dantų valymui, tačiau jei nepasiduosite ir kantriai tuo užsiimsite kiekvieną dieną, savo tikrai pasieksite: augintinis pripras ir neprieštaraus.

Dantų valymą šepetėliu gali pakeisti arba jį papildyti, jei problema rimtesnė,  įvairūs dantų priežiūros skysčiai šunims. Jie gali būti maišomi su vandeniu arba purškiami tiesiai į burną. Apnašų valymo skysčiai šunims veikia rūgštindami burnos terpę ir taip sunaikina bakterijas dėl kurių atsiranda dantų apnašos.

Žaislai ir skanėstai šunų dantų priežiūrai

Dantų ir tarpdančių higiena padės pasirūpinti ir įvairūs žaislai bei ilgai graužiami skanėstai šunims. 

Virviniai žaislai juos tampant ar graužiant užlenda į tarpdančius ir išvalo juose susikaupusius nešvarumus bei išjudina dantų apnašas. Daugiau apie virvinių žaislų naudą skaitykite čia.

Įvairūs guminiai žaislai šunims su grublėtu paviršiumi ar plyšiais skanėstams paslėpti besitrindami į dantis ne tik puikiai šalina susidariusias apnašas, bet ir masažuoja dantenas. Kai kurie šių žaislų turi malonų vaisių ar kitą kvapą. Kvapas šunims yra labai svarbus, jie turi gerokai jautresnę uoslę nei mes, todėl kvepiantys guminiai žaislai greitai patraukia jų dėmesį. 

Į skanėstams slėpti skirtus žaislus galima pridėti ir burnos kvapą gerinančių ar bakterines dantų apnašas naikinančių skanėstų šunims. Nauda dviguba – švarūs dantys ir gaivus burnos kvapas.

Kieti graužiami skanėstai šunims skatina kramtymą. Besitrindamas į dantis skanėstas pašalina susidariusias net ir kietesnes apnašas ir masažuoja dantenas. Be to, graužti ir kramtyti šunims labai patinka, daugumai jų tai yra laimė, todėl duodami skanėstą savo šuniui apsaugosite ne tik jo dantis, bet galbūt ir savo batus.

Nedelskite, dantų šepetėlis ir dantų pasta šunims, burnos higienos skysčiai šunims, žaislai ir graužiami skanėstai šunims padės išvengti rimtesnių dantų ir dantenų problemų. Pradėkite rūpintis savo augintinio burnos higiena nuo mažens, o jei to nedarėte, pradėkite dabar.